Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi kjøpte en Gorenje tørketrommel i slutten av juni 2012.

Nå har den sluttet å fungere.

Vi kjøpte den på en nettbutikk - www.eltema.no - som gikk konkurs i desember 12.

Noen som vet om vi har noe reklamasjonsrett likevel?

Finner selvsagt ikke garantibeviset.. :huh:

Skrevet

 

1 time siden, Lillekrapyl skrev:

Vi kjøpte en Gorenje tørketrommel i slutten av juni 2012.

Nå har den sluttet å fungere.

Vi kjøpte den på en nettbutikk - www.eltema.no - som gikk konkurs i desember 12.

Noen som vet om vi har noe reklamasjonsrett likevel?

Finner selvsagt ikke garantibeviset.. :huh:

Selvsagt har dere reklamasjonsrett :) 

Garantibevis spiller ingen rolle, for de færreste har så mye som 3 års garanti likevel ;) Det er lovfestet reklamasjon dette går under. Siden butikken er konk, er det antakeligvis vanskelig å få tak i data fra deres system ang. kjøpsdato osv, så vil nok hjelpe betraktelig om du har faktura. Ellers ta kontakt med Gorenje i Norge, som linket til over her. 

Ble nysgjerrig her, og søkte litt:

http://www.forbrukerradet.no/forside/okonomi-og-betaling/konkurs-2/

http://www.dinside.no/908393/reklamasjon-via-kredittkortet-ved-konkurs

 

  • Like 1
Skrevet

Takk for svar folkens :)

 

Jeg finner ordrebekreftelsen, bekreftelse på at den er betalt og bekreftelse på at den er hentet på deres lager. I alle disse tre bekreftelsene, står det ingenting om hva vi har kjøpt, eller hvor mye vi har betalt.

Er det mulig.

Men ja, jeg skal ta kontakt med Gorenje :)

Her er det som står i den ene bekreftelsen (bare fjernet navn og adresse):

Sitat

Hei **, 
Din ordre er nå ferdig behandlet.  Vi har mottatt betalingsinformsjonen fra deg og godkjent den.  

Din ordre går nå til pakking og forsendelse, har du bestilt henting så blir din ordre satt klar så raskt som mulig.

Ordrenummer: 20926
Ordredetaljer: http://www.eltema.no/orderdetails.aspx?orderid=20926
Ordredato: 17. juni 2012



Faktura adresse
**
**
**
Agder 


Leverings adresse
**
Agder 

Leveringsmåte: Hentes på Eltema i Kristiansand, Rigetjønnveien 12

 

Skrevet

Gorenje henviste meg til et verksted her i Kristiansand, som sier vi trenger ordrebekreftelsen for å kunne reklamere.

Bare synd at ikke den ordrebekreftelsen sier noe om hva vi har kjøpt :P

 

To be continued..

Skrevet

Hvordan har den sluttet å virke? Kan det være noe så enkelt som at et filter er tett? Vi har også en ny tørketrommel, den er vel to eller tre år gammel nå, og to ganger har den stoppet helt opp for meg og er ikke å få kontakt med. Løsningen her var så enkel som at jeg ikke viste at jeg måtte skylle gjennom et filter nederst på den, og det gikk helt tett med rå lo. Det er lofilter i hullet der man legger inn på den, der det meste samler seg, samt at den har en luke nederst, der det sitter et kraftigere filter. Her har jeg bare renset gitteret foran, for det var slik jeg forsto jeg skulle gjøre, men jeg måtte plukke ut hele og skylle gjennom med varmt vann, for det samlet seg mye inni der.

Etter at jeg begynte med det, så har den gått som en drøm. Min er ikke Gorenje, men det kan kanskje være noe liknende du kan se på. Det kostet meg kr 900 at butikken skulle sende meg en kar som plukket ut nevte filter, kikket inni, skylte det og sa at slik måtte jeg gjøre. Sure penger ;)

Skrevet

Det er vel kondensatoren man tar ut og skyller. På min Gorenje så lyser et lys for fullt filter og det lyser også når kondensatoren er for full, og klærne blir ikke like tørre lenger heller da. Prøver å skylle litt oftere enn det, men det glipper av og til...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...