Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilket sykkelfeste anbefaler du?


tmp
 Share

Recommended Posts

Sykkelsesongen er nok over, men må finne en god løsning til neste sesong. Lurer rett og slett hva jeg bør satse på, da jeg ser det finnes ulike type "festestenger". Hva anbefaler du? Link gjerne til spesifikt produkt :-) 

Jeg har da en mellompuddel som, som når vi sykler alene, normalt går fint ved siden av. Når noen i "flokken" sykler foran, drar han derimot som bare det. Litt upraktisk å holde bandet i handen da ;-) Med andre ord blir det litt variabelt om han drar eller ikke.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Denne følger jeg! Jeg har en springer-kopi jeg ikke stoler helt på, og har hittil hatt knertis i trekkbelte med lina over styret. Vil gjerne ha en springer som sitter (og som er lettere å flytte fra side til side om det er mulig), og er spent på om noen har noen gode erfaringer med den stanga som står rett ut fra under setet (veit at det finnes flere tidligere tråder om omtrent samme tema, men nye folk med andre erfaringer kommer til. :) ) . Hadde hun trukket hele tida kunne jeg jo hatt ei sånn stang over framhjulet som leder lina vekk, men også her er det litt variabelt med trekkinnsats. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her bruker vi springer, og føler oss tryggest med det. Min varierer mellom å dra som et uvær og bare trave ved siden av, derfor syntes jeg det er greiest å ha han ved siden hvor han kan gjøre begge deler og jeg likevel har kontroll over han, samtidig er det god demping i springeren både forover og bakover. Vi prøvde en stund med feste foran, helt til noen fant ut at det var en god idé å bråstoppe foran sykkelen for å snuffe eller virre hit og dit når han følte for det... 

Med en så liten hund som TS har tenker jeg det ikke blir mye drakraft med tanke på å ha hunden foran i magebelte eller liknende, hvis han da i tillegg er vandt til å være ved siden så tenker jeg springer eller slik sidestang er et godt alternativ :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har prøvd springer, den stanga til å ha på siden av sykkelen og å ha hunden foran. Og jeg er IKKE i tvil om hva som er best. Den stanga var værst, ingen fjæring så hunden opplevde mange rykk i sela. Springeren er hakket bedre men siden hunden er ved siden av deg så har du ikke noe oversikt over bevegelsene til hunden.
Jeg sverger til en hjemmesnekra variant av hunden foran med holder til strikken slik at den ikke havner i hjulet om hunden ikke trekker. Du har full oversikt over hunden og kan stoppe hvis det er nødvendig. Jeg klarte å hindre at hunden min stakk etter elg når jeg hadde henne foran. 

Dette er min variant

https://www.dropbox.com/s/qpipxppigny69n7/2014-06-21%2019.14.24.jpg?dl=0
 

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, kattejaging er nok ekstremt krevende. Men jeg var impornert over Grisha Stewart som fikk en jack russel til å ikke jage ekorn ved bruk av BAT (behaviour adjustment training, egentlig et litt teit navn på en metode siden mye trening er nettopp for å justere adferd, men det er nå det det heter). 
    • Han har helt rett! Når de er over 10 får de lov å gjøre som de vil! (I min bok)
    • Det er vanskelig å akseptere at de begynner å bli gamle. Det er mye mer vi kan gjøre for hundene nå enn de gjorde før i tiden, selv om jeg også synes det er urimelig å holde dem i live "så lenge som mulig" for egen del. Men så lenge vi faktisk kan lette livene deres i alderdommen så gjør vi jo helst det. Jeg antar at hun er fulgt opp og sjekket hos dyrlege siden hun går på rimadyl. Jeg er usikker på om det kan (eller bør) kombineres med librela eller andre smertestillende mot forkalkninger, så sjekk det. De siste årene hadde jeg månedlig fysioterapi for hundene, og kan anbefale det. En hundefysio kom hjem til oss og masserte og behandlet stivheter i kroppen, og hundene var betydelig bedre av det. 13 år er en anstendig alder, og jeg tenker nok at uansett alder så er det nok dessverre på tide å innstille seg på at hun ikke kommer til å leve evig.  
    • Hei. Registrerte meg nettopp. Har alltid hatt mine egne meninger om hundehold. Nå begynner min kjære Lady (13 år gammel Border Collie) å tydelig vise tegn på at hu er gammel. Hu har alltid hatt fri tilgang til tørrfor (og vann seff) - ok hu er litt feit - men å begynne å måle opp ting nå? nei. Hu skal ha fri tilgang som alltid. Prøver så godt jeg kan å ordne slik at hu skal ha det bra - vi sitter en plass i naturen - jeg får hu til å ligge / bli - også hiver jeg diverse godbiter (markies) ut over et område som hu går og snuser og leter opp. Hu har gått på "Rimadyl" i et par år (ettersom jeg har forstått så skal dette hjelpe på forkalkninger i ryggsøylen + at de skal være mildt smertestillende (?) I gamle dager var hu en atlet. Endeløs energi. Nå når jeg skal prøve å gå en tur så "stopper hu meg" - hu går foran - og ser på meg, ser tilbake - hvis jeg snur meg så springer hu rett hjem - tydelig at hu vil bare hjem og ligge uttafor døra (bor på gård) så jeg sitter der og liksom bare bekymrer meg. I know - gammel hund. Men jeg vil at hu skal ha det bra - så lenge som overhodet mulig - Jeg jobber ikke - det er bare meg og hu. Jeg synger alltid en sang om morgenene - "God morgen, god morgen lille golli klump - osv" (I know pretty cringe) hu digger det - kos og hale som går. Hu har vært min love - ikke bare for de siste årene - alltid. Orker ikke tanken på at hu skal dø. Fokk det. Det virker som hu har det greit om natta - men noen ganger er det slikking / pesing - som om hu stresser med noe eller har det vondt (og det er vondt å høre på). Noen netter er det helt stille. Ok. I know. Hvis hu lider så skal hu selvfølgelig få slippe, men vi tar ikke livet av våre gamle bare fordi de plutselig må i rullestol eller blir demente. Hu var med på en hel runde disc golf i dag - men måtte hjelpe hu opp fra et dillete område (hu satte seg fast, klarte ikke å komme seg opp) - egentlig så fatter jeg ikke helt hvorfor i helsiken jeg lager denne posten. Er som regel uenig med de fleste. Men hvis noen har noen ideer / gode forslag så hallelujah.
    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...