Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

På skolen til twinsa skal det arrangeres tradisjonel 17. Mai, med kafé, leker osv, og det er vi foreldre i 3. Klasse som står for arrangementet.  

Jeg skal bake kake som antagelig må bli med meg dit allerede på morgenen og arrangementer er ferdig 15:30. Vi har ikke kjøleskap til kaker og kaken må kunne stå i romtemperatur i en del timer.

Har noen gode tips på en sånn god en som klarer det? Håper å kunnskap bidra med noe annet enn sjokoladekake eller krydderurter, men om du har en god oppskrift på akkurat det vil jeg gjerne ha den og :)

Skrevet

Blåbærkake? Den holder seg godt i romtemp og er sånt som ikke alle kommer med. Gulrotkake likeså. Eplekake i langpanne...

Hvis du har en kjølebag av litt størrelse og legger den på sida med kjøleelement inni, holder den kaka kjølig til den skal selges :-)

  • Like 1
Skrevet
1 time siden, Perfect Image skrev:

Red velvet?

Sent fra min SM-G870F via Tapatalk

Hva er det...har du oppskrift ? :)

51 minutter siden, Kokospaniel skrev:

Blåbærkake? Den holder seg godt i romtemp og er sånt som ikke alle kommer med. Gulrotkake likeså. Eplekake i langpanne

Har du oppskrift på blåbærkake? Har aldri sett/smakt det..bare blåbærpai. Kjølebag var lurt..hvorfor tenkte jeg ikke på det :ahappy:

Edit: Googlet red velvet og den hadde jeg kunnet imponere med, så fancy ut :lol: men den så komplisert ut også..(?) og med krem er det kanskje ikke beste alternativet til oppbevaring i romtemperatur ? (med mindre jeg har plass?? i en kjølebag)

Skrevet

Formkake av alle slag holder seg godt, langpanne sjokoladekake, eplekake, egentlig alt som ikke inneholder ost og krem :)

  • Like 1
Skrevet

Min erfaringer at sitronkake/sitronmuffins kommer godt med som et litt friskere innslag blant tunge sjokoladekaker. Eple- eller blåbær-kake samme. Litt lette og friske kaker slår godt an.

Edit: kan doble denne til ei langpanne

  • Like 1
Skrevet
På 3. mai 2016 at 4:52 PM, Kokospaniel skrev:

Saupekake?

Er en type sjokoladekake, veldig god! Berre å google, så finner man oppskrift :) 

Skrevet

Takk for mange gode forslag :) Fundere litt...men tror jeg må sjekke nærmere ut sjokoladekake med stekt kokostopping og blåbærkake :ahappy: kanskje til og med testbake i helgen :ahappy:

Edit: Kanskje saupkake med stekt kokostopping til og med :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...