Gå til innhold
Hundesonen.no

Oppgraderte hundesonen


Recommended Posts

  • Svar 1.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ingen som klarer å være takknemlig for at noen faktisk ønsker at sonen skal bli bedre og klare å yte maksimalt?  Greit nok at det har oppstått problemer. Men det er slikt som skjer når man tar 5-6 å

Jeg vet du synes vi har litt tungt for det altså 2ne, men du trenger ikke å gjenta det FIRE ganger altså - det hadde kanskje holdt med to...  

Har det vært noe problem tidligere med slettede bilder? Ja, gamle tråder kan ha mange ødelagte bildelinker, men er det egentlig så farlig? Er det ikke viktigst at forumet er levende her og nå (og at t

Posted Images

@SandyEyeCandy du finner notifikasjoner på toppen av siden (bjellen):

 

Skjermbilde 2015-09-17 kl. 12.44.51.png

Ingen av de symbolene du har lagt til vises her hos meg (sitter på Explorer på jobb, mulig det blir annerledes i annen nettleser, men jeg fikk opp et lite, rødt ett-tall når du siterte meg. Takk, dette var lekkert! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

@Djervekvinnen: Forumet er flyttet til en ny server og har derfor fått ny IP. Mange nettelsere lagrer ip'en til et domene for å kunne servere siden raskere. Hvis du tidligere har brukt IE og kommer til et side som sier at "forumet er stengt" er nok dette tilfellet.

Pcen din vil ordne dette automatisk innen noen timer (maks 24 timer), inntil det kan du bruke en annen nettleser.

@SandyEyeCandy: Jeg jobber så raskt jeg kan med å rette alle småfeil. Til nå ser det ut til at Safari er den eneste som viser ikonene. :)

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

På tidligere server lå forumet under hundesonen.no/forum/forum/....  Dette liker ikke jeg og jeg har derfor fjernet den ene mappen. Hvis nettleseren har cachet .../forum/forum/... kan det være trøblete å komme til den nye forsiden (som tidligere var hundesonen.no/forum).

Fjern browser cache eller prøv en annen nettleser. Søk på Clear browser cache "din nettleser" for hjelp på google :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

TTLT - Ting tar litt tid :lol: Fikk også disse firkantene me den gang, lot siden "hvile" i noen få minutter, refreshet og vips, så har jeg notfications og slikt oppi der. Regner med alt slikt småplukk vil komme etterhvert, som smileys o.l. :) Ellers må jeg si jeg liker det nye utseende, selv om det er litt uvant, as always!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

TTLT - Ting tar litt tid :lol: Fikk også disse firkantene me den gang, lot siden "hvile" i noen få minutter, refreshet og vips, så har jeg notfications og slikt oppi der. Regner med alt slikt småplukk vil komme etterhvert, som smileys o.l. :) Ellers må jeg si jeg liker det nye utseende, selv om det er litt uvant, as always!

Min holdning er at det er greit å nevne sånt, hvis ikke er ikke nødvendigvis de som styrer med det klar over at problemet er der :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min holdning er at det er greit å nevne sånt, hvis ikke er ikke nødvendigvis de som styrer med det klar over at problemet er der :)

Det er jeg jo helt enig i :) Men siden har vel også akkurat kommet i gang igjen etter den var nede? Regner også med de er klar over at slike småting kan være problemer. Derfor venter ihvertfall jeg alltid litt før jeg begynner å si i fra. Men det er bare meg da, er ikke noe galt i å si i fra altså, ikke det jeg mener :)

Ellers syns jeg @rah kommer med gode svar!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Forumet har en automatisk cron job (les vaktmester) som kjører en gang i minuttet. Den går inn og ordner opp i ting som Invision Power (leverandør av forumsoftware) vet må gjøres. Det vil ta noen timer før alt blir 100%.

Når det er sagt så kan det også være andre ting og funksjoner som ikke er 100% etter det. Da blir jeg veldig takknemlig for alle som rapporterer inn feil slik at jeg kan undersøke dette manuelt.

Inntil det takker jeg for positiv innstilling til oppgraderingen og tålmodighet :)

 

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg får opp siden somheter nytt innhold på mobilen ved å trykke på stjernen øverst. Men kanskje ikke det som er ment?

 

Liker den nye jeg :ahappy: endelig kan jeg multisitere(tror jeg?), bruke smileyer og følge tråder på mobil :banana:

Nå savner jeg bare å få opp hvor folk er fra og hvilken rase de har, som på fullsiden..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei, altså dette er egentlig ikke noe problem bare et visst familiemedlem holder ham inne om morgenen. Ellers har han program han, masse trim - får han mer så hadde han kunnet risikere belastningsskader så jeg har kuttet litt ned på det, bilturer, lek osv, her er det full rulle nesten til leggetid og utenom en tid på dagen jeg ofte trener. Han har luke og kan gå ut i hundegården som han vil når døra ut er låst (han åpner dører selv), men det er mest for å ligge der og glane eller tisse. Om han ikke har 50-100 meter å løpe på så er det nesten ingen vits med gjerde for den typen hund, en hundegård er bare en startgrop for ham. Men på det nye stedet vi flytter vil han få det sånn, med 1.5 meter høyt gjerde. Og det har vi bestemt uavhengig av dere akuratt pga denne uvanen hans med å stikke av (flytte skulle vi uansett). Før har det gått hunder fritt her i alle år, de har åpnet dørne på huset selv og gått inn og ut som de ville, og det har aldri vært noe problem, men nå har det blitt det.
    • Ikke ta ting personlig. Opplysning om gjeldende lovverk er ikke et angrep på deg. Det er mange gæmliser her som har hatt hund før det var lover mot å la hundene løpe løse. Jeg (vi) kan relatere og forstår deg. Tror ikke du er et dårlig menneske. De lovene er forholdsvis nye, de er i konflikt med tradisjonelt hundehold på bygda og de står ikke på forsiden av avisene hver dag, en må søke etter dem eller få informasjon fra andre. Det er langt mellom lovverket og gjengs oppfatning av hva som er ok blant folk flest, utenfor typiske hundemiljøer. Folk flest bare har hund og gjør som alle andre rundt som også bare har hund. Slipper dem løse overalt fordi de synes de trenger å få løpe fra seg, helt uvitende om at det ikke er lov. ..men det er altså forbudt ved lov og kan medføre bøter ved overtredelse, selv om hunden ikke lager problemer for noen. Får dere til å sette opp en god løpestreng med retractable line som reduserer faren for at hunden vikler seg inn? Om det er folk hjemme som kan høre om hunden bjeffer, i tilfelle noe skjer, så kunne en sånn kanskje vært en løsning på morgenen, om ingen har tid til å lufte hunden godt nok. (Tror jeg. Den er ikke under FULL kontroll for den KAN vikle seg ut av selen eller noe kan løsne, men.. 🤷🏼‍♀️ Bedre enn å bare slippe den løs da) Så lenge opplegget holder hunden er den under kontroll.   
    • Nå har han hundegård da, men det er litt for lite for ham, så han får gå løs når vi har oversikt. Dit vi flytter om et år er det 4 mål tomt som vi planlegger å gjerde inn, det blir noe annet. Men dette synes jeg begynner blir tåpelig. Skal jeg fortelle hele livshistorien min mens vi holder på eller skrive en roman om livet og hunden min? Høres ut som mange her ville kjøpt den boken.
    • "Det gjelder ikke min hund" er dessverre en alt for vanlig unnskyldning. Helt til den dagen det gjør det. Gjerde inn tomta, problemet løst. Selv kunne jeg aldri tenkt meg å bo uten trygg inngjerding for hund rundt boligen.
    • Dette vet jeg og hadde det vært tilfelle så hadde det vært noe helt annet, men for å repetere: det som er greia her er at et familiemedlem som ikke altid er helt enkelt å forholde seg til slipper ut bikkja om morgenen - uten tilsyn - mens jeg og et annet familiemedlem har sagt ifra om akuratt dette her flere ganger, men det går inn ene øret og ut det andre.  Og bikkja jager ikke vilt, han går og snuser i veikanten fordi andre hunder har gått der, dette begynte han med seint i vinter, det var ikke noe problem før da.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...