Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 128
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Lykke er påmeldt, første gang i åpen klasse

Da har jeg bestilt overnatting på campingplass. Vi blir en ekstra dag for å besøke byen og Akvariet i Bergen. Må jo gjøre litt mer enn å se innsiden av hallen når jeg drar over fjellet for første gang

Nå synes jeg PM kan komme siden påmeldingsfristen har utløpt. Litt utålmodig, bare litt

Skrevet

Jeg har meldt på 3. Gentle i championklasse for første gang og Era og Hurry som står for championatet. Så får vi se om Era har blitt parret innen den tid eller ikke

  • Like 1
Skrevet

Hvem skal? Ordinær frist går ut nå på søndag.

http://web2.nkk.no/filestore/Aktivitet/Dommerlister/DommerlisteannonseBergen15.pdf

Jeg skal stille to debutanter, hjemmestrikka sådanne: Audi og Silas. Gleder meg som en unge :D

søndag? Er vel mandag, vel?

Jeg tar turen, fly opp og ned samme dag, og har frelst mg til sonis for transport t/r flyplass.

Hvor lang tid er det forresten fra hallen til flyplassen?

  • Like 1
Skrevet

søndag? Er vl mandag, vel?

Jeg tar turen, fly opp og ned samme sag, og har frlst mg til sonis for transport t/r flyplass.

Hvor lang tid er det forresten fra hallen til flyplassen?

15 min kjøretur maks :)

  • Like 1
Skrevet

Får man hund med på flybussen da?

Ikke vært noe problem de to gangene vi har flydd til Bergen, var sist i 2013, så kan jo være nye regler nå da, men det gikk ihvertfall da :) Ingen ville ta betalt for Thorvald heller :P

@Enits :)

Skrevet

Får man hund med på flybussen da?

Flybussen sier dette om hund: § 11 Levende dyr

Transportøren har ikke plikt til å ta med levende dyr. Vognbetjeningen avgjør i hvilken utstrekning dyr kan tas med i rutebilen. Hunder skal holdes i bånd under transporten og plasseres slik at de ikke sjenerer andre reisende. Dyr som er aggressive eller sjenerer de reisende på annen måte, kan settes av under transporten.

Med andre ord, opptil bussjåføren og bestemme og du får være med, og han kan kaste deg av når som helst...

  • Like 1
Skrevet

Er buss en mulighet?

Hvis du stiller samme dag som gruppe 2, kan jeg stille som sjåfør :) Er skriver den andre dagen, så da kan det bli litt tullete, med mindre du flyr ettermiddag/kveld - da kan jeg kjøre deg uansett :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...