Gå til innhold
Hundesonen.no

Tispenavn


BareLinn
 Share

Recommended Posts

Jeg henter valp første helga i juli,men står fast ved navnvalg.

Hun heter Laika, nå..men det vil jeg bytte ut..

Smaker litt på;

Luka

Sitka

Denali

Yani

Litt eskimo/alaska-type navn :)

Tar også imot andre tips selvfølgelig^^

Vil ha et enkelt,men kult navn.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Navn fra sjekkpunkt/steder langs Iditarod løypa?

Har uthevet de jeg selv synes funker best på en tispe :)

Anchorage

Campbell

Willow

Yetna

Skwentha

Finger Lake

Rainy Pass

Rohn

Nikolai

McGrath

Takotna

Ophir

Iditarod

Shageluk

Anvik

Grayling

Eagle Island

Kaltag

Unalakleet

Shaktoolik

Koyuk

Elim

Golovin

White Mountain

Safety

Nome

Cripple

Ruby

Galena

Nulato

Koyuk

et par andre fra Alaska som var på årets omlagte rute:
Tanana

Nenana

Husila

alle disse navnene har jeg jo sett på hunder før, men tror nok de er mest vanlig å bruke på polarhunder.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Navn fra sjekkpunkt/steder langs Iditarod løypa?

Har uthevet de jeg selv synes funker best på en tispe :)

Anchorage

Campbell

Willow

Yetna

Skwentha

Finger Lake

Rainy Pass

Rohn

Nikolai

McGrath

Takotna

Ophir

Iditarod

Shageluk

Anvik

Grayling

Eagle Island

Kaltag

Unalakleet

Shaktoolik

Koyuk

Elim

Golovin

White Mountain

Safety

Nome

Cripple

Ruby

Galena

Nulato

Koyuk

et par andre fra Alaska som var på årets omlagte rute:

Tanana

Nenana

Husila

alle disse navnene har jeg jo sett på hunder før, men tror nok de er mest vanlig å bruke på polarhunder.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Yellow

Du har fler hunder? Personlig ville jeg ikke hatt flere navn med samme ending. :)

Men bare Alaska synes jeg hadde vært fint, kanskje lite oppfinsomt, "Alyeska" skal navnet stamme fra som betyr "stort land" eller "fastland". Ulu (en spesiell type kniv fra alaska), Katmai (nasjonalpark), Forglemmegei (Myosotis) er Alaskas nasjonalblomst - kan forkortes til Osoti f.eks, Nord, Nordlys/Aurora, Sne etc.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

- Zapina er et gammelt inuittnavn

- Inua is an Inuit Eskimo concept of the spirit which resides in people, animals and geographic features, such as lakes mountains et cetera. Inuas are metamorphic and can change shapes and are often represented as animorphic and anthropomorphic interchangeably. Sometimes a transformer character in mythology.

- ILA m & f Inuit meaning "companion."

- TIKAANI f & m An Inuit word literally meaning "wolf".

- Chena: Inuitt. navn på en elv

- Desna: Inuitt. sjef

- Eska: a creek in Sutton, Alaska

- Saghani: Inuitt. ravn

- Sakari: Inuitt. søt

Lenke til kommentar
Del på andre sider

@Khela Ååå.. Jeg likte veldig godt Tikaani, Saghani,og Sakari..men syns og de er litt lange :P

Jeg er skikkelig kresen kjenner jeg :P

Føles helt håpløst det her med navn :P

Tequila er og langt, men lett å rope lell, tror de kan funke jeg altså :D Jeg digga Tikaani. Tika/kaani for short? :D
Lenke til kommentar
Del på andre sider

@Khela Jaa, hadde vel generelt bestemt meg sånn 98% for Tikaani nååå..men sååå kom samboeren og søstra og fortalte at de kjenner ei som har ei tispe med det navnet,og at den hunden er gal :P

Flere tips? :D:P

Nooo! Hahah :P Det er jo så fiiiint! Dumme gale hunden.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nooo! Hahah :P Det er jo så fiiiint! Dumme gale hunden.

Hahaha, i knooow :o

Ble sååå skuffa -.- :P

Jeg vil ha noe som ikke alle haaar..

Liker betydningen av Kayah, men det heter hunden til ei venninne -.- :

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er jo vant med japanske navn som har tre stavelser, så jeg synes ikke så mye er langt. :P Om du vil ha noe ikke alle andre har, så bør du nok styre unna de klassiske polar-navnene. Jeg har ikke polarhund, men sjøl jeg veit om "en haug" med tisper som heter Denali og Tikaani. :)

Kan du ikke kalle henne noe sånt som Snö/Snø? Rim? Min?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
    • 4 år gammel engelsk setter vil tidvis ikke gå på tur... Selv i svært sakte gå-tempo kan han finne på å sette seg ned midt i turløypa og setter frembeina i bakken demonstrativt. Hvis jeg kobler han løs og begynner å gå - dilter han til slutt etter på god avstand. Når han setter seg ned og jeg ber han komme, kommer han tuslende saaakte med bøyd hode. Så kan vi kanskje gå 100m i svært sakte tempo før det samme skjer igjen... Det pussige er at andre dager kan han ligge i selen og dra 2t på tur uten problemer. Akkurat som hodet er skrudd på den ene dagen, og ikke den andre. Han er undersøkt av veterinær og det er ikke noe galt fysiologisk. Så problemet sitter nok i toppetasjen... Noen som har vært borti noe liknende?
    • Wow, det er så flott å se at de får selvtillit av arbeidet. Gratulerer med debuten!
    • I helgen deltok Lilje på sin aller første blodsporprøve, etter å ha gått to-tre treningsspor 😅 Her har vi virkelig skyhøye ambisjoner Vi deltok egentlig mest for turen sin del, hun er en utrolig usikker hund både når det gjelder fremmede mennesker og andre hunder, og jeg tenkte en sånn setting kunne være en fin trening for henne. Det jeg var mest redd for var at hun skulle utagere på dommer og sporlegger, men hun kunnen virkelig ikke brydd seg mindre. Når sporsela kommer på er hun på jobb, og å gå spor er tydeligvis morsommere enn usikkerheten på fremmede. Virkelig morsomt å se selvtilliten komme frem i sporet, og vanskelig terreng er heller ingen hindring, selv om hun er en ganske liten hund. Hun brøyter seg frem gjennom tette kratt og nærmest svømmer over myr for å få følge sporet 😅 Treningssporene har bare vært rundt en time gamle, 50-100 meter uten vinkel og opphold, så et prøvespor ble som forventet litt i vanskeligste laget for henne. Men super trening, og fine kritikker: Kritikk lørdag: "Trivelig hund med stor motor. Dessverre går ekvipasjen av sporet i blodoppholdet." Kritikk søndag: "Meget god start. Følger sporet godt frem til vinkel. Tempo fint innledende, men øker gradvis. Ekvipasjen brytes av dommer når de går av og ikke finner tilbake."  Så her er det absolutt noe å jobbe videre med  Søndag var det for så vidt ingen andre i åpen klasse som kom til sporslutt heller, så vi var i godt selskap 
    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...