Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
6 timer siden, MegaMarie skrev:

4 stykk, 2 av hver.

Hannhunden var skikkelig fin :wub: Er ikke du i Bergen i julen? Hvor skal Pim være da? 

Jo, så vi må skyndte oss hjem dagen etter julaften :P Tror ikke termin er før rundt 29. desember, men det får jeg forhåpentligvis en litt bedre pekepinn på når vi tar røntgen. 

  • Like 1
  • Svar 185
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Og der kom det en joker! En jente! Er ganske sikker på at hun er ferdig nå  3 gutter + 3 jenter altså. Det er så perfekt som jeg kunne ha ønsket det! 

Tusen takk for gratulasjoner! Vi er helt utslitte her, både hund og mennesker, så vi går og legger oss  Prøvde å ta et bilde av alle samlet, men Pim klarte å skjule halvparten av de

Turen til Riga førte til to (av to) vellykkede parringer med 15-20 minutter heng Valpene ventes som forsinkede julegaver den 26. desember!

Posted Images

Skrevet

I dag har vi tatt røntgen, men som jeg mistenkte så er hun nok ikke på dag 50 :) Valpene hadde såvidt begynt å forkalkes, så jeg tipper hun er på dag 48 et sted. 

 

Det er tilnærmet umulig å se noe på røntgenbildet. Hvis vi virkelig legges fantasien til, så kan vi skimte skyggen av 4 hodeskaller. Jeg har aldri forsøkt å tolke et så tidlig bilde før :P 

20151214_214642.png

20151214_204240.jpg

  • Like 3
Skrevet

Selv så ser jeg disse: 

56730442a0e35_pim_drektighet1.thumb.jpg.

Det er kanskje noe "ubestemmelig" mellom det øverste hodet og den nærmest bekkenet, men jeg ser ingen tydelig skalle der. Gjør dere? Det ligger noe som kan minne om en ryggrad der, men tror jeg hører til den ene valpen i "klyngen". :) 

Skrevet
3 minutter siden, Benedicte skrev:

Selv så ser jeg disse: 

Det er kanskje noe "ubestemmelig" mellom det øverste hodet og den nærmest bekkenet, men jeg ser ingen tydelig skalle der. Gjør dere? Det ligger noe som kan minne om en ryggrad der, men tror jeg hører til den ene valpen i "klyngen". :) 

Jeg ser akkurat det samme. :p

  • 2 weeks later...
Skrevet

I dag er hun på dag 62 fra første parring! Temperaturen har variert fra alt mellom 36,3 til 37,7 de siste par dagene. Hun er forholdsvis rolig nå, kanskje litt mer stressa enn normalt, men i sted forsøkte hun å få Tia til å leke med henne og klatret over det 1 1/2 m høye gjerdet til valpegrinden (hvordan klarer hun det når hun ser ut som en hval???)! 

  • Like 9
Skrevet

Takk :) Vi går og legger oss nå, og Pim er helt rolig. Temperaturen er på 37,9, som er det høyeste til nå, men jeg tror ikke det har noe å si. Jeg krysser fingrene for at det skjer noe i morgen. Det er kjedelig å vente ;) 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...