Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ingen tråd så da oppretter jeg! Spent på hvordan det har gått med alle og hvem som var på utstilling idag og imorgen :D

Jeg kan begynne med oss da.

Lumi debuterte i juniorklassen 10 måneder gammel.

Ble 3. plass blant juniortispene, med excellent.

Hun oppførte seg veldig fint i ringen, til tross for manglende trening på det området. Super fornøyd med henne :)

Kritikken:

10 mnd. bra proporsjoner. Noe overbygget? Pk haleføring. Aningen lavstillt. Utmerket benstamme. Vel tilknyttede? føtter. Bra hasehøyde. velmusklet. beveger seg noe løst frem og tilbake, vil bedre seg med utviklingen.

11121789_10153531702396677_2697353597327

  • Like 18
Skrevet

Freja ble beste champion tispe og ble 3 BTK med CK.

Dommeren syntes hun var litt tykk, tror også han likte bedre de mindre hundene.

Er fornøyd jeg, trodde vi skulle få Very good.

I morgen er det juniorhandling.

  • Like 11
Skrevet

Litt ambivalent her, da det ble litt begge deler for min del :P

Men Silas, som jeg sto og klippet i to timer i går og kompis klippet en halvtime på i morres, gikk da inn og fikk en super kritikk og ble 2bhk med storcert på sin aller første gang i utstillingsringen! Kjempestas :ahappy:

Audi falt dessverre ikke helt i smak, så hun fikk vg. Det ble litt for lite pels (visste jo at den var veldig kort), men ut i fra det andre han satte opp så var hun også for spe. Men masse og pels kommer jo, og det var mye fint ellers i kritikken :)

Grattis til alle de andre som gjorde det bra (jeg vet det var mange :ahappy: )

  • Like 17
Skrevet

Jeg er knallfornøyd med dagen!

Gentle BIR med cacib, Hurry 2. BHK med Cert og CHAMPIONAT og Era 2. BTK med cert og CHAMPIONAT!!!

  • Like 24
Skrevet

Brunt mongodyr: ex1,ck 4BTK med res.cert. Flink liten mongis :-) Hennes tante, min gamle sorte ble 3BTK og beste veteran, dog ingenting i BIS veteran denne gang. :-) Det beste med idag var ringside. Godt humør mye latter og klapping. :-)

  • Like 9
Skrevet

Her gikk det heller dårlig.

Good på Orca og Fjellbris. Noe jeg ikke akkurat er enig i.

Freke fikk CK og reserve CACIB.

Jammen bra Bergensturen ble tatt for mer enn utstilling...

  • Like 3
Skrevet

Tara drever fikk very good idag; hun ble målt til 36 cm og var dermed på den høyere enden av skalaen. Ellers var kritikken fin :)

Det "morsomme" er jo at på NKK Bø ble hun disket fordi hun var for stor - da ble hun målt til 38 cm. Trasig når dommeren har målt på feil sted - for bikkja har umulig krympet 2 cm på fem uker...

Men vi er i alle fall godt fornøyd med premieringen i dag for det betyr at hun nå kan oppnå jaktchampionat seinere.

  • Like 5
Skrevet

Gikk litt så som så i dag. Exc uten ck, sist plassert av hannhundene. Egentlig ikke dårlig resultat, men kjedelig fordi jeg trenger stor-certet og er dårlig taper :P

Gratulerer til alle dere! :)

  • Like 5
Skrevet

Gikk forsåvidt bra for oss i dag, men fikk ikke helt det vi kom for dessverre. Vi var på jakt etter cacib til Dixon og cert til en av tispene.

Dixon fikk 2CHK CK og 3BHK av 9 hanner.
Cana 1AKK CK 2BTK R-Cert og R-Cacib
Vitani VG i AKK, var mye feil i dag vist.
Dattra hennes fikk jeg også vist, 10mnd gammel og første gang i jr så slo hun ut de andre i klassen og tok 1JKK CK 4BTK :) Det var veldig moro da det var med 12 tisper i dag og dommer ga mye blått og noe gult (som er litt uvanlig på Eurasier).

Skrevet

Gikk ok her, hadde nok hatt det bedre om jeg ikke fikk beskjed om at jeg fikk CK før hun ba meg trave frem og tilbake en gang til o trakk det igjen :(

Men, vi fikk alikevel excelent, og 1 plass! Endelig fikk vi en dommer som sa godt kjønnspreg, den har vi ventet lenge på :) Så litt mer bredde bak så blir alt supert!

  • Like 4
Skrevet

Ehm, jeg vet ikke helt jeg.

Kom vel absolutt ikke for det jeg fikk, men det er nå sånn det en gang er. :P

Min champion Santos fikk hadetbra med blått :P Samme med en champion til. De tok er blant topp 4 hanner i landet som vinner mest, men kasta ut på hue og ræva. Med feile poter, for lange negler, feilsatte ører, for glad, for mye energi. Og joda. Det er greit, jeg stiller ikke for deg igjen mister, hehe. :D

Cajsa vant unghundklassen, fikk CK men det stoppet det. :)

LITT morro å se hvordan det etterhvert ble jubling for EXL :P Hehe. Så vi har nå hatt det utrolig morro om ikke annet :D

Exl var en bragd. :P For det gikk mye i gult og ikke minst grønnt. :P

Gratulerer til dere andre som er fornøyd :D

  • Like 2
Skrevet

Kan ikke si meg annet enn fornøyd! Fløy ned med 3 hunder. Det gikk supert med egen privatsjåfør!! tusen takk @MegaMarie !

Håpet i forkant på Bir på Jippi (poeng), Bim på Michael (som da ville bli ny Norsk og Nordisk Champion, og kun manglet ett Cacib til INT tittel) og storcert + cacib på Jubel (jippi er INT Champion, så det vil bli gitt til res. Cacibet.)

Guess what... Jeg fikk ALLE ønsker oppfylt!! Jippi BIR (og den flatterende kritikken endte med "handled to perfection" yeah....), Michael BIM og ny norsk -nordisk Champion, og Jubel 2 btk med CERT og Cacib!!

Takk til Marie for super handling av Jubel i btk, og Michael i BIR og BIM !

post-1157-0-07448600-1428822341_thumb.jp

  • Like 17
Skrevet

..Oh ja, må nesten tilføye at Jippis valper enda ikke har fyllt 4 mnd, og hun har på to utstillinger nå i etterkant fått to CACIB samt den Internasjonale tittelen! Gromjinta vår!

  • Like 5
Skrevet

Gratulerer til alle som er fornøyde :)

For Storm sin del gikk det heller dårlig, det ble very good og beskjed om å trene ryggen mer for den var litt svai og lang i dag.

Ikke akkurat det vi håpet på ;)

  • Like 2
Skrevet

Halvbroren til tjukkebolla her i huset ble BIR og BIG4.. Han er råflott! Så jeg tar litt av gleden av å ha ei som er i nær slekt med han ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 4
Skrevet

Takk til Marie for super handling av Jubel i btk, og Michael i BIR og BIM !

Det var bare kjempe gøy å få hjelpe til! Takk for at jeg fikk lov til å handle de! :D

Gratulerer til alle fornøyd! :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...