Gå til innhold
Hundesonen.no

Hunder som slåss  

73 stemmer

  1. 1. Dere som har flere hunder: Har hundene dine slåss noengang?

    • Ja
      26
    • De krangler, men uten alvor
      28
    • Nei
      19
  2. 2. Hvor ofte?

    • Flere ganger i året
      11
    • Flere ganger i måneden
      7
    • Flere ganger i uka
      4
    • Et par-tre ganger i løpet av hundeholdet
      31
    • Har bare skjedd en gang
      1
    • Har aldri skjedd
      19
  3. 3. Har hundene blitt skadd?

    • Ja, småsår
      10
    • Ja, måtte til veterinær for behandling
      5
    • Ja, måtte avlive
      1
    • Har aldri slåss
      12
    • Nei
      47


Recommended Posts

Skrevet

Huff, nå fikk jeg litt vondt inni meg, for selv om vi ikke har det så mye så kjenner jeg selv at jeg gidder ikke en ikkefungerende flokk en gang til. Så når en blir borte her så kommer jeg til å være dritstreng på hva som får komme i hus videre. Jeg orker bare ikke... Selv om mine kan gå sammen trange plasser osv. Skjønner lettelsen din godt. 

Jeg kan love deg at jeg aldri mer skal ha det slik, ALDRI!

  • Svar 59
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dette var en god idè synes jeg   Og jeg skjønner godt den følelsen av å bli skuffet og føle man har gjort noe feil. Jeg har ikke hatt to hunder samtidig, og det er heller ikke ofte jeg har opplevd at

Mine to eldste tisper hadde skikkelig alvorlige konflikter for mange år siden da den ene var rundt 2 og den andre var 5. Der og da virket det som at det skjedde "helt ut av det blå" hver gang. Det va

De jeg har nå har vært i et par sammenstøt. Men det er mest lyd og bryting, og har aldri blitt noen skader ut av det. Har alltid handlet om ressurser, og alltid kunne vært forhindret (tar de på min eg

Skrevet

Jo, forresten, hadde jo to jevngamle dogotisper en tid. Begge med ganske sterke meninger om maten sin. DET smalt jo jevnt, kan man si.... Men det var liksom ikke et problem, for begge gav seg på tilsnakk, og de var like gode venner etterpå. Sånn er det ikke når dachser ryker, da er det krig liksom :P

Og så haket jeg litt feil på pollen, med vilje. For det er jo ikke vanlig at det blir mer enn småsår. De siste åra knapt nok det. Men jo, vi har også avlivet hund etter kamp. Å fly på to som tar igjen sammen, er ikke lurt når det ikke er folk hjemme (nei, det var et uhell at de kom sammen i det hele tatt) 

Skrevet
Jo, forresten, hadde jo to jevngamle dogotisper en tid. Begge med ganske sterke meninger om maten sin. DET smalt jo jevnt, kan man si.... Men det var liksom ikke et problem, for begge gav seg på tilsnakk, og de var like gode venner etterpå. Sånn er det ikke når dachser ryker, da er det krig liksom [emoji14]

Og så haket jeg litt feil på pollen, med vilje. For det er jo ikke vanlig at det blir mer enn småsår. De siste åra knapt nok det. Men jo, vi har også avlivet hund etter kamp. Å fly på to som tar igjen sammen, er ikke lurt når det ikke er folk hjemme (nei, det var et uhell at de kom sammen i det hele tatt) 

Og det var vel søstera til han min som laget bråk i leiren her innimellom.. Hvis jeg ikke tar helt feil...? :P

Men han var jo så søt at han smalt på rottisen en gang.. Hun lå og sov under stuebordet, han i en stol, han hopper ned på gulvet og går rett i angrep :P hun svara ikke, dreit i hele han, og da mente han at da var de bestevenner :lol: hun syntes aldri at han var helt god, men de levde sammen i fred og harmoni lenge :lol:

Manglet dog bitte litt sosiale antenner kan man si :lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

 

Og det var vel søstera til han min som laget bråk i leiren her innimellom.. Hvis jeg ikke tar helt feil...? :P

 

Men han var jo så søt at han smalt på rottisen en gang.. Hun lå og sov under stuebordet, han i en stol, han hopper ned på gulvet og går rett i angrep :P hun svara ikke, dreit i hele han, og da mente han at da var de bestevenner :lol: hun syntes aldri at han var helt god, men de levde sammen i fred og harmoni lenge :lol:

 

Manglet dog bitte litt sosiale antenner kan man si :lol:

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Jupp, hun gikk på en smell, kan man si...

Det er en greie med raseforskjeller, altså. Korthår lever i en litt annen verden enn strihår... Men den der var ekstrem. Hun vihar nå er egentlig supergrei. Men har også greid å gå i "makuleringsmaskinen". Å umotivert fly på en unghund når 7 andre ser hvem som starter bråket er dumt :P Det gikk bra, for jeg fikk plukket vekk en og en. Men korthåren var hullete, ja... I ettertid går hun egentlig fint med alle andre, men aldri i samlet flokk og uten administrasjon...

Skrevet
Jupp, hun gikk på en smell, kan man si...

Det er en greie med raseforskjeller, altså. Korthår lever i en litt annen verden enn strihår... Men den der var ekstrem. Hun vihar nå er egentlig supergrei. Men har også greid å gå i "makuleringsmaskinen". Å umotivert fly på en unghund når 7 andre ser hvem som starter bråket er dumt [emoji14] Det gikk bra, for jeg fikk plukket vekk en og en. Men korthåren var hullete, ja... I ettertid går hun egentlig fint med alle andre, men aldri i samlet flokk og uten administrasjon...

Jeg må innrømme at det sitter langt inn å skaffe seg nytt ovnsrør etter herremannen jeg hadde.. Enda lengre inn en korthår :lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

To av mine har røket sammen to ganger i løpet av siste årene. Begge ganger over en ressurs som uforvarende havna mellom dem (mat, leke). Vi måtte være to voksne for å skille dem da de braka sammen for ingen ville gi seg og de hang fast i hverandre. Ingen synlige skader, og de har levd sammen før -mellom og etter sammenstøtene - som bestevenner.

Skrevet (endret)

 

Jeg må innrømme at det sitter langt inn å skaffe seg nytt ovnsrør etter herremannen jeg hadde.. Enda lengre inn en korthår :lol:

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

De ække sånn, altså :innocent:

 

Jeg bruker å si at det går seks strihår på en korthår. Jaggu, det er akkurat det vi har..Fra og med i morgen, når yngste korthår flytter :P

Endret av Pringlen
  • Like 1
Skrevet

Jeg har bare hatt to egne hunder på samme tid i ett år tid. De røk aldri sammen, Bonnie lot Keo slippe unna med det meste, hun gav han én advarsel som jeg kan huske, valpen på 15kg fikk raptus og hoppa på 11kg Bonnie i sofaen mens hun lå på fanget mitt. I og med ressursforsvaret hennes, så er jeg ytterst glad for at hun aldri dro dette fram for Keo, Keo kunne gjøre hva han ville med oss, henne og hennes.

Kanskje jeg heller skulle svare for de to som faktisk har skremt meg, min pluss familiens hund?

Skrevet

Tja, mine har sloss et par ganger. Da gjerne om mat eller leker. Jatzy har et sterkt ressursforsvar, og Yoshi er tøffere i nepa en hva han har godt av. Nå som de kjenner hverandre veldig godt, så løser de gjerne konflikter med språk som et blikk, hale, bust, osv, alt etter hva de er uenige om.

 

Jeg tenker at hunder er dyr, og dyr sloss innimellom..

 

 

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...