Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ingen som klarer å være takknemlig for at noen faktisk ønsker at sonen skal bli bedre og klare å yte maksimalt?  Greit nok at det har oppstått problemer. Men det er slikt som skjer når man tar 5-6 å

Jeg vet du synes vi har litt tungt for det altså 2ne, men du trenger ikke å gjenta det FIRE ganger altså - det hadde kanskje holdt med to...  

Har det vært noe problem tidligere med slettede bilder? Ja, gamle tråder kan ha mange ødelagte bildelinker, men er det egentlig så farlig? Er det ikke viktigst at forumet er levende her og nå (og at t

Posted Images

Skrevet

Hos meg er det ikke bjelle, bare en firkant :P Men antar det sikkert retter seg :) 

Tross at forumet virkelig er forandret, så synes jeg det er pent!

Skrevet (endret)

Har ingen bjelle på toppen jeg..... 

 

Skjermbilde sonen.PNG

 

Har mange blanke firkanter rundt omkring da..... 

Endret av Malinka
La til litt...
Skrevet

@SandyEyeCandy du finner notifikasjoner på toppen av siden (bjellen):

 

Skjermbilde 2015-09-17 kl. 12.44.51.png

Ingen av de symbolene du har lagt til vises her hos meg (sitter på Explorer på jobb, mulig det blir annerledes i annen nettleser, men jeg fikk opp et lite, rødt ett-tall når du siterte meg. Takk, dette var lekkert! :)

Skrevet

@Djervekvinnen: Forumet er flyttet til en ny server og har derfor fått ny IP. Mange nettelsere lagrer ip'en til et domene for å kunne servere siden raskere. Hvis du tidligere har brukt IE og kommer til et side som sier at "forumet er stengt" er nok dette tilfellet.

Pcen din vil ordne dette automatisk innen noen timer (maks 24 timer), inntil det kan du bruke en annen nettleser.

@SandyEyeCandy: Jeg jobber så raskt jeg kan med å rette alle småfeil. Til nå ser det ut til at Safari er den eneste som viser ikonene. :)

  • Like 5
Skrevet

Når jeg trykker på hovedsiden får jeg beskjed om at siden ikke finnes, altså, jeg får ikke opp forumoversikten. Skal prøve å slette cache og laste inn på nytt, jeg.

  • Like 2
Skrevet

På tidligere server lå forumet under hundesonen.no/forum/forum/....  Dette liker ikke jeg og jeg har derfor fjernet den ene mappen. Hvis nettleseren har cachet .../forum/forum/... kan det være trøblete å komme til den nye forsiden (som tidligere var hundesonen.no/forum).

Fjern browser cache eller prøv en annen nettleser. Søk på Clear browser cache "din nettleser" for hjelp på google :)

Skrevet

TTLT - Ting tar litt tid :lol: Fikk også disse firkantene me den gang, lot siden "hvile" i noen få minutter, refreshet og vips, så har jeg notfications og slikt oppi der. Regner med alt slikt småplukk vil komme etterhvert, som smileys o.l. :) Ellers må jeg si jeg liker det nye utseende, selv om det er litt uvant, as always!

Skrevet

TTLT - Ting tar litt tid :lol: Fikk også disse firkantene me den gang, lot siden "hvile" i noen få minutter, refreshet og vips, så har jeg notfications og slikt oppi der. Regner med alt slikt småplukk vil komme etterhvert, som smileys o.l. :) Ellers må jeg si jeg liker det nye utseende, selv om det er litt uvant, as always!

Min holdning er at det er greit å nevne sånt, hvis ikke er ikke nødvendigvis de som styrer med det klar over at problemet er der :)

Skrevet

Min holdning er at det er greit å nevne sånt, hvis ikke er ikke nødvendigvis de som styrer med det klar over at problemet er der :)

Det er jeg jo helt enig i :) Men siden har vel også akkurat kommet i gang igjen etter den var nede? Regner også med de er klar over at slike småting kan være problemer. Derfor venter ihvertfall jeg alltid litt før jeg begynner å si i fra. Men det er bare meg da, er ikke noe galt i å si i fra altså, ikke det jeg mener :)

Ellers syns jeg @rah kommer med gode svar!

  • Like 1
Skrevet

Det kommer seg her også, litt etter litt. Tror det blir bra til slutt. :) Mangler fortsatt noen smileyer da :D  Som den jeg forsøkte å legge til nettopp :lol: 

Skrevet

Forumet har en automatisk cron job (les vaktmester) som kjører en gang i minuttet. Den går inn og ordner opp i ting som Invision Power (leverandør av forumsoftware) vet må gjøres. Det vil ta noen timer før alt blir 100%.

Når det er sagt så kan det også være andre ting og funksjoner som ikke er 100% etter det. Da blir jeg veldig takknemlig for alle som rapporterer inn feil slik at jeg kan undersøke dette manuelt.

Inntil det takker jeg for positiv innstilling til oppgraderingen og tålmodighet :)

 

  • Like 6
Skrevet

Hvor finner jeg siste oppdaterte tråder på mobilen? Før var det jo veldig enkelt. Men er litt uvant enda så trenger litt hjelp..

ellers pent utsende, veldig rent og pent. 

Skrevet

@Garp, det ser ikke ut som det er enkel tilgang til "nytt innhold" via mobil. Jeg har skrevet det ned på gjørelisten og vil ornde det etterhvert som de større tingene går i orden.

  • Like 2
Skrevet

Jeg får opp siden somheter nytt innhold på mobilen ved å trykke på stjernen øverst. Men kanskje ikke det som er ment?

 

Liker den nye jeg :ahappy: endelig kan jeg multisitere(tror jeg?), bruke smileyer og følge tråder på mobil :banana:

Nå savner jeg bare å få opp hvor folk er fra og hvilken rase de har, som på fullsiden..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
    • Tusen takk for utfyllende svar! Det er absolutt slitsomt ja.. Burde selvsagt lagt til at han er røntget og resultatene viste plettfri både AD og HD. Vi fikk i tillegg tatt et pr ekstra bilder av ryggen hans da han har hatt noe smerter i ryggen ila året, men heller ingen avvikende resultat der. Skal sies at veterinærene som har sett på han når har har hatt vondt i ryggen (ved to anledninger) kan ikke finne noe ved kontroll og de mener det kan være muskulært. Så absolutt ikke umulig at en fysioterapeut hadde vært hensiktsmessig mtp akkurat det.  Men for å gi litt mer utfyllende kontekst så skjer ikke disse utbruddene i forbindelse med noe som skulle utløse noe smerter og dermed utløse utbrudd. Som regel så kommer det i etterkant av at han har rullet i snø/gress feks, eller at vi har måttet begrense han mye, mye kort bånd. Eller hvis vi «maser» på han eller krever noe av han, gå pent og ikke dra feks. Så det lille vi ser av et mønster er at det henger sammen med stress eller frustrasjon, og overtenning. Å vi har lite tro på at han gjør det fordi det er en form for lek for han, fordi det aldri ender positivt for verken han eller oss. Han vinner aldri disse kranglene, men det gjør ikke vi heller..🥲 For å svare litt på punktene du spør om (setter stor pris på at det spørres, da vi ofte opplever at folk antar at vi er problemet og gjør alt feil, uten å spørre) 1. røntgen er tatt, og kontakte fysioterapeut er ikke en dum ide.  2.riktig og nok aktivitet synes jeg også vi har godt dekket. Han får 3 turer om dagen, en kort på morgenen og en på kvelden (ca 30 min) i tillegg til en lengre tur på 45-75 min etter arbeidstid. Vi bor for tiden i leilighet i Oslo så å lufteturene skjer i bånd. I tillegg er vi ofte i skogen og på privat hundejorde der han få løpe løst. 3. munnkurv og grime har vi også kjøpt ja, å på kurset vi gikk rett før jul fikk vi hjelp til innlæring av disse. Munnkurven har vi skjønt at er litt for liten så den har blitt tilsidesatt. Og grime øver vi fortsatt på, men den blir også et stressmoment for han og han klikker ofte både av å ha den på og få den av. Så vi har ikke kommet så langt at vi kan gå tur med den enda, da det ender mer manisk graving for å få den av, til tross for at vi prver å flytte fokuset hans fremover. Men vi håper å få den bedre til etterhvert. 4. Har vært i kontakt med oppdretter ang dette å til tross for å ha drevet oppdrett i 25år så har heller ikke hun hørt om denne oppførselen. Foreldre er helt fine. De søsknene vi vet om er ikke utenfor «normalen» av unghund oppførsel. 5. Mulig vårt neste steg igjen blir å kontakte en adferdskonsulent ja, som er spesialisert innenfor mer adferd enn trening. For som sagt så har vi forsøkt å trene dette bort på forskjellige måter uten å nå frem. Trenger nok noen som kan evaluere hele han og mønstrene hans, å det er det vi har trodd vi har fått tidligere. Men som regel er det en og en time, å om han ikke klikker ila den timen så får man heller ikke sett problemet. Å da er vi ofte like langt, å ender med å bli fortalt treningsmetoder vi kan prøve men som overhodet ikke fungerer når han tipper, å dermed blir et større stressmoment for han.    Vi holder til i Oslo nå men flytter til Nes i mai. Instruktørene vi har hatt på besøk er en vi fikk anbefalt fra oppdretter, fra Hamar. En dame fra hundeskolen som holdt valpekurset, Norges hundeskole. Og en vi fikk anbefalt, frøken dognanny.  Vi var ikke missfornøyde med noen av disse men har forstått at de kanskje ikke har den rette kunnskapen for vårt problem..
    • Dette høres slitsomt ut for dere! som du sier, dette er ikke normalt, ikke for noen raser, jeg håper dere kan få hjelp. Bra du nevner at dere har vært til veterinær. Er han røntget? Jeg ville også fått besøk av en hundefysio som kan sjekke muskulaturen, de har ofte bedre kompetanse på muskulære problemer. Kan jeg spørre hvilke instruktører dere har hatt inne og hvilken kompetanse de har? Hvor i landet bor dere? Det er stort spenn i kompetanse og metoder. Jeg stoler på de fleste jeg kjenner til som er listet på https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund, men der er det også variasjon i kompetanse. Et annet spørsmål er om dere har hatt inn instruktører som hovedsaklig driver med hundetrening, eller om dere har hatt inn hundetrenere med fokus og kompetanse på adferd. For noen er det stor overlapp, mens andre er det skille. Er det standard eller jaktgolden? Har du snakket med oppdretter? Hvordan er mentalitet på foreldre og søsken? Erfaringsmessig er det uansett dumt å vente på at en hund skal "vokse av seg" noe som helst av problemer. En del adferd må man riktignok bare forebygge og "holde ut", men jo mer en hund får "øvd" seg på adferd, jo bedre sitter den. Ting jeg ville sjekket ut/prøvd. 1. Fysioterapeut. Rønting av hofter og albuer hvis dette ikke er gjort enda. 2. Nok og "riktig" aktivisering. Utelukke ballkasting og annen jaktlek som kan forhøyd stress. Mentale oppgaver som søk, trening av triks og lydighet i korte økter hver dag, og nok fysisk aktivitet. Minst 1-2 timer tur med snusing og varierende tempo daglig. 3. Lære inn å ha på munnkurv med positive metoder og bruke den på tur. Eventuelt også grime. 4. Snakk med oppdretter, om de kan være til hjelp og kan si noe mer om foreldre og søsken. 5. Finne riktig hundetrener. Det kan dessverre være en krevende oppgave. Men jeg har enda en del kontaktnettverk hvis du oppgir hvor i landet du bor.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...