Gå til innhold
Hundesonen.no

Fjerne ekstra ulveklør?


Recommended Posts

Guest Klematis
Skrevet

Noen som har gjort det?

Jeg har hørt at dette ikke er lov å gjøre lenger med mindre hunden ødelegger seg fordi de er i veien, mens det hadde ikke dyrepleieren som klippet klørne hennes hørt om i dag.

På den ene bakfoten er de doble, de må klippes ofte, og den doble er vanskelig å komme til for å få klippet.

Dyrepleieren hintet litt om at de kanskje burde fjernes, for det kan nok være en viss fare for at de setter seg fast i skogen, spesielt siden hun har to rett ved siden av hverandre.

Jeg vet ikke, noen som har erfaring med dette?

Det kan jo ikke være store inngrepet eventuelt, den ene er veldig løs, den med doble klør sitter bedre.

Guest Klematis
Skrevet

Da hadde jeg hørt riktig. Det var jo litt underlig at en dyrepleier ikke hadde fått med seg det.

Skrevet

Da hadde jeg hørt riktig. Det var jo litt underlig at en dyrepleier ikke hadde fått med seg det.

Næsj, det finnes jo mange i den bransjen som først og fremst tenker på bunnlinja og ikke nødvendigvis hva som er rett i forhold til lovverket..

Guest Klematis
Skrevet

Jeg vet ikke jeg, hun virket oppriktig overrasket da jeg opplyste om at jeg hadde hørt at det ikke er lov å gjøre før det er et problem lenger.

Takk, da vet jeg hva som gjelder:-)

Skrevet

Vet at noen Får de fjernet hvis de kan være til skade for hunden.

At de bare henger der som en fille/ikke er leddet.

Frost har ulveklør, men de er leddet og ligger inntil beinet hans.

mange som mener de burde bli fjernet ved fødsel, men for meg har de blitt en del av personligheten hans :)

Guest Klematis
Skrevet

Den ene enkle er helt løs,den doble sitter bedre. Foreløpig har det gått fint,håper hun slipper å rive de opp og skade seg.

Guest Klematis
Skrevet

Med mindre de er i veien i terrenget og blir revet opp,så må de gjerne være der,Pringlen.

Skrevet

Flink har en ulveklo som hun fort skaper opp og får sår på når hun bader -som hun stort sett alltid gjør... Jeg har tenkt å få den fjernet, for det er jo ikke bra å gå med sår på bakbeina hele sommersesongen heller. Angret litt på at jeg ikke spurte når vi tok hd-bilde, for da var hun jo alt dopet.

Skrevet

Min har dobble bak, en som er leddet og en som ikke er leddet i noe. Vi har på 6 år, aldri opplevd noe skade rundt disse- eneste gangene jeg "legger merke" til de er når jeg klipper klørne. :)

Skrevet

islandshunden jeg hadde hadde doble ulveklør. Denne rasen SKAL ha det i hht standarden. Han rev dem opp et par ganger. Det hendte jeg satte en bandasje over dem etter det.

Skrevet

Jeg har hatt briarder i snart 25 år, de skal ha doble sporer på bakbeina. Kun en gang har jeg opplevd en skade, da brakk den ene kloa på en spore på en av hundene. Ellers helt uproblematisk.

Skrevet

Foenix har sine doble ulveklør intakt, og har aldri hatt noe problem med dem - selv om de ikke er av så god kvalitet. Det er ikke bein i de ytterste sporene, men hun har aldri hatt en eneste skade. Klørne slites ikke like mye som de andre, men det er også alt.

Det er heller ikke en eneste autorisert eksteriørdommer som vi har stilt for som har reagert på dem, selv om jeg på forhånd ble "advart" om at hun ville bli ansett som kuhaset og utvikle dårlige bevegelser. Men noen har litt vondt i endringsviljen sin...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...