Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Valpen her er et matvrak uten like, men det har gitt oss det problemet at det er vanskelig å se hva som egentlig blir foretrukket over andre ting. Samtidig har vi enda ikke helt klart å finne noe som er så godt at andre distraksjoner glemmes, og som overgår lysten til å løpe ned fremmede mennesker for kos, f.eks :lol:

Så, hva er den beste belønningen hunden deres kan få? Favorittgodbiten over alle godbiter?

Guest Michellus
Skrevet

Vel, min som sliter rundt distraksjoner glemmer de gjerne for karbonader. Jeg tenker at jo mer "ekte" det er (som i rent kjøtt, eventuelt noe vi selv ville spist) dess bedre funker det som godbit :)

Skrevet

Har du "testa" hunden? Ved å tilby - samtidig - to ulike godbiter og se hvilken hunden foretrekker?
Setteren og dachsen her er altetende. Uansett.
Springeren er mer kristisk, og der varierer det hva hun vil ha. Hvilket betyr at jeg hele tiden må teste.
For tiden er det fiskekaker som er favoritt. Pølser kan jeg bare glemme - det syns hun ikke særlig om.

Skrevet

Har du "testa" hunden? Ved å tilby - samtidig - to ulike godbiter og se hvilken hunden foretrekker?

Setteren og dachsen her er altetende. Uansett.

Springeren er mer kristisk, og der varierer det hva hun vil ha. Hvilket betyr at jeg hele tiden må teste.

For tiden er det fiskekaker som er favoritt. Pølser kan jeg bare glemme - det syns hun ikke særlig om.

Jatakk begge deler, sier min hund da, og det er tilfeldig hvilken han tar først. :P

Gulrot er en vinner, ellers er jeg så lat at det ofte blir det vi har i kjøleskapet, dvs. ostebiter, karbonadebiter, kjøttboller, pølse eller smør til den ene... (funker bare vinterstid :P ). Pannekaker er også populært. Jeg har heller ikke greid å finne en absolutt favoritt, og jeg tror det går litt på hva de har fått nylig og ikke, eller ting som er "nytt og spennende". Altså, variasjon, mer enn noe annet.

Skrevet

Nykokt lever er en hit her i huset, det brukes kun i spesielle situasjoner. Ellers er rå kyllinghalser en big hit.

Skrevet

Det jeg merker er at det ikke nødvendigvis har så mye med hva han får, men at det er variasjon, dvs ikke bare pølse eller bare karbonader eller bare lever.

På kurs bruker jeg myke godbiter som lukter mye og har høy smakelighet, f. eks ulike typer pølse, kjøttboller, karbonader, kokt lever, kokte kjøttbiter, gulost, tubeost osv. :)

  • Like 1
Skrevet

Keo er en raring hva kommer til godbiter, han jobber knallgodt med tørrfôr, men spytter ut pølser. Av menneskemat er det eneste jeg VET han fungerer på fiskekaker/-pudding, kjøttboller og leverpostei i porsjonsbokser. På stevnedager helgarderer jeg alltid med leverpostei. Av hundegodt så elsker han Natures Menu-godbitene, og Gresshoppa Hundepølse som er enkelt å skjære opp og ikke er klissete på noe vis. De siste er dog litt dyrt, så det er bare med gjevne mellomrom vi bruker på kurs osv, men her går det i tørrfôr 90% av tiden :)

4783745_2294046.jpg38167.jpg

Guest Yellow
Skrevet

Min er ikke kresen, men elsker hjemmelagde godbiter av kjøtt, og innbiller meg at kjøtt med en god del fett (smak) er det beste. Bruker dermed ofte koteletter til å lage godbiter av.

Skrevet

Storfehjerte er nok favoritten, skjærer i biter og tørker, lever er også greit men det er mer kliss å holde på med. Kalkun er bedre enn kylling, og kjøtt med mye fett på er fantastisk.

Men det dyret virkelig vil ha, det er godbitene som andre har, men om jeg har like er de ikke interessante :gaah: Foretrekker å bruke rene produkter til ham, og helst ikke noe som er full av salt.

Guest lijenta
Skrevet

Ikke kresen men forventningen og kommer det nå det han gjerne vil ha så jeg bruker gjerne variasjon i godbiter, leke, kos og ros.

Skrevet

Så, hva er den beste belønningen hunden deres kan få? Favorittgodbiten over alle godbiter?

Smør :lol: Nevø elsker smør. Litt klissete å bruke som godbiter, og ikke særlig sunt. :P

Skrevet

Odin sin favoritt er Natures Menu, enten med kylling eller lam :) Myke og enkle å dele i mindre biter slik at en godbit varer til flere belønninger.

Skrevet

Takk for så mange innspill! Nå spørs det om vi ikke må ta oss en tur på butikken og prøve oss litt frem :ahappy:

Vi har forresten tatt sånn test mellom godbiter før, og Kenzie gjorde som @simira sin hund og sa "jatakk, begge deler!" :lol:

Skrevet

Det er jo kjekt med en som spiser alt ;) Da er det ikke så farlig nøyaktig hva man tar med, så lenge man har et eller annet som er kulere enn tørrfor liggende i kjøleskapet :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan er han sammen med andre hunder? Er det mye lyd da også?  
    • Hei! Takk for svar:) Ja, vi har skjekket han hos vetrinær, og prøvd adaptil uten noen endring. Radio/annan lyd i bakgrunnen hjelper ingenting med mindre den skjermer for lyder utenfra, og da må vi ha volum så høyt at det blir irriterende for oss😅 Har prøvd ulik balanse med forskjellig mental og fysisk trening, og mengde. Vi merker at han er litt roligere om vi gjør aktiviteter som er mindre stressende for han, og trener mer spor/søk. Fortsatt langt over gjennomsnitt med bjeffing, men det er hevrtfall litt forbedring. Når det kommer til kastrering så er han kastert på grunn av andre medisinske årsaker, og for oss har ikke dette hatt noe innvirkning desverre. Har kommet frem til at dette helt sikkert er genetisk og han kommer nok alltid til å være litt varsler hund. Samtidig tenker jeg også at dette er noe som er vanskelig for han, og veldig stressende. 
    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...