Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg planlegger å kjøpe silver shade men er litt usikker på hvilke størrelse.

Dere som har bil i størrelse berlingo sånn ca, hvilke str har dere på silver shade duken?

Og er dere fornøyd, passe stor/for liten/for stor?

Edit:

Tror jeg står mellom 2.1x4 m og 3×4m.

1x2,4m

2,1 x 3m

2,1 x 4m

3 x 4m

4,2 x 6,4m

Skrevet

10582821_10154350345695136_8131314498773

Berlingo under den største duken - hadde ikke trengt så stor, men det ble litt hastebestemt før utendørssesongen startet i fjor, og da var vel ikke 3x4 på lager, mener jeg. Fordelen er selvfølgelig at du får dekket hele bilen selv med bakluka åpen, og duken kan også henges over et utstillingstelt og dekker da tak, tre vegger og litt nedpå forsiden.

Men du kommer veldig langt med 3x4 meter.

Edit: Den største er jo et mareritt å brette sammen alene... :P

  • Like 1
Guest Snusmumrikk
Skrevet

Ikke det du spør om, men det er lurt å være to når man legger den over bilen. Den kan ripe lakken om du drar den over :)

Skrevet

Jeg planlegger å kjøpe silver shade men er litt usikker på hvilke størrelse.

Dere som har bil i størrelse berlingo sånn ca, hvilke str har dere på silver shade duken?

Og er dere fornøyd, passe stor/for liten/for stor?

Edit:

Tror jeg står mellom 2.1x4 m og 3×4m.

1x2,4m

2,1 x 3m

2,1 x 4m

3 x 4m

4,2 x 6,4m

Av de to ville eg ha gått for 3x4. Med 3 meters bredde kan du dekke taket + vinduene på ene siden og få bedre skjerming. Husker ikke målene på min i farten, men kan sikkert finne ut av det senere.

Er den så effektiv som det reklameres med?

Ja. Har hatt bilen stående i solen i ca 30 varmegrader, og det ble ikke for varmt for hunden. Hadde to sidevinduer og bakluken åpen for litt gjennomtrekk. Er vel ca 20% varmereduksjon de reklamerer med.

  • Like 2
Skrevet

Jeg mener jeg har den største. Dekker hele biljen både med berlingoen jeg hadde og pajeroen jeg hadde før der. Litt knotete, men uvurdelig de gangene man trenger den. Kunne sikkert hatt en str mindre, men noe mindre enn det ville jeg ikke hatt. Jo mindre den dekker på bilen jo varmere blir det inni.

Er den så effektiv som det reklameres med?

Fungerer supert. Har hatt bil i solsteiken en hel dag på kurs med sol og varmt og så lenge det står opp litt lufting selvsagt så er det veldig behagelig.

  • Like 1
Skrevet

Jeg har den største fra Cleanrun (3x4) til Berlingo og kunne ihvertfall ikke hatt noe mindre. Kunne egentlig tenkt meg en str større, hvis den skal dekke hele bilen.

  • Like 1
Skrevet

Jeg har den største fra Cleanrun (3x4) til Berlingo og kunne ihvertfall ikke hatt noe mindre. Kunne egentlig tenkt meg en str større, hvis den skal dekke hele bilen.

Den har jeg også :-)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...