Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 66
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vi fikk to fine paringer mellom Ajax og Lumi! Lumi likte virkelig Ajax, helt fra hun så han på flyplassen, til vi dro i dag tidlig ❤️ Full klaff! Så nå venter vi småttiser i uke 28 Sent from my iPh

Endelig er valpene her! De ble født i rakettfart onsdags ettermiddag. Det hele var overstått på rett over 2 timer, og 5 friske valper kom ut. Lumi var rolig og behersket, og lot meg hjelpe til.

Lumi er nå over 3 uker i drektigheten. Jeg forventer ikke å se noe på henne enda, men følger alltid med på forandringer i atferd. Hun har større væskebehov, tar opp mer næring og trenger mer søvn. Å l

Posted Images

  • 3 weeks later...
Skrevet

Valpene nærmer seg styggfort 7 uker, og vi jobber daglig med å bli hund. Vi kjører korte og lengre turer med bil, kikker på trafikk, møter snille fremmede mennesker og hunder, knasker tørrfor til den store gullmedaljen og leker masse! Jeg storkoser meg hjemme med de små. Man knytter jo seg veldig til hver og en, og alle har de hver sin personlighet. Lille Shi (rød) skal få bo her hjemme, Miek (blå) skal ut på for og leter etter det perfekte hjemmet. Danny (grønn) skal bo i Bergen og får fantastiske eiere! Og sist men ikke minst, incredible Hulk (gul) leter etter sitt drømmehjem, grunnet avbestilling.

Så skrik gjerne ut om dere kjenner noen som kjenner... ;)

Bilder av mine søte små:

Danny

post-1340-1440416516,1231_thumb.jpg

Hulk

post-1340-1440416545,0052_thumb.jpg

Miek

post-1340-1440416585,6328_thumb.jpg

Shi

post-1340-1440416603,3009_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 7
Skrevet

Ja det var jo litt lenge...

Da har jeg motet meg opp til avgjørelsen om å sende min nydelige Hulk til Canada. Jeg er sikker på han får et flott hjem, blir stilt ut og får trent både rally lp, lp og agility hos nye eiere. :wub: Han skal fra nå av hete Marvel.... Digger hvordan ny eier gir hundene kallenavn som er tilknyttet stamtavlenavnet. Altså Vindvakars Lujax Hulk blir Marvel, fordi Hulk er tegneseriehelt hos Marvels.... Love it!

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...