Gå til innhold
Hundesonen.no

Eldre (men veldig sprek og frisk) basenji hannhund trenger pass 12-20 juli (Oslo/omegn)


Recommended Posts

Skrevet

Echo, en snill men noe sær basenjihannhund i sin beste alder (straks 10) trenger pass 12-20 juli. Han tilhører min mor som bor i Oslo.

Kan være litt smågretten mot noen andre hannhunder, men stort sett er han ganske grei å ha med å gjøre. Har et godt og tydelig språk, og vet hva han vil. Han er skrekkelig mamma-dalt. Veldig sprek og fit, og er vant med lange turer daglig, men klarer nok fint en rolig uke også.

Vi pleier å være faste passere, men nå skal vi på ferie sammen (vi har pass til våre jenter)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Har du hannhund (eller tispe? ) nå @Wednesday? Han kan være alene et par timer uten problemer vanligvis :)

Har ingen hunder nå. Jeg er på skole om dagene, så måtte vært alene mer enn et par timer.

Skrevet

Jeg skal høre med Mammae. Han er ikke vant til å være mange timene alene, men er ikke problematisk der i kjente omgivelser iallefall.
Vil veldig gjerne ha deg som reserve, om ikke noen andre dukker opp. Haster jo litt dette nå... :hmm:

Skrevet

Jeg skal høre med Mammae. Han er ikke vant til å være mange timene alene, men er ikke problematisk der i kjente omgivelser iallefall.

Vil veldig gjerne ha deg som reserve, om ikke noen andre dukker opp. Haster jo litt dette nå... :hmm:

Bare si fra du. Jeg har skolen, men kan bruke all tid ellers på han. Barna er på ferie :)

  • Like 1
Skrevet

Echo fikk komme til oss, han (vi bor kort vei fra Yodel). Her har vi noen late dager (vi har riktig nok vært på sykkeltur i dag) før hyttetur på onsdag.

11421869_1471999733098142_913150391_n.jp

  • Like 9
Skrevet

Jeg kan fortelle at Echo er en super hund, veldig enkel å ha med å gjøre, etter hyttetur har han nok vært litt sliten, knapt merket at han er her de siste par dagene. Spesielt sær er han heller ikke, men litt mer egne meninger enn whippeten vår. Eneste lille tingen hans er at han ikke vil bli forstyrret når han sover, noe vi ble informert om å på forhånd. Det fikk vi likevel demonstrert ved et par tilfeller, blant annet fikk Hermes vreden over seg da de lå og sov ved siden av hverandre og Hermes begynte å drømme og sparke (noe Hermes gjør mye når han sover). Da våknet Echo og ga klar beskjed om å sove stille hvis han skulle sove ved siden av ham :D Lille gremlin døpte vi ham da, men gremlinen er veldig tydelig og klar i språket sitt, han og Hermes har vært enige om det meste, litt respekt for hverandre, og har gått veldig fint fra første stund. Echo må gjerne komme hit igjen. Fint selskap, liker å få litt kos. God representant for rasen, vil jeg tro. Førsteinntrykket av basenji er veldig positivt!

2ly4z0o.jpg

zv7p79.jpg

  • Like 10
Skrevet

Tusen takk for super-pass av Echo! Mamma har vært avslappet hele ferien med tanke på han, og det er hun ikke ofte om han ikke er i hennes varetekt :innocent:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...