Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Happy happy happy!

Selv om jeg ikke fikk dratt (hunden mangler totalt pels bortsett fra et par tjafser som overhodet ikke gjør saken bedre) så er jeg strålende fornøyd i dag :D

Snøfrost Glitrende Kongle, Dovah, fikk CERT og ble BIM idag! Han er bare 9 mnd gammel.
Som ikke det var nok ble også Snøfrost Stemningsfulle Gran, Nilak, stilt ut med supert resultat med Exc, CK og 3. beste hann.

Bildet av Dovah er fra august i år når jeg møtte ham i Bø

12033111_10153182130792108_1897514766151

  • Like 15
Skrevet (endret)

Kingwanas Our Man In The Moon "Jacko" som er 9 måneder gammel i dag fikk excellent, CK, cert og ble 2.beste hannhund! Vi er superfornøyde!

LcOJtID.jpg?1

 

Endret av Lovozero
  • Like 15
Skrevet

I vår rase var det 3 hanner i åpen og 1 i veteran samt 2 tisper i championklassen. 

Storm stilte i åpen klasse og dommeren gav han fin kritikk men han manglet volum så han fikk VG og 2 AKK.  Kusinen hans Robin klinka til med ck, cert, cacib og også NUCH :)

Amigo ble stilt av Kahrine som alltid får fram det beste i ham og dommeren likte ham så godt at han fikk CK og ble BIR veteran.  Han ble også beste hann og skulle dermed inn i BIR/BIM mot niesen sin.  Der klinka han til igjen og ble BIR!  Det er ikke verst av en gamling på 10 1/2 år :wub:

I gruppefinale og BIS-veteranfinalen nådde han ikke opp men han og Kathrine viste seg kjempefint i storeringen.  De to er bare helt fantastiske sammen :wub:

  • Like 12
Skrevet

Vi deltok på belgerspesialen til Rogaland i går, og Tahlly fikk excellent og ble nr tre i åpen klasse. Skjønner ikke fransk, så hva som var "feil" med han vet eg ikke :P 

Trez - Sabotage de la Terre Sauvage - ble stilt i valp 4-6 mnd. Ville ikke la seg håndtere av dommeren så da ble han sist i sin klasse. Var noen flere valper og unghunder som ikke ville ha noe med dommeren å gjøre, så vi får finne en triveligere dommer til neste utstilling. Nok en fransk kritikk :) 

  • Like 1
Skrevet (endret)

Gratulerer med supre resultater dere! :) Gikk ikke vår vei gitt :( Arthur ble 2bhk med exc, ck, res. cert og res. cacib, og dermed glapp championatet for tredje gang. Utrolig at han blir 1 bhk på alle nasjonale utstillinger,  men aldri får det j**** storcertet :P :P Så da blir siste sjanse for i år NV på Hamar - vi krysser fingrene! 

Endret av Alvira
  • Like 4
Skrevet

Ble VG på Oscar, for tynn..regna med det men vi prøvde iallefall :)  Louie ble BIM med CACIB , så stolt :)

  • Like 6
Skrevet

Lille juniorfjompen min på snart 11 mnd var skikkelig flink, han travet inn til en 2 BHK, med CERT, og er dermed fullCERTet på mer eller mindre første forsøk (om vi ser bort i fra EDS)! Og det kan man ikke klage på :D :D

Ani på 6 år derimot, hoppet, spratt, fjollet og tullet så mye at en skulle tro det var første gang i juniorklasse. Han ble belønnet med en 3 BHK med R-CACIB, men det var vel i grunn mye mer enn han fortjente :P

  • Like 7
Skrevet

Kingwanas Our Man In The Moon "Jacko" som er 9 måneder gammel i dag fikk excellent, CK, cert og ble 2.beste hannhund! Vi er superfornøyde!

LcOJtID.jpg?1

 

Fantastisk bra! Herlig bilde av han også- han har utviklet seg så fint!! 

Grattis også til de andre som er fornøyd :) 

Skrevet (endret)

Det gikk vel helt greit, egentlig. 
12038374_1088839271126188_25612739308399

Gratulerer så mye! Jeg ELSKER den rosa drakten :wub: , den var rålekker jo!!! Hunden også selvfølgelig :D !!!

Endret av HeleneFS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...