Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tjohoi! 

Jeg har noen halser og sjal som jeg tenker å selge slik at de forhåpentligvis får litt bruk. Nå ligger de bare i poser og venter på å bli en bursdagsgave, det er litt for dumt. Nå kom det en uforutsett regning, og jeg fikk tatt meg sammen. 

450,- inkludert porto pr stk. Jeg bor i Trondheim og alle er hjertelig velkomne til å hente her om de vil. 

Først ute er et stort, deilig sjal (ca 3 meter bredt) strikket i Tanis Fiber Art Yellow Label i fargene "Frost" og "Chestnut". Dette er 100% ren håndfarget merino som kan vaskes i maskin. (Anbefaler alltid håndvask og tørking flatt for hjemmestrikk uansett da men) *SOLGT*

file_medium2.jpg

file_medium2.jpg

Så har jeg en hals strikket i Mountain Colors Twizzle i fargen "Headwaters". Nydelige grønn og blåtoner med innslag av lilla og sort. Dette er håndfarget garn i 85% merino og 15% silke. Anbefaler håndvask.

file_medium2.jpg

 

file_medium2.jpg

 

Så har vi enda en hals. Denne er strikket i Tanis Fiber Arts Orange Label i fargen "Sand". Håndfarget garn i 75% merino, 15% kasjmir og 10% silke. Anbefaler som vanlig håndvask.

file_medium2.jpg

file_medium2.jpg

Til slutt et sjal som også er strikket i Tanis Fiber Arts, men dette i Red Label som er det deiligste garnet du kan tenke deg. Fargen er "Saffron", og den er penere i virkeligheten enn på bildene. Garnet består av 75% merino, 15% kasjmir og 10% silke. Håndvask (!!)

file_medium2.jpg

file_medium2.jpg

 

I tillegg ville jeg sjekke om det er noen som vil hjelpe meg å slanke garnlageret mitt litt. 

Først ut Malabrigo Worsted i tre forskjellige farger. Håndfarget 100% merino, ettråds. Håndvask (!!). 192 m pr 100 gram. 120 kr pr stk pluss porto.

"Glazed carrot" (130 kr)

file_medium2.jpg

file_medium2.jpg

"Sunset"

file_medium2.jpg

"Continental"

9801014203_f61c74fac1_b_medium2.jpg

Kjøp dem samlet for 450 kr.

file_medium2.jpg

Så Malabrigo Chunky i fargen "Vermillion". Håndfarget 100% merino, 91m pr 100 gram. Selger totalt 400 gram. Håndvask! 400 kr pluss porto.

file_medium2.jpg

file_medium2.jpg

Malabrigo Arroyo i fargen "Coffee Toffee". Håndfarget 100% superwash merino, 306 meter pr 100 gram. Maskinvask på eget ansvar. 150 kr pluss porto.

13760303403_6ea74a6ddc_h_medium2.jpg

Malabrigo Twist i fargen "Paris Night". Håndfarget 100% merino, 137 meter pr 100 gram. Håndvask! 360 kr pluss porto.

file_medium2.jpg

Hedgehog Fibers Merino Singles i fargen "Film Noir". 100% superwash merino, 220 meter pr 100 gram. Maskinvask på eget ansvar. 400 kr pluss porto

file_medium2.jpg

 

Dream in Color Jilly Lace i fargen "Hey Sunshine". 100% superwash merino, 805 meter pr 113 gram. Maskinvask på eget ansvar. 180 kr pluss porto

file_medium2.jpg

 

Og til slutt gir jeg dette et forsøk... 
Dette er meg som prøver å kaste inn håndkleet igjen. Dette er en påbegynt Pickles Tettiflett genser i dobbel tråd Madelinetosh MCN Sport i “Clover”. Håndfarget 80% merino 10% kasjmir og 10% nylon. Skikkelig deilig luksusgarn men dette har blitt mitt hatprosjekt. Jeg kommer aldri til å gjøre det ferdig og jeg får helt fnatt over at det bare ligger der og ler av meg. Noen som ønsker å ta det over? Hele bolen er ferdig og forstykket er påbegynt. Strikkes på pinne 15 og oppskriften er gratis. Dette er garn som koster ca $30 pr hespe (det er nå discontinued) og det er totalt ca 780 gram. Høystbydende over 550 kroner pluss porto. Rekker du opp prosjektet har du mer enn nok til en deilig luksusgenser, evt får du en nesten ferdigstrikket luksusgenser servert i hånda. Alle hesper er enten strikket eller nøstet opp, med unntak av ett. 

Genser
21998638211_caa3363272_z.jpg

Garn

21998637891_ae141fa8af_z.jpg

 

21988821615_1f871c1ee3_z.jpg

21366051604_367acae1b4_z.jpg

 

 

Skrevet
Akkurat nå, Frida og fuglehundene skrev:

Ååå, den øverste der! Hmm.. Må tenke litt! Fine farger som passer til tre av jakkene mine :P Og jeg elsker turkis!

Og det er så fin kombinasjon med brunt! Bare si fra når du har tenkt du. :) 

 

Og folkens, ikke være redd for å gi bud om prisene er bonkers da! :) 

  • Like 1
Skrevet
24 minutter siden, Frida og fuglehundene skrev:

Hvor mye tror du det vil koste å sende det? :)

Jeg tar portoen. :) 

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, Frida og fuglehundene skrev:

Det bare roooooper Frida liksom. Funker det å bruke sjalet som skjerf/hals eller blir det for stort tror du?

Jeg hadde absolutt brukt det som trekantskjerf ja. Det er bredt, men ganske smalt. Blokket det til 300x42 cm. Tror egentlig det er den peneste måten å bruke det på. :) 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
    • Hvis du ikke har vært borte mer enn en time nå, og så plutselig øker til en hel arbeidsdag så er det klart at det blir problemer. Jeg vil også påstå at de færreste valper takler greit en arbeidsdag alene ved 12 uker, og synes det er ganske dårlig av en oppdretter å påstå det. Det er også litt raseavhengig, men jeg ville aldri regnet med at hunden var klar til hele dager alene hjemme ved 12 uker, uansett rase. Man henter vanligvis valpen ved 8-10 uker. Den første uken bør man være sammen med valpen og legge et trygt grunnlag, og så gradvis legge til rette for at valpen takler at man går unna, enten det bare er i et annet rom, ut og hente posten, osv. Da er det veldig individavhengig hvor fort man kan gå fram, og går man for fort fram må man ofte gå mange steg tilbake igjen. Det ER mye jobb å ha hund, og uansett hvor forberedt man er så tror jeg mange får seg en overraskelse. 
    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...