Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Heisann!

Er det noen som vet stamtavlen eller oppdretteren til border collien Leo som spilte i filmen "Venner for livet"? Jeg leste noe om det en gang, men kan ikke finne ut hvor det var og er veldig nysgjerrig her, haha!

Guest Yellow
Skrevet

Prøvde å Google for å hjelpe deg, men fant bare ut av eiers navn og Leos fødselsdato. :P Kan det hjelpe noe tro? Men det fant du kanskje ut av selv og.

Skrevet

INT N S LCH Leo 20396/00 etter Moss ISDS229757 og Benni 25320/95.
Oppdretter er Andreas Groseth. Man kan søke etter hunder basert på eiers navn i Bikjer-programmet til NSG.

Edit:
Funfact, moren hannes hadde 8 kull.

Skrevet

INT N S LCH Leo 20396/00 etter Moss ISDS229757 og Benni 25320/95.

Oppdretter er Andreas Groseth. Man kan søke etter hunder basert på eiers navn i Bikjer-programmet til NSG.

Edit:

Funfact, moren hannes hadde 8 kull.

Og pappaen hadde 237 avkom fordelt på 44 kull :shocked: Wowsie!

Skrevet

Men vil da alle kullene være registrert, siden grensa i NKK er 5?

Er ikke Moss en relativt kjent bc? Med såppas mange avkom er det kanskje ikke så rart...

Jeg lette såvidt litt i går, men trodde det var snakk om tv-serien Friends. :P

  • Like 1
Guest Jonna
Skrevet

Men vil da alle kullene være registrert, siden grensa i NKK er 5?

Er ikke Moss en relativt kjent bc? Med såppas mange avkom er det kanskje ikke så rart...

Jeg lette såvidt litt i går, men trodde det var snakk om tv-serien Friends. :P

Det fins veldig-veldig mange Moss :P Og mange av de er ISDS registrerte.

Vil tro dette var før det etiske regelverket trådde i kraft ordentlig? Husker ikke når det ble innstramming. Kullene hennes var fra 97-05.

Skrevet

Og pappaen hadde 237 avkom fordelt på 44 kull :shocked: Wowsie!

Det er flere som overstiger/nærmer seg dette også i dag, levende hanner som ikke er så veldig gamle. Så har de i tillegg kull i flere skandinaviske land og de britiske øyer. Flere har også avkom som følger samme trend.

Som nevnt, det er mange Moss, som det er mange Glen, Craig, Bill, Floss, Meg, Fan osv. Man må nesten se regnummer for å skille dem, noen har jo da gjeterhundtitler som ikke er anerkjent, slik som International Supreme Champion, International Brace Champion osv.

Det er nok av slekt å ta av om man ønsker noe beslektet til Leo, om det var det TS smugtittet etter. Tenker Leo selv nok er avlivet, ettersom han hadde HD: D :)

Edit: Det skulle være en quote av @simira inni her også.

  • Like 1
Skrevet

Tusen takk dere! :) Jeg leter ikke etter en ny valp som er i slekt med Leo, men hadde hørt at min egen var det og ville sjekke opp i det! :) Spennende, for søke litt videre, mye letter nå som jeg har registeringsnummer. Så ja, tusen takk for hjelpen!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk. Er ikke så flink i norsk.
    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...