Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi skal kanskje, hvis jeg tørr.. Det blir vår første ordentlig utstilling (har kun deltatt på valpeshow), og Kenzie vil være 19mnd. Litt usikker på om jeg i så fall bør melde henne på i unghund eller åpen?

Er så grønn når det kommer til utstilling at det rett og slett er litt pinlig.

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

Jeg :) 

Det blir Murphy sin junior debut, og Talli stilles i veteran. I tillegg er Murphy påmeldt i kl.1 (med forbehold) også håper jeg på en oppdrettergruppe :) 

Skrevet
2 timer siden, Mackenzie skrev:

 

Vi skal kanskje, hvis jeg tørr.. Det blir vår første ordentlig utstilling (har kun deltatt på valpeshow), og Kenzie vil være 19mnd. Litt usikker på om jeg i så fall bør melde henne på i unghund eller åpen?

 

Er så grønn når det kommer til utstilling at det rett og slett er litt pinlig.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Någon får rätta mig om jag har fel men jag tror du "tjänar" mest på att låta henne gå i unghund så länge du kan...

 

Skrevet
3 timer siden, Mackenzie skrev:

 

Vi skal kanskje, hvis jeg tørr.. Det blir vår første ordentlig utstilling (har kun deltatt på valpeshow), og Kenzie vil være 19mnd. Litt usikker på om jeg i så fall bør melde henne på i unghund eller åpen?

 

Er så grønn når det kommer til utstilling at det rett og slett er litt pinlig.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Om hun ikke er helt ferdigutviklet ville jeg meldt på i unghund :)

Skrevet
2 timer siden, TrasselTrollet skrev:

Någon får rätta mig om jag har fel men jag tror du "tjänar" mest på att låta henne gå i unghund så länge du kan...

 

 

1 time siden, Teserere skrev:

Om hun ikke er helt ferdigutviklet ville jeg meldt på i unghund :)

Okei, takk for hjelpen! Da blir det nok i så fall unghund :) Men shit - da har vi MYE å trene på frem til da..

Skrevet

Kanskje Jatzy i veteran. Spørs om reisefølget skal melde på, er jo litt avhengi av å sitte på med andre.

Yoshi ser ut som en kjøttkake og er fæl i pelsen pga allergien, så han skal ikke stilles :/ .

Skrevet

Jeg skal nok, men ikke med egne hunder. Mulig jeg skal stille en juniorhannhund for ei venninne. Imouto er i ferd med å skrelles helt ned i pelsen, og sjøl om hun er lekker i kroppen igjen, så er hun ikke spesielt imponerende som bikinimodell. :lol:

Skrevet

Jeg vurderte det siden det er første mulighet på championatet, men fant ut at jeg ikke gadd å kjøre så langt for en svensk dommer (da kommer svenskene i hopetall) når jeg har liten valp.

Skrevet

Vi har trivlig dommer, så jeg håper jeg får meldt på Danara i junior og muligens også Juba (om han har vett på å kle på seg litt, ihvertfall). Dita er tjukk, så hun får nok bli igjen i bilen, Stina er jeg litt usikker på. Hun er så innmari væravhengig, men hun pleier å gå fint på gress... Hun er egentlig pensjonert, men jeg håper jo på at hun skal få det forbanna stor certet fortsatt, da...

  • 1 month later...
Skrevet
Akkurat nå, Kristiin skrev:

jeg skal. :) Flere som skal gå agility? 

Jeg skal :)

Og så skal jeg stille én. Så jeg håper det ikke kræsjer :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...