Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Dere med store hunder:  Hvor stort er buret deres, og hvor stor er hunden? Gjerne høyde og lengde (på hunden altså).  

 

 

Skrevet

Litt usikker på høyden til Kov, men sikkert rundt 65 cm og i underkant av 40 kg. Vi har et Kelabur på 105x65, 80 cm høyt. Det er rikelig med plass, jeg ville hatt det 15 cm kortere.

Skrevet

Jeg har Variocage dobbeltbur XL. Hunden er ca 65 cm. høy og litt over 50 kg. Størrelse på buret kopiert fra en side som selger dem:  Dybde:(Justerbar min-maks) 810-1030. Bredde: 990. Høyde:715 Alle mål er mm og er yttermål.

Skrevet
1 time siden, jma skrev:

Jeg har Variocage dobbeltbur XL. Hunden er ca 65 cm. høy og litt over 50 kg. Størrelse på buret kopiert fra en side som selger dem:  Dybde:(Justerbar min-maks) 810-1030. Bredde: 990. Høyde:715 Alle mål er mm og er yttermål.

Hvillen bil har du? 

Skrevet
1 time siden, Ozzy skrev:

Hvillen bil har du? 

Nå har jeg Landcruiser, men mener vi hadde samme buret i en eldre Passat. Tror det gikk sånn akkurat inn der. Men det går nok ikke inn i andre mindre stasjonsvogner.. 

  • Like 1
  • 1 month later...
Skrevet

Til bullmastiff (67 cm høy, 66 kg) og st. bernhard (ca 70 com høy, ca 70 kg) et dobbelt Kelabur, 110 langt, hver bås ca. 65 bred og 75 høyt (innvendig). Bullen har god plass, kunne vært litt høyere og bredere til st. bernharden. Kan tenke meg at bullen og din hund er ca like i størrelsen?

Skrevet

Uavhengig av høyde/vekt så synes jeg de bør ha bredde som omtrent tilsvarer mankehøyde, mine er ca 60 cm høy og har 55 cm bredde(kunne tenkt meg liiit breiere optimalt sett, men det går uten problem). Da ligger de stødig og trygt, men ikke helt knøvlet sammen. Dybde tilsvarende hele hundens lengde så de kan ligge på siden(mine er omtrent 60+ i ryggen og rundt 25 kg, litt usikker på total lengde) og har 100 cm dybde, det er akkurat passe. og høyde så de kan sitte noenlunde behagelig. Til bilkjøring og korte turer så kan man selvsagt stappe dem inni enda mindre, men på lengre bilturer og evt om man trener hund og hunden blir liggende litt(selv med lufting innimellom) så synes jeg det må være minst såpass. Til mitt bruk kunne jeg tenkt meg noe bredere som sagt, tipper 60 hadde vært midt i blinken. 

Skrevet

 Bagasjerommet er egentlig stort nok til alle bur, men fordi det er formet litt teit i taket blir det litt vanskelig (det er ca ti cm høyere i midten, også blir der lavere på hver side).   Condor M ble for lite og Variocage XL blir for lite da bilen ikke har dypt nok bagasjerom til å strekke det helt ut og da blir der snaut.   Skal teste med Condor Large, i følge størrelseguiden går det ikke men i følge mine mål så går det så må bare prøve i bil og hund. Hvis ikke blir det Kelabur! 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...