Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

4 AK med oppmøte kl 10 søndag :)

Skal titte litt på et par andre gr 1 raser men ellers var det lite interessant. Virker som det er betraktelig færre påmeldte enn tidligere.

  • Svar 128
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Lykke er påmeldt, første gang i åpen klasse

Da har jeg bestilt overnatting på campingplass. Vi blir en ekstra dag for å besøke byen og Akvariet i Bergen. Må jo gjøre litt mer enn å se innsiden av hallen når jeg drar over fjellet for første gang

Nå synes jeg PM kan komme siden påmeldingsfristen har utløpt. Litt utålmodig, bare litt

Skrevet

Oppmøte ring 5 kl 9 på lørdag med Tara drever - kun to hunder før henne.

Oppmøte ring 1 kl 9 på søndag med Storm - alene i rasen. Vi er på storcertjakt og jeg aaaaaner ikke hva dommeren liker... Blir spennende!!

Vi har oppmøte kl 9, men det er to andre raser (8 hunder) som skal inn før vi skal i ringen - sånn i tilfelle du fremdeles har mulighet og lyst til å få tatt noen bilder av småfisene mine :)

  • Like 1
Skrevet

Ojoj, 11 bullmastiffer påmeldt - det er mange! Og veldig synd siden jeg er på storcert-jakt :P Vet at jeg har minst to konkurrenter.

For en gangs skyld fikk jeg oppmøte klokken 11 og ikke 9, selvfølgelig skal Emilie skrive, så må uansett være der halv ni siden jeg kjører :P Så hvis noen trenger bistand, loker jeg rundt der frem til ca 10.30 med kamera uten en dritt å ta meg til :)

  • Like 1
Skrevet

Du er i ring 1? Jeg kommer bort til ringen din jeg - ser du et lettere forvirra kvinnemenneske med fotoapparat så gi deg til kjenne :)

Ring 1 ja. Skal prøve å se, bare satser på at jeg kjenner deg igjen fra bildene her :lol:

Skrevet

9 aussies, er det normalt eller lite?

Tror det er mye på nkk Bg,har Vært veldig få av de her tidligere. Stort sett bare tilreisende :)

Skrevet

Vi har 22, oppmøte kl 9 og først i ringen.

Grådig greit å komme seg hjem igjen tidlig :P

Jeppda, store forventninger her i huset, hehe.

Er på storcert jakt på tispen som så mange andre, så får vi se.

Jeg kommer til å bli greit grinete om det blir enda ett res cert. Da kan de heller spare seg. :P

Skrevet

9 aussies, er det normalt eller lite?

Mange til å være Bergen ja. Selvsagt er det mange nå som jeg er ferdig med arbeidene mine på rasen... :ermm: Vurderte å dra dit, men med Stockholm helga før fant jeg ut at det ble litt mye med to helger på rad.

  • 2 weeks later...
Skrevet

@Line skal du bli utover dagen? Synd du skulle stille kl 09, for jeg vet ikke om jeg rekker å være der akkurat til da :hmm: ! Kommer senest kl 10 da....

Forresten har jeg fått med gubben på sin aller første hundeutstilling!!

Om noen ser meg, så bare hils på, jeg er veldig sosial!!

Skrevet

@Line skal du bli utover dagen? Synd du skulle stille kl 09, for jeg vet ikke om jeg rekker å være der akkurat til da :hmm: ! Kommer senest kl 10 da....

Forresten har jeg fått med gubben på sin aller første hundeutstilling!

Om noen ser meg, så bare hils på, jeg er veldig sosial!

Ja, jeg regner med det :) Tipper vi er inne i ringen rundt halv ti.

Ikke verst - er han ikke ganske allergisk?

Skrevet

Ja, jeg regner med det :) Tipper vi er inne i ringen rundt halv ti.

Ikke verst - er han ikke ganske allergisk?

Jo, han skal ta medisin!

Men han går om det blir for ille...

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...