Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kommer helt an på hvilke moderatorer som er på når, ting må gjerne snakkes om og avklares moderatorteamet i mellom, de er kanskje ikke sikre på hvordan og hvor mye og må diskuteres. Så det tar den tiden det tar.

x-mod.

Skrevet

Til moderatorene har tid til å rydde opp. Ingen har betalt for det arbeidet, så det kan fint ta et par dager ihvertfall.

Et par dager? Det kalles ikke opprydning, men å knerte en tråd, det..

Skrevet

Et par dager? Det kalles ikke opprydning, men å knerte en tråd, det..

Det kalles frivillig arbeid for å prøve å gjøre forumet til et hyggeligere sted å være når folk lar diskusjoner ta av for mye.

  • Like 5
Skrevet

Har man så sterke meninger om en ting at man SÅ gjerne vil poste i en tråd, så bør det ikke spille noen rolle om det tar 2, 12 eller 24 timer å åpne tråden igjen.

Skrevet

Merkelig nok har moderatorer et liv utenom sonen som alle oss andre, og de aller fleste setter vel søvn, jobb, mat, hund, barn og andre ting foran frivillig arbeid på et hundeforum. Spør du meg er det en god ting at det tar litt tid innimellom så kanskje folk kjøler seg ned litt..

  • Like 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan hunden gå på varm asfalt før den skal bade? Usikker om jeg skal ta de med fordi redd for potene, Tar hånda mot asfalt og føles ikke varm, Men hvor varmt er det før deres hund ikke går på asfalt?
    • Hvilke langhårete hunder krever minst pelsstell? Og mest pelsstell? Kun for kjekt å vite.
    • Vurderer å kun holde meg til hund. Selv om jeg også har lyst på andre typer dyr. Kjekt med litt forskjellig synes jeg men hvis det er en ulempe og til hinder for hundene går jo ikke det. De er viktigst.
    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...