Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvordan fungerer dette med bevegelig jaktprøve?

Hvis det står at prøven er mellom 01.05 og 21.9, og påmeldingsfrist er 4 uker før, er det da 4 uker før 01.05? Og hvordan blir det da bestemt hvilken dato prøven skal være?

Skrevet

Normalt sett på en bevegelig prøve så er det en prøve innen et gitt tidsrom - alt fra et par måneder til et helt år. Jeg sysler med ettersøksprøver og regner med at det er sånn noenlunde likt med opplegget som for jaktprøver. (selv om vi opererer med mye kortere påmeldingsfrist da mye kan skje på en måned).

Kontakt dommeren og dere to blir enige om en dato som passer.

Skrevet

Bevegelig bk prøve kan kun gjennomføres med 3 eller flere deltagere, så det er vanlig at avdelingene samler opp påmeldinger og tar en kveld/dag en gang i blant. Husker ikke hvor mange det må være i AK/EK..

Jeg tenker at det logiske er 4 uker før fristen går ut, altså i ditt tilfelle 4 uker før 21/9.

Meld deg på via hjemmesidene og de sender mail når de har bestemt dato. Sånn er det ihvertfall i Østfold og Vestfold.

Skrevet

Takk, nå ble jeg litt klokere, tror jeg i hvert fall...

Fordi, etter litt nærmere undersøkelser, så jeg at avdelingen som skal arrangere den bevegelige prøven jeg nevnte i første post, har satt opp 25. og 26. juni som dato for denne prøven allerede. Det står på deres hjemmesider, men ikke i treminlista til NKK. Hva blir da forskjellen på en bevegelig og en "ikke-bevegelig" prøve? Hvorfor er ikke denne satt som en ordinær prøve, når dato allerede er bestemt?

Skrevet

He he, godt spørsmål. Eneste forskjellen som jeg ser er at de kan arrangere flere prøver på samme prøvenummer. Dvs at i tillegg til de datoene du nevner kan de sette opp flere prøver både før og etter. I tillegg kan man delta begge dager om man ikke får en 1. premie dag 1.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...