Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 187
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da er valpene født, og det er fredelig i valpekassa. Fasiten ble 4 hanner og 2 tisper. Jeg er litt usikker på den ene hannen, om han berger, men resten er livskraftige og sterke. Minstemann bare 138 g

Møt Odd!  

Det blir mange påskekyllinger på sonen i år, noen også med bart! Pied Piper's B-crew ligger til ruging  Drektighet bekreftet i dag, ved UL. Mor er da, som sist, verdens beste Smule, aka N Uch Skr

Posted Images

Skrevet

Jeg trodde hun fikk 8 valper jeg? :P 5 tisper og 3 hanner :lol: 

 

Neida, hun får 6 valper, 3 av hver :ahappy: 

Skrevet
18 minutter siden, 2ne skrev:

Jeg trodde hun fikk 8 valper jeg? :P 5 tisper og 3 hanner :lol: 

Forrige gang? :P Nei, da kom det faktisk 3 av hver. Helt greit om hun gjentar det, men jeg vil helst ikke ha flere :lol: Røntgen på tirsdag, så da kan man få litt mer klarhet i antallet i alle fall. Jeg blir svært overrasket om den viser 3..

Skrevet
Akkurat nå, Line skrev:

Forrige gang? :P Nei, da kom det faktisk 3 av hver. Helt greit om hun gjentar det, men jeg vil helst ikke ha flere :lol: Røntgen på tirsdag, så da kan man få litt mer klarhet i antallet i alle fall. Jeg blir svært overrasket om den viser 3..

:lol: Nei, forrige uke :P 

På 3/13/2016 at 8:55 PM, 2ne skrev:

8! :D 

Hun burde ha flere enn 3, hun er jo sånn passelig diger :P Men kanskje ikke 8 :lol: 

Skrevet

Hannhunden har gitt jevnt med tisper og hanner før, så håper det blir noen tisper å velge mellom denne gangen også :P 

I dag måler hun forøvrig drøyt 58 cm rundt buken - sånn omtrent 15 cm mer enn vanlig. 

Skrevet

Da er valpene født, og det er fredelig i valpekassa. Fasiten ble 4 hanner og 2 tisper. Jeg er litt usikker på den ene hannen, om han berger, men resten er livskraftige og sterke. Minstemann bare 138 g, og resten fra 178 - 222 g.

IMG_1449.jpg

  • Like 23

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...