Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har balanseball til hundene sine?

Ser på den Bosu Soft step, men aner ikke om denne tåler hundeklør? Syntes jeg har sett flere bruke den til hund, men vet jo ikke om det er den samme modellen.

Evt om noen vet om noen billigere tilsvarende modeller? :)

Skrevet (endret)

Jeg har både Peanutballen til fitpaws og donutballen. 
Hundene elsker de, til den grad at jeg må be de andre 2 holde seg unna flere ganger når jeg trener med de. Da alle vil oppå samtidig. 
Kiwi er vel den verste, og tar enhver mulighet til å hoppe opp på den, om det så er en annen hund allerede der eller ikke. 
(De er alle en smule matvrak)

Jeg har også en balanseball (sånn en halvflat greie) som er kjøpt hos en vanlig sportsbutikk for en billig penge. Funker fint den også, og har overlevd hundeklør. 
Sånn en var det: https://www.gsport.no/produkt/131728/casall-balance-cushion 
Også har jeg en sånn luftpute fra IKEA, den marihøna. http://www.ikea.com/no/no/catalog/products/50139170/

Innså jeg plutselig at jeg kanskje har litt mange balanseting til hundene. :P

Endret av Taz
  • Like 1
Skrevet

Takk for svar :)

Jeg har den største fitpaws peanut'en, en "flat" ball med pigger, en bosu-balanseball og paw pods. [emoji4] Alle sammen brukes ganske mye, og bikkja digger det.

Hvem liker du best, og bruker du dem til forskjellige ting?

Bosu-ballen tåler klør?

Skrevet

Takk for svar :)

 

Hvem liker du best, og bruker du dem til forskjellige ting?

Bosu-ballen tåler klør?

Jeg liker egentlig alle. :) Peanut'en bruker jeg til balanseøvelser der bikkja står med alle fire beina på ballen (sitt, stå, dekk på ballen - mens jeg "dytter" på ballen sånn at han må jobbe for å holde balansen). Man kan også bruke det til bare frambeina og sikkert også bare bakbeina. Trener også litt på å hoppe opp og ned, finne balansen, osv, bikkja synes det er veldig gøy.

Den flate ballen med pigger og bosuballen bruker jeg til bakpartskontroll-øvelser, "hopp" på stedet, "hoppstå", "opp" i oppsitt, target osv. Piggballen kan jeg i tillegg "dytte" og tråkke på, sånn at han må jobbe for å holde balansen. Trener også "stretching" oppå, hvor han må strekke seg etter en godbit og fremdeles holde balansen.

Paw pods bruker jeg til potetarget, der jeg varierer hvordan jeg plasserer targetene ift hverandre, og det blir jo også en slags balanse/stabiliseringstrening av dette også. :)

Bosuballen min virker rimelig kraftig, og jeg vil tro at man må ha rimelig skarpe klør for at det skal være noe problem.:)

  • 1 year later...
Skrevet

Drar fram gammal tråd.
Var har folket köpt sina fitpaw peanut?
Hur är de att hantera? Tänker mest om ni kilar fast dem medans ni använder dem eller det går helt fint att både hålla koll på hunden och bollen samtidigt?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...