Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Om du i hovedsak skal skrive ut tekstdokumenter så holder de fleste billige skrivere fra Elkjøp, Expert o.l. Sjekk www.prisjakt.no der kan du søke på kriterier og pris/forhandere. Sjekk også pris på blekk/toner, men stort sett er det billigere å kjøpe ny skriver enn å kjøpe nytt blekk til de billigste skriverene. :P

HP, Canon, Xerox, Epson er generelt gode merker.

Skrevet

Jeg har en av de billigste fra photosmart. Kostet 800k på eplehuset.

Funker veldig bra, bortsett fra at jeg tror jeg ødela den med å printe ut altfor mange ark som var for tykke for printeren. Men er superfornøyd, den har gjort alt jeg har bedt den om.

Skrevet

Takk for innspill!

Tenker også på laser.

Hadde vanlig blekkprinter når vi kjøpte for et år siden, og den gikk relativt fort tom for blekk.

Det var kanskje blekket som var med i skriveren? De patronene er aldri fulle. Vi hadde en blekkskriver frem til i vår som jeg var veldig fornøyd med, hadde det vært opp til meg hadde vi fortsatt hatt blekk (gubben vant den diskusjonen). Det er en vesentlig prisforskjell, og sjelden verdt det hvis du ikke skal ha mye gode fotoutskrifter. For masse tekstdokumenter ville jeg definitivt gått for blekk.

Denne er et ok alternativ:

http://www.elkjop.no/product/data/skriver-og-skanner/DJ1514/hp-deskjet-1514-aio-blekkskriver

Du får de billigste s/h laserne under tusenlappen, om det er laser du vil ha.

Skrevet

Nei, det var patroner vi kjøpte etterpå.

Men den er ødelagt nå, så ikke så fornøyd ;)

Denne: http://www.expert.no/multifunksjonsprintere/epson-xp-212-multifunction-printer/p/10690/

Da ville jeg klaget både på patronene og skriveren. Litt avhengig av hvor gammel skriveren er/var, men tipper den går under 5 års reklamasjonsrett. (litt avhengig av hvorfor den er ødelagt også, om du har puttet cola og jordbær i den går det neppe på reklamasjon :P )

Når det er sagt stille HP øverst på min liste når det gjelder skrivere, og har vært der i en del år nå (jeg hadde ansvar for skrivere på Prisguiden i en periode).

Guest Kåre Lise
Skrevet

For masse tekstdokumenter ville jeg definitivt gått for blekk.

Why? Motsatt mener du vel, skriver du mye tekst er vel laser kjent for å være best og billigst i lengden. Den skriver også adksillig raskere og du slipper hører på spetakkelet i evigheter om du skal skrive ut mer enn en kvart side.

Skrevet

Da ville jeg klaget både på patronene og skriveren. Litt avhengig av hvor gammel skriveren er/var, men tipper den går under 5 års reklamasjonsrett. (litt avhengig av hvorfor den er ødelagt også, om du har puttet cola og jordbær i den går det neppe på reklamasjon :P )

Når det er sagt stille HP øverst på min liste når det gjelder skrivere, og har vært der i en del år nå (jeg hadde ansvar for skrivere på Prisguiden i en periode).

Mulig det var pga uorginale patroner :innocent:

  • Like 1
Skrevet

Why? Motsatt mener du vel, skriver du mye tekst er vel laser kjent for å være best og billigst i lengden. Den skriver også adksillig raskere og du slipper hører på spetakkelet i evigheter om du skal skrive ut mer enn en kvart side.

Det med støy avhenger mye mer av skriveren enn typen. Vår nye laserskriver bråker mye mer og lengre enn den gode gamle blekkskriveren, for å si det slik.

Og du skal skrive ut veldig mye før det lønner seg med laser i stedet for blekk. Når TS skal skrive ut ting "i forhold til studier" så tenker jeg et tidsperspektiv på 2-4 år, og da skal det mye til før det lønner seg å kjøpe laser.

Skrevet

Det med støy avhenger mye mer av skriveren enn typen. Vår nye laserskriver bråker mye mer og lengre enn den gode gamle blekkskriveren, for å si det slik.

Og du skal skrive ut veldig mye før det lønner seg med laser i stedet for blekk. Når TS skal skrive ut ting "i forhold til studier" så tenker jeg et tidsperspektiv på 2-4 år, og da skal det mye til før det lønner seg å kjøpe laser.

Neppe. Det går x antall blekkpatroner på en rimelig laserskriver, selv før du trenger å bytte toner. Tonere er ikke så dyre lenger heller, og totalsummen for samme antall sider med en blekkskriver blir mye høyere. Og i forhold til studier så skriver man gjerne ut mange artikler, egne oppgaver - det blir mange sider på et par år det.

Skrevet

Neppe. Det går x antall blekkpatroner på en rimelig laserskriver, selv før du trenger å bytte toner. Tonere er ikke så dyre lenger heller, og totalsummen for samme antall sider med en blekkskriver blir mye høyere. Og i forhold til studier så skriver man gjerne ut mange artikler, egne oppgaver - det blir mange sider på et par år det.

Det er ikke så vanskelig å regne seg frem til, om man gidder å finne prisene og beregnet utskriftsmengde på det man vurderer. Og så må man ta kostnaden på skriveren i betraktning. Det er gjerne der laseren faller ut. Vi kjørte regnestykker på dette på forskjellige forbruk på laser og blekk både sist vi kjøpte skriver (2005) og i vår, og blekk kom best ut begge gangene, såvidt jeg husker.

Skrevet

Jeg har gått et studie med mye utskrift.. Og jeg endte med å skrote blekkskriveren min, kjøpte en til ca 1000kr da, og kjøpe meg laser. Da dro jeg ordentlig til ig kjøpte med en multifunksjon.. Men hver utskrift koster meg nå ca 1 kr, tror jeg.. Mulig det er 1,50.. + ark og selve skriverkostnaden da..

Og den har skrevet ut arkene sine, virkelig. Fortsatt like fin.. Så jeg nekter å tro at det finnes blekkskrivere som gjør en like god jobb :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Uansett hva du velger, sørg for å kjøpe en som FUNGERER til det du skal. Ingenting er som å sitte kl 7 om morgenen, klar til å dra, og skal bare printe ut dagens forelesningsnotater som foreleser akkurat har lagt ut, for så å få papirkræsj i skriveren. Eller å printe ut 100 sider dobbeltsidig og finne ut at den har tatt med seg tre ark i stedet for ett midt i, sånn at alt er kaos og du må printe ut på nytt. Og ja, blekkpatroner går fort, spesielt når man har sympatiske forelesere som lager helfarget bakgrunn på notatene. :gaah:

Skrevet

Jeg har en sånn multiskriver fra Canon med blekk som jeg er kjempefornøyd med.

26522_1_l.jpg

Den skriver ut på begge sider av arket og kobles trådløst til wifi slik at jeg kan printe ut både fra mobil og pc uten tilkobling.

Ikke helt det du ser etter da, men jeg slenger bare inn info allikevel :icon_redface: .

Jeg merket fort at det var bedre for meg å bare fylle opp printerkontoen på skolen enn å skrive ut hjemme, så har brukt min egen printer mest til scanning og kopiering. Å printe på skolen er noe jeg ville sjekket opp i om jeg var deg, jeg sparte ihvertfall mye penger på det i forhold til å kjøpe blekk.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvilke hunderaser kan jeg sammenligne med Chodsky Pes? Er de sånn som langhåret og korthåret Collie?
    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...