Gå til innhold
Hundesonen.no

Kennel Ascari


Sveinung
 Share

Recommended Posts

Kjære orakler!

Ser på hund fra en annen kennel nå, er å der er Mor HD C, med HD-index 99,17. Far er HD A, flere av valpene fra tidligere kull har tatt røntgen å fått karakteren A, mens noen har ikke tatt røntgen, og 1 har fått HD C, og en annen har fått AA 3.

 

Er annen far til valpene enn tidligere nå. Burde jeg ikke kjøpe her heller?

Har brukt dogweb for å søke dem opp..

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

32 minutter siden, Sveinung skrev:

Kjære orakler!

Ser på hund fra en annen kennel nå, er å der er Mor HD C, med HD-index 99,17. Far er HD A, flere av valpene fra tidligere kull har tatt røntgen å fått karakteren A, mens noen har ikke tatt røntgen, og 1 har fått HD C, og en annen har fått AA 3.

 

Er annen far til valpene enn tidligere nå. Burde jeg ikke kjøpe her heller?

Har brukt dogweb for å søke dem opp..

 

Ville gått for hd frie foreldre. Vet ikke hvor lett det er på rasen, men ideelt sett bør HD-indexen være over 100.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

2 minutter siden, Krutsi skrev:

Whippet er enkelt å få til en glatthåret frisk en :P så frisk man kan ha garanti for ved en valp :) 

Men det er ikke en schæfer. Whippeten mangler en god del på mine krav, skal jeg ha en hund i den størrelseskategorien blir det nok uansett dsg. ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er ikke noe problemer å finne en schæferkull hvor begger er fri på hd (A eller B) så jeg ville ikke gått for noe annet. Om ikke annet så bare fordi du da får bedre dekning hos forsikringsselskapet. Hd kan bli dyrt. Ellers ville ihvertfall jeg helst at de skulle vært røntget fri på albuer også (men jeg veit ikke hvor vanlig det er å røntge albuer?) og helst at begge foreldre har gått MH.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 months later...
På ‎2015‎-‎11‎-‎26 at 0:27 PM, Margrete skrev:

Ok, nå har jeg sett på stamtavlen til valpene og noe helse: Ikke noe jeg ville kjøpt ;) Det ligger litt HD grums, jeg ser det har vært AA på linjene. Ingen titler og lite stilt ut.

Hva sier @Tuvane ? Hun er opptatt nå, men kommer sterkere tilbake med sine kunnskaper litt senere i dag.

Sånn ja, da har jeg snakket med "sjefen" :P Ascari er ikke medlem av hovedklubben fordi de avler på hunder som ikke er avlsgodkjent (det bør ikke være noe problem å finne skikkelig hunder som er godkjente for avl på showlinjer, særlig når de bruker egne hunder ;) )

Far til valpene har ikke avlsgodkjenning, ingen meritter eller testet på noen måte. Har helt grei HD index da.
Mor til valpene har ikke avlsgodkjenning, ingen meritter eller tester. HD index'n er elendig. Mor har også HD C

Far er ikke stilt, mor er stilt noe.

Så min anbefaling er, finn deg ett annet kull ;)

Kennel Welinch's har ett kull nå, kanskje ringe de å høre om de har noe ledig. Har hund derfra selv og er veldig fornøyd med både oppdretter og måten de avler på :)

Trist og se att det er så mye sjalusi i i hudesporten att det må legge ut saker på nett som ikke stemmer.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

På ‎2015‎-‎11‎-‎26 at 1:04 PM, Tuvane skrev:

Min mening: kun avl for å tjene penger, de bruker den samme hannen (sin egen) på alle kull, på samme tispe, igjen og igjen.

Sjekk valpelista til schäferhundklubben, der finner du godkjente kull (ikke alle legger inn, dessverre, så det er flere godkjente kull som IKKE ligger på lista). Da vet du at hundene er røntget for HD/AD (kan avle på svak grad, da må den andre være fri - kjøp helst fra fri/fri), at de er stilt ut og at de har et minimum av meritter, enten ferdselsprøve eller funksjonsanalyse (eller mer).

Hvis du finner en interessant kombinasjon anbefaler jeg deg å sjekke dogweb grundig, og se på kullsøsken til avlsdyrene, evt avkom, foreldre, foreldrenes andre avkom osv. Ikke kjøp fra avlsdyr med lavere enn 100 i HD-indeks (vær oppmerksom på at endel oppdrettere på hjemmesiden oppgir den tyske indeksen - den er motsatt av den norske, så jo lavere tall, jo bedre). :)

Hvordan kan du si att de bruker samme hannen på alle kull?? Sjekke opp litt bedre da kanskje??

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Zizzi skrev:

Trist og se att det er så mye sjalusi i i hudesporten att det må legge ut saker på nett som ikke stemmer.

Hva er det som ikke stemmer? Når @Margrete har fått stamtavlenavn på foreldredyrene så er jo dette fakta det er lett å sjekke (som er vel det hun har gjort) i DogWeb, ikke noe hun har funnet på selv dette?

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

38 minutter siden, Zizzi skrev:

Trist og se att det er så mye sjalusi i i hudesporten att det må legge ut saker på nett som ikke stemmer.

Da foreslår jeg at du motbeviser det vi har funnet ut :) Er alt løgn og fanteri så kan jeg jo ikke annet enn å beklage.

Jeg vil rette på meg selv litt, så nå at jeg har skrevet at far ikke er stilt. Det stemmer ikke, han er stilt i junior og unghund :)

Endret av Margrete
La til to settninger
  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...