Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi har deltatt på Klubbmesterskapet for retrieverklubben i Trøndelag. Den ble gjennomført som en working test. Vi har ingen prøveerfaring, men meldte på for hyggens del i BK. Det hele gikk overraskende bra, det var mye nytt for en uerfaren eier og hund. Det var 8 deltakere i BK, og jammen tok Rutta hjem seieren og kan kalle seg klubbmester i sin klasse, med 90 av 100 poeng :) 

Rutta ass ❤️

IMG_8765.thumb.JPG.0271087ee1ae42eb521759d24aa4529a.JPG

  • Like 5
  • Svar 86
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Rutta får seg egen tråd! Aner ikke hvor mye den vil bli oppdatert, vi får se Akkurat nå har Rutta vært hos meg i 6 dager. Hun er en ordentlig kul valp, ganske rolig av seg, men tror varmen spiller m

Liten bilde-oppdatering. Får se om jeg skriver noe seinere, orker ikke nå. Rutta ble 1 år nå nylig. Fortsatt dødssøt og sjarmerende Sniker seg inn et bilde av rotta også

Liten oppdatering fra oss ? Bedre sent enn aldri, men da har vi endelig tatt kvalifiseringsprøven ! Det var jo veldig ufarlig, så greit å få gjort det. Nå som den er i boks får vi trent mer med de erf

Posted Images

Skrevet
På 15.10.2017 at 11:01 PM, Kristiin skrev:

Grattis - Fine Rutta :D

Takk :D Men du, møtte jeg deg på torsdag egentlig? Eller var det bare noen som lignet på deg? Tror jeg var usikker :afro:

  • 7 months later...
Skrevet

Liten update. Ting tar tid.. Vi startet WT i pinsa, i begynnerklassen. Første prøven vi har gått, og hei hvor det gikk! Superdog fikk 89poeng og plasserte seg jaggu på 4. plass. Det var 93 påmeldte hunder, men tror ikke alle startet, kanskje var det rundt 80 stk. Helga etter gikk vi B prøve. Da fikk jeg kjenne på forventningene hennes, ettersom hun akkurat hadde gått WT og fikk plukke alt det ble skutt på... Det får hun jo ikke på trening. Så der er det mye å ta tak i, men jeg er veldig fornøyd! Hun var stødig og rask på alle markeringer, og gikk feltsøk som en helt! Så vi fikk 3BK. Det som mangler er rett og slett ro ved foten. Når (ja når, ikke hvis ?) dette er på plass så tror jeg at hun vil kunne bli en god prøvehund! Hun viser gode takter på trening for tiden :) Målet er å få 1bk i september, så det skal virkelig trenes i sommer!

  • Like 4
  • 4 months later...
Skrevet (endret)

Det ble ikke 1BK i september gitt. Har ikke fått orden på ristingen etter vannmarkeringer... Men fikk en fin 2BK som føltes som en 1! Fikk på kritikken "behagelig ved fører", det er det vi har jobbet mest med, så det føltes utrolig godt at hun bare var der hun skulle være, uten å måtte mase eller justere på henne. Hun er utrolig intens, og jobber hardt med seg selv for å holde seg ved foten i transportene, så veldig gøy at hun klarte å regulere seg selv, selv om hun bokstavelig talt dirret i kroppen hele vegen.

I helga var det klubbmesterskap igjen, gjennomført som WT, vi stilte for morro skyld i AK. Dirigeringen har vi ikke kommet særlig langt med, så hadde ingen forventninger til det, men morro å se at hun klarte lange markeringer og dobbeltmarkeringer. Vi trener ikke så mye på direkte markeringer fordi hun er så høy. Var i tillegg med å arrangerte, dømte to poster i BK, så fikk ikke varmet godt opp (eller av :P ). Vi nulla på dirigeringen, vet ikke fordelingen på de andre postene, men fikk totalt 72 poeng av 100 mulige, med poeng på kun 4 av 5 poster, så det var bra og holdt til en 2. Plass :D Var bare 5 deltakere, hvor bare to egentlig er AK klare (ikke oss) så vi hadde litt flaks ! 

Rutta er superdog :superhero:image.thumb.jpeg.894b9c098809442916b5f34ff20d2119.jpeg

Endret av LinL
  • Like 5
  • 2 years later...
Skrevet

Ruttetutten blir 6 år i år.. Tiden flyr når man har det gøy ? Det har liksom blitt jakttrening og jaktprøver på oss, ikke noe annet ? Ble fullstendig bitt av basillen for noen år siden.. 

Siden sist har vi ikke startet mer enn 3 ganger, en siste gang i BK, og to i AK. AK debuten gikk over all forventning. Fikk "bare" en 3AK, da jeg måtte handle i overkant mye på en dirigering, og fordi hun ble sliten og mista trua på siste utsending i feltsøk. Alt annet gikk som bare det ????

I år skal vi fortsette jakten på 1AK, og forhåpentligvis få inn en lille labrador til. 

Hun er fortsatt den fineste labradoren, mener jeg ?

 

20190707_145102_IMG_1378.JPG

20200518_061607.jpg

  • Like 7
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ja, ingen av de du nevner er spesielt enkle å trene eller har lite lyd ihvertfall. Med unntak av whippet og basenji som ikke bjeffer mye, men basenji har ulingen sin. Spanieler luker nok mer hund, og de fleste hunder med underull vil lukte mer enn en puddel. Du kan jo se på de andre vannhundene? Lagotto har hatt mye dårlig gemytt, men portugisisk vannhund er en av mine favoritter som jeg så en del av da jeg drev aktivt med hundesport.
    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund, whippet etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...