Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpekurs flere ganger


Sofiea
 Share

Recommended Posts

Hvor mange av dere som har vært på Valpekurs med tidligere hunder går på valpekurs hver gang med ny valp? Eller motsatt? Ikke går? Er det lurt å gå med hver valp man har? Skjønner at førsteganghumdeeiere gjør det men når man har gått på f.eks fire-fem-seks forskjellige Valpekurs tidligere valper så kan man jo pensumet. Men er kanskje lurt pga. Sosialisering med andre valper? Hva gjør dere? ☺️

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ville gjort det igjen på grunn av sosialiseringen og for å lære valpen å fokusere i en distraherende situasjon. MEN dersom jeg hadde hatt et stort hundetreningsmiljø rundt meg med de samme mulighetene (å trene bland andre hunder som trener og kunne møte både valper og voksne i forskjellige fager og fasonger) hadde jeg ikke gått på valpekurs.

:ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

All den tid jeg bor i Oslo, med et hav av trenings- og kursmuligheter, så vet jeg ikke om jeg ville valgt valpekurs neste gang. Kanskje, om det var et hos en hundeskole jeg liker på et passende tidspunkt. Men jeg ville like gjerne gått et grunnkurs som var uavhengig av alder. Lundqvist har ikke valpekurs, men plasserer gjerne valpene på samme gruppe på grunnkurset sitt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har aldri vært på valpekurs og kommer nok ikke til å være med heller. De første hundene hadde jeg ingen planer med og så ikke behovet, og nå har jeg lært såpass mye selv at jeg vet hva og hvordan jeg skal lære valpen og jeg kan trene med andre på forstyrrelser osv i hundeklubben til en mye bedre pris. Sosialisering kan jeg gjøre med folk/hunder jeg kjenner eller spørre etter på sonen eller facebook. Men valpekurs kan absolutt være nyttig, også for dem som har vært med før.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg gikk på valpekurs med han jeg har nå (som er min første hund), mens med neste tenker jeg at jeg likegodt bare tar den med på fellestreningene med hundeklubben. Selve innlæringen tror jeg at jeg skal få til selv, det er forstyrrelsen fra andre hunder jeg trenger, og den får vi jo på fellestreninger også. Instruktør er det tilogmed der :) Hadde jeg ikke hatt det alternativet hadde jeg gått valpekurs.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tja, min forrige hund måtte ha små måltider gjennom hele dagen, ellers ble hun kvalm og spydde hun magesyre. Det feilte henne ikke noe utover det at magesekken ikke tålte å bli helt tom. Det hunden jeg har nå sultestreiket i sitt tidligere hjem og kunne gå dagevis uten mat. Hun klarer seg like fint på ett stort måltid daglig som flere små. Jeg har prøvd OMAD selv, og jeg klarer faktisk ikke å spise ~2000 kalorier (som er mitt dagsbehov for vedlikehold) på ett måltid. Fasting kan sikkert være positivt for noen individer i noen tilfeller, men jeg tror absolutt ikke det er noe som passer for alle.
    • Det var lenge siden! Hvis du faktisk skal ha noe særlig sol og varme så er det sør-Spania som gjelder. Kanariøyene hvis du vil være værsikker. Det kan være ganske hustrig ellers i sør-Europa, og husene der er jo ofte ikke laget for vinter og ikke spesielt godt isolert. Heller ikke i Spania, forsåvidt. Kanskje se på feriehusutleiere som Novasol og den type ting?  Tenker du å fly eller kjøre? Det blir jo fort dyrt å fly tre store hunder fram og tilbake i cargo.
    • Jeg har begynt å se etter sydendestinasjoner pga helsa, og tenker at hvis jeg blir ufør så blir det å tilbringe vintrene der nede. Jeg vil ha noe veldig rolig, ei hytte ved et stille fjellvann med bare en dagligvarebutikk i nærheten hadde funka, liksom, men jeg sliter litt med å orientere meg. Er det noen som har forslag til feriedestinasjoner for ei litt pysete dame med to mellomstore (alaskan husky og storpuddel) hunder? 🙈 Pris har en del å si, jeg vil helst ikke blakke meg 🙈
    • Hei.  Jeg har hatt Mitt spor og err veldig fornøyd med dem men nå skal jo dem legges ned fra 30sept nå.. Så da fikk jeg tilbud om å få gratis brikker igjennom Lildog og dette er noe av det mest ubrukelige jeg har hatt.. Dem har ikke i nærheten av det Mitt spor har av aktivitetsovervåkning og turfunkjon osv.. Så jeg skal over til Tractive men har 2 hunder så det som holder meg igjen er prisen på abennomentene jeg må ha siden jeg vil jo ha alle de funksjonene som er tilgjengelig men da må jeg ut med minimum 2520-, for ett år på begge gutta samtidig for å få fullt utbytte av trackeren.. + at det koster jo fra 1000-, - 1500-, pr sporingsenhet oppå der igjen.. Og med uførepensjon så har man ikke mulighet til å betale sånne summer på engang på en sporingsenhet men heller det enn å miste dem fordi dem kanskje løp etter ett rådyr ellernoe og løp for langt og ikke finner veien hjem igjen..  Så du betaler for trygghet på tur tenker jeg.. Jeg har mine løse på tur nesten hver eneste dag.. Det har gått bra hittil men man vet aldri..  MEN STYR UNNA LILDOG IHVERTFALL ER MITT RÅD!!! 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...