Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det har kommet nye naboer og de har en hekk. Nå har de reist bort på en lengre reise kan det se ut som og den hekken kommer snart å tar oss og de pusser opp hele huset før de flytter inn.

Hmm hvordan skal jeg forklare dette? For at opprinnelig eier av vårt hus skulle få bygge, ble en større del av tomten til naboen kjøpt. Altså, vi eier deres hage og de har bruksrett, men mot enkelte betingelser som å holde hagen pen. Nå er den ikke så pen lenger :P

Vi bryr oss ikke så mye om hagen deres, den blir nok tatt en gang. Det er hekken jeg vil til lags. Den vokser snart inn i huset vårt, og sjenerer veldig. Den står ca tre meter fra terrassen vår. Har vi lov til å leke med en hekksag her uten å havne i forliksrådet? Noen som vet?

11745653_10153433447115833_5588321905390

Vi pleier normalt å se huset bak og kunne hilse på naboen der.

Skrevet

Hvor godt forhold har du til naboen, og er det en viss sannsynlighet for at de til og med blir glad for å slippe jobben selv? Hilsen hun som klippa hekken til naboen i samme slengen som sin egen (riktignok bare fire meter hekk til sammen, men dog...).

Guest lijenta
Skrevet

tror du slipper bråk med å klippe siden på hekken ihvertfall, men høyden ville jeg hørt med huseier om hvor høy og hvem som skal klippe

Skrevet

Hvor godt forhold har du til naboen, og er det en viss sannsynlighet for at de til og med blir glad for å slippe jobben selv? Hilsen hun som klippa hekken til naboen i samme slengen som sin egen (riktignok bare fire meter hekk til sammen, men dog...).

De er helt nye og ikke flyttet helt inn ennå, de pusser opp hele huset og har rømt. Så vi kjenner de ikke rett og slett.

http://www.klikk.no/bolig/hage/article1595655.ece

Her var det litt tips ihvertfall.

Takk, leste den tidligere i dag, men ble ikke så veldig klok.

Jeg sier som i kommentarfeltet; søl litt rondup :aww::P

Sent from my iPhone using Tapatalk

:shifty:

Det der kan du klippe vekk Margrete. Ingen vil si noe på at du klipper vekk hekk som er til direkte sjenanse.

Bra! Ja tenker jo at det må jo være greit, så lenge jeg behandler saken pent.

Guest vivere
Skrevet

Inviter dem på kaffe og kake så ordner det seg sikkert. Gode naboer er gull verdt :)

Guest Belgerpia
Skrevet

Pappa klipper hekken til naboen. Han vil ikke ha stygg hekk i hagen sin. Første gangen høvla han den ned til rota, da ble naboen litt stressa, men pappa lovte å kjøpe ny om den ikke kom opp igjen. Han slapp det. Forøvrig ble første klipp ikke varslet. Han bare klippa hahaha

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...