Gå til innhold
Hundesonen.no

Mirai og Fant, whippet og ulvehund.


Recommended Posts

  • Svar 411
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

I går hentet vi vårt lille knøtt i Älvdalen i Sverige, fra kennel Nemaz Problemaz . Egentlig skulle vi ha whippet neste sommer, men så plutselig var tidspunktet perfekt nå pga. en lengre sykemelding.

Bare fordi de er søte :

Kom til å tenke på at jeg skriver jo ikke så mye om de to raringene, jeg legger nesten bare ut bilder  .  For tiden holder jeg på med "prosjekt klippe klørne til Fant". Han har litt lange klør, men så

Posted Images

Skrevet

Seletips! Torshammarens ;) Kjøp med valpebånd så kan de brukes fra de er små til utvokst :D Slipper bytte så mye og utbrytersikre :ahappy: Vi er hvertfall storfornøyd!

  • Like 1
Skrevet

Seletips! Torshammarens ;) Kjøp med valpebånd så kan de brukes fra de er små til utvokst :D Slipper bytte så mye og utbrytersikre :ahappy: Vi er hvertfall storfornøyd!

Åå de ser jo kjempebra ut, det er jo bare snakk om å gå i bånd med den og ikke noe hardtrening :) . Hva vil valpebånd si, eller hvordan fungerer det? Jeg tror vi må ha en sånn!

Skrevet

Åå de ser jo kjempebra ut, det er jo bare snakk om å gå i bånd med den og ikke noe hardtrening :) . Hva vil valpebånd si, eller hvordan fungerer det? Jeg tror vi må ha en sånn!
Ja, de er kurant som vanlig tursele :) Valpebånd er vel bare en ekstra løkke for å feste nærmere nakken så den ikke blir altfor vid over skuldrene :) Billig er den óg, og går rett under tollgrensa. Har etterhvert begynt å synes at de er fine også! :D

Edit: legger ved bilde av frøkna mi

Edit2: Bildet vil ikke komme opp :(

Skrevet

Har den til våre. Kjempe fornøyde. Selen blir som en blanding av sele og halsbånd. Ikke trekksele, men fin til tur. Og så slipper valpen å snuble i båndet :)

Vår minste bruker valpebåndet på selen enda. Koster bare 10 kr for det valpebåndet.

Skrevet

I går var vi i Asker på besøk hos @Teserere og Aïda :) . Var også på en kort rallylydighetstrening, hun var stappmett og stuptrøtt så det ble vel mest kikking på henne. Prøvde litt kontakt men det var litt urettferdige forutsetninger jeg hadde gitt henne!

Hjemme hos Therese måtte hun være bundet fast for første gang i sitt liv, det var upopulært men sutringen gikk jo heldigvis over litt før vi var ferdig med maten.. Fikk også hilse på en diger puddel.

11073985_10155345026205128_1099702535_n.

Ellers har hun vært med i garasjen med samboeren min og mekket sykkel to dager denne uken, og lekt med BC´en Kaja som et vennepar av oss har (6 mnd). De har visstnok lekt kjempefint og de har jo vært der sammen løse i sånn fire timer hver gang, så hun sover gooodt etterpå.

Misfornøyd i den alt for lille genseren jeg strikket!

IMG_8545.jpg

Noen bilder av Therese og Aïda, samt puddelen Neo Troy :P.

IMG_8555.jpg

IMG_8549.jpgIMG_8552.jpg

Noen som er klar for den ballen eller? :lol:

IMG_8551.jpg

  • Like 5
Skrevet

Bli hun no søtere nå så må du passe på henne...herreminhatt så nydelig :heart:

Jeg tror det er risiko for det, jeg får følge med rundt her på ukjente kassebiler :fear: ..

Hun er kjempekul! Det er Troy du har bilde av ☺

Ops :lol: Rettet! Håper hun fortsetter å være kul :sorcerer: !

Skrevet

Jeg tror det er risiko for det, jeg får følge med rundt her på ukjente kassebiler :fear: ..

Ops :lol: Rettet! Håper hun fortsetter å være kul :sorcerer: !

...eller ukjente Toyotaer :innocent:

Skrevet

Den ene søstra hennes veier 4,7 kg nå og broren 6,6 kg! Mirai veier 4,1 kg :P .

Var hos barnevakten idag fordi vi var i bursdag :) . Det gikk fint! Hun var visstnok hyper og spratt rundt i to timer, så begynte hun å roe seg og da kom såklart sønnen til venninna mi hjem igjen :lol: . Hun digget ham og sovnet mens de så på film på senga.

11008513_10155353530005128_4693387967553

11081333_10155353529995128_5922206143867

  • Like 3
Skrevet

Hvor stor tror du hun kommer til å bli som voksen?

Moren er 43cm og 10,5-11kg, så jeg vil ikke tro at hun blir så mye større. Vet jo aldri da :lol: selv om hun var minst i kullet. Moren har ikke så mye muskelmasse da, så jeg håper jo at jeg får Mirai i littbedre kondisjon :) .

  • Like 2
Skrevet

Her er en ny liten samlevideo med klipp fra de siste ukene. Håper noen orker å se hele da :lol: . Ble kanskje litt overivrig! Noe av det er på instagram fra før av da.

Kan sees i HD :) .

  • Like 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...