Gå til innhold
Hundesonen.no

Eldre (men veldig sprek og frisk) basenji hannhund trenger pass 12-20 juli (Oslo/omegn)


Recommended Posts

Skrevet

Echo, en snill men noe sær basenjihannhund i sin beste alder (straks 10) trenger pass 12-20 juli. Han tilhører min mor som bor i Oslo.

Kan være litt smågretten mot noen andre hannhunder, men stort sett er han ganske grei å ha med å gjøre. Har et godt og tydelig språk, og vet hva han vil. Han er skrekkelig mamma-dalt. Veldig sprek og fit, og er vant med lange turer daglig, men klarer nok fint en rolig uke også.

Vi pleier å være faste passere, men nå skal vi på ferie sammen (vi har pass til våre jenter)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Har du hannhund (eller tispe? ) nå @Wednesday? Han kan være alene et par timer uten problemer vanligvis :)

Har ingen hunder nå. Jeg er på skole om dagene, så måtte vært alene mer enn et par timer.

Skrevet

Jeg skal høre med Mammae. Han er ikke vant til å være mange timene alene, men er ikke problematisk der i kjente omgivelser iallefall.
Vil veldig gjerne ha deg som reserve, om ikke noen andre dukker opp. Haster jo litt dette nå... :hmm:

Skrevet

Jeg skal høre med Mammae. Han er ikke vant til å være mange timene alene, men er ikke problematisk der i kjente omgivelser iallefall.

Vil veldig gjerne ha deg som reserve, om ikke noen andre dukker opp. Haster jo litt dette nå... :hmm:

Bare si fra du. Jeg har skolen, men kan bruke all tid ellers på han. Barna er på ferie :)

  • Like 1
Skrevet

Echo fikk komme til oss, han (vi bor kort vei fra Yodel). Her har vi noen late dager (vi har riktig nok vært på sykkeltur i dag) før hyttetur på onsdag.

11421869_1471999733098142_913150391_n.jp

  • Like 9
Skrevet

Jeg kan fortelle at Echo er en super hund, veldig enkel å ha med å gjøre, etter hyttetur har han nok vært litt sliten, knapt merket at han er her de siste par dagene. Spesielt sær er han heller ikke, men litt mer egne meninger enn whippeten vår. Eneste lille tingen hans er at han ikke vil bli forstyrret når han sover, noe vi ble informert om å på forhånd. Det fikk vi likevel demonstrert ved et par tilfeller, blant annet fikk Hermes vreden over seg da de lå og sov ved siden av hverandre og Hermes begynte å drømme og sparke (noe Hermes gjør mye når han sover). Da våknet Echo og ga klar beskjed om å sove stille hvis han skulle sove ved siden av ham :D Lille gremlin døpte vi ham da, men gremlinen er veldig tydelig og klar i språket sitt, han og Hermes har vært enige om det meste, litt respekt for hverandre, og har gått veldig fint fra første stund. Echo må gjerne komme hit igjen. Fint selskap, liker å få litt kos. God representant for rasen, vil jeg tro. Førsteinntrykket av basenji er veldig positivt!

2ly4z0o.jpg

zv7p79.jpg

  • Like 10
Skrevet

Tusen takk for super-pass av Echo! Mamma har vært avslappet hele ferien med tanke på han, og det er hun ikke ofte om han ikke er i hennes varetekt :innocent:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...