Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg bor på østlandet nær Oslo og har hørt at Flåtten alt er kommet? Er den det? Har dere tatt på flåtthalsbånd alt? Flåtthalsbåndet mitt er sånn at den kun varer i 6 måneder frem i tid når jeg åpner den. Jeg er redd om jeg åpner den for tidlig og at den da kanskje ikke virker i høst? Hva gjør dere?

Skrevet

Jeg hadde nok ventet litt tror jeg, en måned eller så, evnt. til hunden fikk første flått. Men bor ikke i oslo da, så vet ikke hvor ille det er... her (3 timer nordover) har jeg ikke hørt om flått enda iallefall, men pleier heldigvis ikke være sååå mye da.

Skrevet

Jeg bruker ikke flåtthalsbånd. Om du ikke vet at hunden din lett får flått så ville jeg ventet og sett an om den faktisk får det. Vi er både i Hemsedal og en del på Nesodden i løpet av sommerhalvåret, og jeg tror ikke jeg har plukket mer enn én eller to flått av hundene i løpet av de siste sesongene.

Guest lijenta
Skrevet

Jeg ser alltid ann om hvor skal jeg og hvor mye er det der jeg bruer å gå tur. Og ut fra det tar jeg på flått middel eller ikke.

Skrevet

Jeg bor på østlandet nær Oslo og har hørt at Flåtten alt er kommet? Er den det? Har dere tatt på flåtthalsbånd alt? Flåtthalsbåndet mitt er sånn at den kun varer i 6 måneder frem i tid når jeg åpner den. Jeg er redd om jeg åpner den for tidlig og at den da kanskje ikke virker i høst? Hva gjør dere?

Dersom virkningen går ut før flåttsesongen er over så går det an å bruke dråper den resterende tiden. 1 påføring varer ca 1 mnd :)

Her i Bergen er våren på vei frem, så i løpet av helgen så skal hundene få seg et bad også en runde med frontline.

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
    • Har sett alle de episodene til Maren i mange år. De går opp av sengene sine mens jeg sover og står utenfor rommet å bjeffer høyt. Helt til jeg lukker opp siden jeg ikke får sove.
    • Det første og viktigste er å ta valpen ofte nok ut, så det ikke er behov for å å gjøre fra seg inne. Også om natta. Jeg ville sendt dynene til rens for å få de rengjort skikkelig. Er hundene vante til å sove på soverommet? Isåfall må dere lære dem å slappe av og sove et annet sted. Her er det mye inspirasjon å hente fra Maren og Bølle til Bestevenn. Gi de faste liggeplasser i stua eller annet rom og lær de å ligge der og slappe av. Det kan hjelpe med å bruke kompostgrinder eller barnegrinder til å begynne med, for å begrense dem litt, og evt. i soveromsdøren.
    • Etter jeg fikk valpen som har tissa flere ganger i senga og på dynene så begynte de andre to også å gjøre det samme. Vi har sprayet på Urin Off og andre spray noe som ikke har funka. Vi har også gjort sånn at hundene ikke kommer inn på soverommet vårt men da står de utenfor å bjeffer sammenhengende i flere timer og det går ikke siden de ikke kan vekke nabolaget her. Nå stinker det tiss og bæsj i hele senga og på dynene og de fortsetter å markere. Må vi kjøpe en ny seng og nye dyner og alt? Men bjeffinga slutter de ikke med når de vet at vi er inne på soverommet. Har dere noen tips? Vi er helt desperate her.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...