Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg henter valp første helga i juli,men står fast ved navnvalg.

Hun heter Laika, nå..men det vil jeg bytte ut..

Smaker litt på;

Luka

Sitka

Denali

Yani

Litt eskimo/alaska-type navn :)

Tar også imot andre tips selvfølgelig^^

Vil ha et enkelt,men kult navn.

Guest Liquorice
Skrevet (endret)

(Steds)navn fra Finnmark:

Sirma

Jotka

Masi/Máze

Skaidi

Endret av Liquorice
Skrevet

Navn fra sjekkpunkt/steder langs Iditarod løypa?

Har uthevet de jeg selv synes funker best på en tispe :)

Anchorage

Campbell

Willow

Yetna

Skwentha

Finger Lake

Rainy Pass

Rohn

Nikolai

McGrath

Takotna

Ophir

Iditarod

Shageluk

Anvik

Grayling

Eagle Island

Kaltag

Unalakleet

Shaktoolik

Koyuk

Elim

Golovin

White Mountain

Safety

Nome

Cripple

Ruby

Galena

Nulato

Koyuk

et par andre fra Alaska som var på årets omlagte rute:
Tanana

Nenana

Husila

alle disse navnene har jeg jo sett på hunder før, men tror nok de er mest vanlig å bruke på polarhunder.

Skrevet

Navn fra sjekkpunkt/steder langs Iditarod løypa?

Har uthevet de jeg selv synes funker best på en tispe :)

Anchorage

Campbell

Willow

Yetna

Skwentha

Finger Lake

Rainy Pass

Rohn

Nikolai

McGrath

Takotna

Ophir

Iditarod

Shageluk

Anvik

Grayling

Eagle Island

Kaltag

Unalakleet

Shaktoolik

Koyuk

Elim

Golovin

White Mountain

Safety

Nome

Cripple

Ruby

Galena

Nulato

Koyuk

et par andre fra Alaska som var på årets omlagte rute:

Tanana

Nenana

Husila

alle disse navnene har jeg jo sett på hunder før, men tror nok de er mest vanlig å bruke på polarhunder.

Guest Yellow
Skrevet

Du har fler hunder? Personlig ville jeg ikke hatt flere navn med samme ending. :)

Men bare Alaska synes jeg hadde vært fint, kanskje lite oppfinsomt, "Alyeska" skal navnet stamme fra som betyr "stort land" eller "fastland". Ulu (en spesiell type kniv fra alaska), Katmai (nasjonalpark), Forglemmegei (Myosotis) er Alaskas nasjonalblomst - kan forkortes til Osoti f.eks, Nord, Nordlys/Aurora, Sne etc.

Skrevet

En uke igjen,og jeg har ingen aning om navn :o

Sikler litt på et par stk,men ingen som er sånn ... YES! JA! DET vil jeg ha...

Skrevet

- Zapina er et gammelt inuittnavn

- Inua is an Inuit Eskimo concept of the spirit which resides in people, animals and geographic features, such as lakes mountains et cetera. Inuas are metamorphic and can change shapes and are often represented as animorphic and anthropomorphic interchangeably. Sometimes a transformer character in mythology.

- ILA m & f Inuit meaning "companion."

- TIKAANI f & m An Inuit word literally meaning "wolf".

- Chena: Inuitt. navn på en elv

- Desna: Inuitt. sjef

- Eska: a creek in Sutton, Alaska

- Saghani: Inuitt. ravn

- Sakari: Inuitt. søt

Skrevet

@Khela Ååå.. Jeg likte veldig godt Tikaani, Saghani,og Sakari..men syns og de er litt lange :P

Jeg er skikkelig kresen kjenner jeg :P

Føles helt håpløst det her med navn :P

Skrevet

@Khela Ååå.. Jeg likte veldig godt Tikaani, Saghani,og Sakari..men syns og de er litt lange :P

Jeg er skikkelig kresen kjenner jeg :P

Føles helt håpløst det her med navn :P

Tequila er og langt, men lett å rope lell, tror de kan funke jeg altså :D Jeg digga Tikaani. Tika/kaani for short? :D
Skrevet

@Khela Jaa, hadde vel generelt bestemt meg sånn 98% for Tikaani nååå..men sååå kom samboeren og søstra og fortalte at de kjenner ei som har ei tispe med det navnet,og at den hunden er gal :P

Flere tips? :D:P

Skrevet

@Khela Jaa, hadde vel generelt bestemt meg sånn 98% for Tikaani nååå..men sååå kom samboeren og søstra og fortalte at de kjenner ei som har ei tispe med det navnet,og at den hunden er gal :P

Flere tips? :D:P

Nooo! Hahah :P Det er jo så fiiiint! Dumme gale hunden.

Skrevet

Nooo! Hahah :P Det er jo så fiiiint! Dumme gale hunden.

Hahaha, i knooow :o

Ble sååå skuffa -.- :P

Jeg vil ha noe som ikke alle haaar..

Liker betydningen av Kayah, men det heter hunden til ei venninne -.- :

Skrevet

Jeg er jo vant med japanske navn som har tre stavelser, så jeg synes ikke så mye er langt. :P Om du vil ha noe ikke alle andre har, så bør du nok styre unna de klassiske polar-navnene. Jeg har ikke polarhund, men sjøl jeg veit om "en haug" med tisper som heter Denali og Tikaani. :)

Kan du ikke kalle henne noe sånt som Snö/Snø? Rim? Min?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...