Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 248
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Noen må gå foran, det er helt fantastisk om det er NKK som gjør det. Dette krever både mot og gjennomføringsvilje, jeg blir stolt av kennel klubben om de står i dette hele veien. Jeg tror også at fler

F..ck... Jeg tok bilde av den fyren og hans kompanjong i standen deres på torsdag. Altså - jeg tok bilde av dem FOR dem liksom... Jeg synes man faktisk skal oppfordre klubbene til å IKKe inviter

Da er vell Nederland med nkk også, og oppfordrer til boikott.

Skrevet

Her også... vil ikke stille for folk med den innstillingen der. Da stiller jeg heller for en som ikke liker bikkja men i alle fall ellers er en grei person å forholde seg til

F..ck... Jeg tok bilde av den fyren og hans kompanjong i standen deres på torsdag. Altså - jeg tok bilde av dem FOR dem liksom...

Jeg synes man faktisk skal oppfordre klubbene til å IKKe invitere disse idiotene til å dømme i Norge mer. De er jo hyppige gjester her, noen av dem, og det er penger å tjene for dem på dette. Å ikke bli invitert mer svir nok litt faktisk.

WTF? Nå har jeg flere dommere på "nei lista" mi, eller de kommer vel kanskje ikke til å takke ja til å dømme i Norge noe mer? Siden vi er et så forferdelig land.

Er det mulig å lage en tråd med "boikott disse dommerene" på grunnlag av det som er skrevet på facebook? Slik at folk blir mer OBS?

Skrevet

egentlig ikke, i følge utstillingsreglementet har man ikke lov til å offentlig henge ut noen dommer.

Er det mulig å lage en tråd med "boikott disse dommerene" på grunnlag av det som er skrevet på facebook? Slik at folk blir mer OBS?

Skrevet

egentlig ikke, i følge utstillingsreglementet har man ikke lov til å offentlig henge ut noen dommer.

La oss snu det da,

"disse dommerne har offentlig uttalt seg om NKK"... det er ikke å henge ut noen.

  • 2 weeks later...
Skrevet

"And the plot thickens"

Nå blir dommere utestengt fra å dømme pga de kanskje har sagt/muligens noe negativt om Kina. 

12042727_1180525691964458_36203451378609

12039768_1180525705297790_17703981811584

12036827_1180525725297788_90624325639429

12042762_1180525758631118_43650179412509

11145068_1180525791964448_87392623513014

12009768_1180525855297775_83948277911867

12019799_1180525885297772_83545571958895

12002918_1180525911964436_70996807007021

11012779_1180525948631099_17836434746350

 

Skrevet

"And the plot thickens"

Nå blir dommere utestengt fra å dømme pga de kanskje har sagt/muligens noe negativt om Kina. 

 

 

KLIPPKLIPP

 

Hvor har dette blitt publisert? Det virket litt arrangert på meg. Hvis det dog er sannheten blir jeg nok en gang sjokkert over mennesker.

Skrevet

 

Hvor har dette blitt publisert? Det virket litt arrangert på meg. Hvis det dog er sannheten blir jeg nok en gang sjokkert over mennesker.

Det er en Monique som driver legger ut en masse info og bilder. Annet virker nå troverdig som hun har lagt ut. Men sant/ikke sant det vet man jo aldri. 

  • 2 weeks later...
Skrevet

No har jo NKK jenket sine uttalelser, så det blir neppe noe mer utav det siden flere kennelklubber har stilt seg bak NKK.

men et eller annet svar må de jo gi.  Så jeg venter i spenning på hva det blir for noe. 

  • 1 month later...
Skrevet

Når var det NKK hadde forfall før fci skulle Evt gi sanksjoner? Det var vel nå i oktober?

Ellers syns jeg det er litt spesielt at philipinene med Santiago i spissen har klart dette. Black SEA show fikk jo ikke lov til dette. 

image.thumb.png.f0e9ce22f638825e8ee30a60

Skrevet

Reglene gjelder ikke for alle må vite :aww: 

NKK har sendt sitt svar,  de har ikke publisert noe gjensvar eller sanksjoner fra FCI, så de har sikkert ikke fått de ennå. 

Skrevet

Ingen som har fått med seg NKKs oppdatering fra representantsmøtet i helgen? Der har de kommet frem til dette, i følge statusen deres: 

 

Sitat

 

På dagens Representantskapsmøte la NKKs hovedstyre, ved styreleder Tom Ø. Martinsen og adm.dir Trine Hage, fram en gjennomgang av "Kinasaken", etterfulgt av følgende sak for RS:
«Sak 5 – Evaluering av NKKs FCI medlemskap. Hovedstyrets innstilling: 
• NKKs erfaring med og evaluering av FCI skal gi grunnlag for Hovedstyrets behandling og oppfølging av NKKs medlemskap i FCI.
• Hovedstyret gis fullmakt til å endre NKKs medlemskap i FCI, alternativt å begjære uttreden. 
• NKK avventer å søke internasjonale show for 2018.»
Forslaget ble meget godt mottatt, og fikk bred støtte av representantene. Forslaget ble enstemmig vedtatt. Dette er i tråd med det som også SKK fikk vedtatt av sitt representantskap tidligere i år.

- Hovedstyret er veldig takknemlig og stolte over den støtten RS og våre medlemmer har gitt oss i denne saken. Vi ser frem til å kunne fortsette arbeidet vårt for hundevelferd, sier en optimistisk styreleder Tom Ø. Martinsen.

Vi kommer tilbake med mer detaljert informasjon om vedtaket på NKKs nettsider i morgen.

 

Hovedstyret har fått fullmakt til å ende NKKs medlemsskap i FCI, alternativt å begjære uttreden - skal vi satse på at hunde-Norge veit hva det vil si for det aktive hunde-Norge, når vi kommer så langt som at vi ikke er medlemmer av FCI lenger? 

Skrevet

Det er stor forskjell på om Norge melder seg ut av FCI og om vi blir tuppet ut. 

Om man melder seg ut så kan man fortsatt være en sammarbeidsorg. Men er spent på konsekvensanalysen som kommer fram. 

Om Norden velger det samlet så er det noe helt annet. 

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...