Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

ååå.. kom å bøtelegg ene naboen her a, ho står gjerne ute ved siden av bikkja mens den bjeffer.... og så er det vi naboene som er de store stygge ulvene her, siden vi klager på det (jeg har ikke gjort det ennå, bare hørt hva dem andre har fått til svar..)

  • Like 1
Skrevet

ååå.. kom å bøtelegg ene naboen her a, ho står gjerne ute ved siden av bikkja mens den bjeffer.... og så er det vi naboene som er de store stygge ulvene her, siden vi klager på det (jeg har ikke gjort det ennå, bare hørt hva dem andre har fått til svar..)

Klage til politiet da, ikke til naboen ;) Får man mange nok klager fra mange nok folk så må de vel nesten gjøre noe.

  • Like 1
Skrevet

Etter å ha flytta til et meget tettbygd strøk er jeg helt rysta over hvordan noen hunder holder på med bæljing, og ikke minst hvordan eier ikke gjør noen ting. Skjønner godt at folk klager, (vilkårlig) hundebjeff er noe av det verste jeg veit.

Skrevet

Om det er så dårlig plass der burde han vel kanskje ikke ta tilbake flere hunder han har solgt :S Han kan jo ikke ha rottweilere ute i hundegård når det går mot vinter.

Skrevet

Etter å ha flytta til et meget tettbygd strøk er jeg helt rysta over hvordan noen hunder holder på med bæljing, og ikke minst hvordan eier ikke gjør noen ting. Skjønner godt at folk klager, (vilkårlig) hundebjeff er noe av det verste jeg veit.

Jeg skjønner ikke folk som lar hundene sine stå og bjeffe uavhengig om de har naboer eller ikke jeg.. Jeg klikker av sånt! :lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 3
Skrevet

Jeg skjønner ikke folk som lar hundene sine stå og bjeffe uavhengig om de har naboer eller ikke jeg.. Jeg klikker av sånt! :lol:

Der jeg bor "står" ikke hunder noe sted, de ute på aktivitet om vi ser dem, og da forundrer det meg enda mer. Tanken på å skulle gå ute med hunder som bjeffer om de ser mennesker, andre hunder, en ball som kommer trillende forbi eller bare fordi vi står rolig et øyeblikk, er helt absurd. Da hadde jeg ikke hatt hund.

  • Like 2
Skrevet

Synes det er fint, jeg. Det er jo tydeligvis ikke snakk om at en hund kommer med et boff når han er ute etter klokken 23 for å tisse, men hunder som står ute. Å la hundene stå ute å bjeffe gir alle hundeeiere et dårlig rykte, og i ekstreme tilfeller som dette hvor det har pågått over lang tid, og ikke minst på natten, så mener jeg det er på sin plass.

Problemet kunne jo tydeligvis fikses veldig lett siden det ble slutt på med en gang, så det hele kunne vært unngått dersom han hadde tenkt på naboene.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...