Gå til innhold
Hundesonen.no

Ronja (Welsh Corgi Cardigan) og Hurra (Labrador)


Recommended Posts

Skrevet

Nå kom endelig dagen hvor våre to små firebente skulle få sin egen tråd! :D

Ronja er en corgi cardigan tispe på 2,5 år (født sept. 14). Hu er en frøken med mye mellom øra og mye motor, til tross for sine bittesmå føtter. Det meste innen hundesport er blitt prøvd, og hun elsker vel igrunn det meste så lenge det innebærer en leke eller en godbit. Driver mest med lydighet og spor, men trener også rally, agility og smeller litt sporadisk. :ahappy: 

Hurra er en labrador tispe på 11 måneder (født feb. 15). Som alle andre labradorer er hu over gjennomsnittlig glad i folk, og til daglig driver hu derfor å finner disse i skogen, under snøen og oppi trær i NRH. En veldig glad frøken som elsker å løpe og bruke nesa si, og som generelt er positivt innstilt til det meste! 

Slenger med noen bilder av dem begge to. Ronja har forøvrig sin egen instragram (:P) om noen skulle være interesserte: RonjaTheCardi. 

Ronja.jpeg.25160482d7aac54f561ea1f98ddadRonja-smeller.jpeg.1220075c663fdecfaffe3Ronja1.jpeg.31d03528bdf69d25063f480f8b96Ronja-og-Hurra.jpeg.5d082614bcbd96c8170bHurra.jpeg.17ebaf3f4e71d0c013408c55ea634

  • Like 4
Skrevet
2 hours ago, simira said:

Søte jenter!

Hurra så veldig fin ut, har du helfigurbilde av henne? Er hun jaktlab?

Her er helfigur av veslefrøkna :)

Hurra.thumb.jpg.0e621099603c57f52ff3554956ad382b77431_Hurra2.thumb.jpg.34128381a

 

Disse ble tatt for to måneder siden, men hu er slik i dag også :) Veldig fin og lett liten sak, runder straks året og har såvidt bikket 26 kg. Regner nok med at hun legger seg noe ut det neste året, men tror hun vil holde seg relativt liten!

Nei, hun er ikke jakt, men en dual purpose labrador, altså avlet med fokus på motor/arbeidsvilje, men samtidig nogenlunde innenfor rasestandarden i eksteriør. En god mellomting mellom jakt og utstilling! Veldig fornøyd med henne hitill hvertfall! :D

  • Like 2
  • 1 month later...
  • 2 months later...
Skrevet

Skryte litt av dvergen! Samboer og Ronja stilte i sin første konkurranse i rallylydighet i helga, og det gikk over all forventning! :D

200 poeng, 1 premie, 1 plass i klassen og direkte opprykk :jump: Meget, meget, meget stolt!13124920_10156837837385114_2482808133328447981_n.jpg

  • Like 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...