Gå til innhold
Hundesonen.no

Dekorativ plante/blomst som tåler MYE sol


Recommended Posts

Skrevet

Jeg er ute etter en pen blomst eller plante som er litt dekorativ av seg som skal stå i vinduene på kjøkkenet, men den må tåle MYE sol.

Hadde orkidé der, men bladene tåler tydeligvis ikke sol, så det utgår (dessverre).

Noen som har lyst til å komme med noen forslag?

Jeg vet om Hawaiirose, og den står foreløpig øverst på lista. Ellers har jeg også sett på noen Chiliplanter (går bare ut ifra at de tåler mye sol, men usikker).

Skrevet

Sukkulenter tåler godt sol og også tørke, så bare å finne en du liker. :) Har hatt sånne stående i et solrikt vindu på studenthybelkjøkken, og de overlevde i fire år tross varierende vanning, ferier osv. :)

  • Like 1
Skrevet

Fredslilje?

Får brennmerker i for mye sil, men ellers en stødig kar.

Svigermors tunge er knallsolid i sola, tåler ukesvis med tørke.

Skrevet

Passiflora er en nyydelig plante som får flotte blomster! Tåler full sol men må vanne mer enn sukkulenter. De fleste planter med blomster tåler sol endel, men da i ett nordvendt vindu. aloe vera tåler også endel sol og duftranke.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...