Gå til innhold
Hundesonen.no

Billigere versjon?


ikiz
 Share

Recommended Posts

Takk skal sjekke ut Ruffwear!

Ser at 
Hööks sitt ikke er helt slik jeg tenkte. Det jeg synes er så genialt med EZYDOG sitt er at løkken man holder i kan man gjøre større og feste den rundt magen i stedet.

Og strikken så klart! 
:D

79366c6-image.jpeg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

2 timer siden, simira skrev:

Da er det MR-koppel du vil ha. ;)

Jeg synes det ble for tungt å jogge med og jeg ser etter et bånd jeg kan feste rundt livet og i tillegg justere lengden på båndet! Har noen sett dette noe sted? Altså bånd til å ha rundt livet, med justering av lengde og demping.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

2 timer siden, tonjek skrev:

Jeg har Ruffwear roamer leash, og er veldig fornøyd, men det var ikke noe billig emoji28.png

Er det tungt eller så lett at det funker fint på en mindre hund også tror du? Ruffwear knot a Leash er veldig lett og behagelig i materialet,  men roamer leash er jo ikke likt..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

2 timer siden, tonjek skrev: Jeg har Ruffwear roamer leash, og er veldig fornøyd, men det var ikke noe billig [emoji28]

Er det tungt eller så lett at det funker fint på en mindre hund også tror du? Ruffwear knot a Leash er veldig lett og behagelig i materialet,  men roamer leash er jo ikke likt..

Veldig tungt er det vel ikke, men kroken er ganske stor. Men finnes vel to størrelser, tror jeg? Jeg har den største, som blir sånn 3,5 meter eller noe slikt?

891540f23f6a2d13cb7a649726dd3bcc.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

2 timer siden, tonjek skrev: Jeg har Ruffwear roamer leash, og er veldig fornøyd, men det var ikke noe billig [emoji28]

Er det tungt eller så lett at det funker fint på en mindre hund også tror du? Ruffwear knot a Leash er veldig lett og behagelig i materialet,  men roamer leash er jo ikke likt..

Kroken er så gigantisk at den nesten er for stor for min hund på 8kg.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

3 timer siden, Tekopp skrev: Kroken er så gigantisk at den nesten er for stor for min hund på 8kg.
Da er den sikkert for stor til min på 11 kg og :hmm: Har du den største eller minste størrelsen?

Tror jeg har den minste størrelsen (m). Som er 2.1m normalt.

Altså, den funker men jeg hadde ikke kjøpt den igjen pga kroken.

2b2eac1e2deb57ac1339a285c594c326.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

På 24.2.2016 at 6:30 AM, TrasselTrollet skrev:

XXL har den kennelversionen det länkas till ovan till bättre pris:
https://www.xxl.no/kennel-leash-elastic-25-mm-x-180-cm-hundekobbel/p/1110486_1_style#details

Har den själv och är väldigt nöjd.

Dro på XXL i går å kjøpte det. Fikk testet det på en runde i nabolaget. Kjempe fornøyd! Takk for tipset :D

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
×
×
  • Opprett ny...