Gå til innhold
Hundesonen.no

Kvinne fradømt til å ha hund i Norge – tiltalt for dyreplageri i Sverige


Recommended Posts

Skrevet

En kennel-eier i Hedmark mistet retten til å ha hunder på livstid etter å ha blitt dømt i en av Norges verste hundemishandlingssaker. Men kvinnen flyttet bare virksomheten til Sverige. Nå er kvinnen tiltalt i Sverige. For ulovlig salg av hunder og dyreplageri.

Artikkel på tv2.no

  • Svar 76
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da har damen også fått fred, tipper hun har slåss med mange demoner i sitt liv. 

Telefonnr er til Camilla Leoson sin kontortelefon i alle fall ... Eller, det var nå det som ble sagt på svareren. Uten at det er noe bekreftelse på at meldingen er sann. Har sittet og lest et par

En sånn burde dømmes til en eller annen form for behandling..hun må jo være alvorlig (p)syk

Posted Images

Skrevet

Det er jo dessverre ingen overraskelse at dette skjer igjen med denne personen ... Håper hun blir dømt der og.

Skrevet

Hu der altså...forferderlige mennesket :sint_01: Glad hun ikke ferdes her inne lenger, var litt av en periode (men, man fikk seg en latter eller to da... :P )

Tråder?

Skrevet

Tråder?

Å gurimalla hvordan skal vi finne dem, hun var her for mange år siden og hun svarte vel i de fleste tråder som alle oss andre, hun var bare veldig bedreviter osv, det kan hende hun ikke kommer opp også siden jeg vet at flere av brukernavnene hennes ble slettet (hun ble kastet ut, men kom inn igjen med andre brukernavn).

Men, finner du noen av diskusjonene hvor hun var med i så er det bare å ta frem popcorn og brus, for det var en underholdning i seg selv pocorn.gif

  • Like 2
Skrevet

Fins der ingen rettsinstanser, verken i Norge eller Sverige, som ser at dette er et tungt psykiatrisk tilfell, som bør legge inn for godt Og at nøkkelen må kastes ? Hvor lenge skal dette kvinnfolket få holde på ??

  • Like 1
Skrevet

Hårreisende!

...

Hva er "ulovlig salg" i Sverige? Forbudskåte meg vil gjerne regulere hundesalg i Norge også :P

Damen ble i Norge dømt i hovedsak i f t Lov om dyrevelferd, ikke p g a salg. I Sverige fikk hun såvidt jeg husker forbud mot å omsette hunder. Det er kanskje det som "ulovlig salg" innebærer.

Skrevet

Vil tro det er høy popcornfaktor, ja.

Det er da f..n ta meg ingen popcornfaktor i denne saken. En tragedie for alle som var innblandet, damen, dyrene og offentlige instanser.

Skrevet

Det er da f..n ta meg ingen popcornfaktor i denne saken. En tragedie for alle som var innblandet, damen, dyrene og offentlige instanser.

Det må da være lov til å si at postene denne damen hadde på sonen hadde popcornfaktor?! Det er INGEN her som har sagt at saken i seg selv har noen form for underholdningsverdi.

  • Like 1
Skrevet

Det er da f..n ta meg ingen popcornfaktor i denne saken. En tragedie for alle som var innblandet, damen, dyrene og offentlige instanser.

Hvordan hun var her inne med sine innlegg mente hun ;)

Skrevet

Ligger gammelt innhold på usenet ute fortsatt? I så tilfelle er det jo bare å søke på no.alt.hunder og aud stokman. Hun var en ivrig debattant der en god stund før hundesonen. Og canis mellom nah og hs.

Skrevet

Det må da være lov til å si at postene denne damen hadde på sonen hadde popcornfaktor?!

Hadde de???

Skrevet

For å ha det på det rene så syntes jeg IKKE at den mishandlingen hun har gjort med dyrene er noe popcorneffekt, MEN hvordan hun kunne finne på å opptre her inne i visse tråder var ganske underholdende.

  • Like 2
Skrevet

Men når det er snakk om en gal person i et diskusjonsforum,

Såvidt jeg vet har ikke damen fått noen diagnose. Man må gjerne mene, tro og anta men det finns ingen off bekreftelse på at vedkommende er "en gal person". Og da bør man kanskje la være å skrive som om det var et faktum?

Skrevet

Husk at dere snakker om et levende menneske nå da, som ikke er her og kan forsvare seg.

Edit: Jeg tror jeg kaster opp. Har hun virkelig avlet amstaff og kaukasisk ovtcharka?

I hvert fall sistnevnte. Tror det var "hovedrasen" til vedkommende?

Skrevet

Syns man skal være forsiktig med å gi diagnoser. Spesielt om man kun har lest foruminnlegg og mediaoppslag.

Jeg har forøvrig møtt damen, og gikk derfra med bakoversveis og oppriktig VONDT av damen. Jeg håper virkelig at hun nå kan få hjelp.

Selvsagt fryktelig vondt av dyrene også, virkelig. Men der kunne jeg faktisk gjøre noe for å hjelpe et par av dem til et bra liv, jeg kunne ikke gjøre en dritt for å hjelpe damen selv.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...