Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby og barnetråden - 2015


Recommended Posts

Skrevet

Du har min fulle medfølelse @Mud her våknet hun 4. Sendte pappaen for å hente siden jeg har ulmemigrene på andre døgnet.  Men hun var ferdig hun. Halv syv fikk hun telefonen min med Netflix.  Gav opp 7. Heldigvis ikke standard her da. 

  • Like 1
  • Svar 6.7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Daaa hopper jeg inn i gravidklubben  Lille reka bosatte seg nesten med en gang, så er 12 uker i dag, nettopp vært hos legen og hørt hjertelyd  Var også på ultralyd for halvannen uke siden og da var og

I dag ble vi foreldre til verdens nydeligeste Kaisa Etter 38 timer med rier kom endelig frøkna på 50 cm og 3120 g til verden

I dag har vi vært på ultralyd, og det kommer en liten jente hit i mars/april (termin 2/4).  Såå koselig!

Posted Images

Skrevet

Det er tidlig og man blir litt utafor,..

vi har den siste uka starta dagen kl 4,.. I dag var den 5 igjen.. 

Det tullete her er jo at når kl da er 8 på morra er hun klar for dupp, og da sover hun i 3 timer ute i vogna :p

Skrevet

Duppen på dagen redder oss og. Ikke så tidlig som 8 heldigvis :lol: 

 

"Sitte på benken og se på fisken!" Ja ok :wub: 

Nydelig vær ute, så pakke ungen i varme klær og luske seg ut, se om det hjelper å slite henne ut skikkelig. :lol: Litt kaldt da, finne kuldekremen til kinna hvertfall. Bare vente til sola kommer over fjellet. 

 

 

Skrevet

Gratulerer Krutsi :D Kan vi ikke lage en kjapp liste over hvem som har termin fremover? Jeg har mistet oversikten. Copy and past:

Soelvd - 04. juni 

  • Like 2
Skrevet
1 time siden, soelvd skrev:

Gratulerer Krutsi :D Kan vi ikke lage en kjapp liste over hvem som har termin fremover? Jeg har mistet oversikten. Copy and past:

Soelvd - 04. juni 

Sitter på mobil, så blir bare tull hos meg.. 

Men Krutsi - 22. Juni (tror jeg det var :P ) 

Skrevet
1 minutt siden, Krutsi skrev:

Er jeg virkelig sist? :P hmm.. Det kan vi ikke ha noe av.. Her blir det født for tidlig ja gitt :lol: 

Hittil ja!  Men sånn som det avles på sonen for tiden dukker det sikkert opp flere etterhvert :lol: 

 

Når hadde @Aya termin igjen?  

  • Like 3
Skrevet
1 time siden, Krutsi skrev:

Er jeg virkelig sist? :P hmm.. Det kan vi ikke ha noe av.. Her blir det født for tidlig ja gitt :lol: 

Plutselig kommer det en stakkar med termin enda senere :lol:@Helene vi må få deg på lista og :)

Skrevet

Veldig stolt frøken som er ute å rusler helt selv nå, må bare støtte seg litt på flyet sitt da :ahappy: 

0F78C684-15BB-47B8-A7DE-65A27AB826C6_zps

litt over en uke til hun blir 10 mnd i dag :) 

  • Like 8
Skrevet

Jeg drømte at jeg var gravid i natt, fødte aldri, men vannet gikk og jeg hadde vondt i magen (rier?) og greier. :lol: Var svær som en hval! Lengste drømmen jeg har hatt på lenge. Veldig koselig da, utenom når legen ikke trodde på at jeg var gravid. :lol: 

Tror underbevistheten min prøver å fortelle meg noe. :aww: 

  • Like 2
Skrevet
34 minutter siden, Rocket skrev:

Jeg drømte at jeg var gravid i natt, fødte aldri, men vannet gikk og jeg hadde vondt i magen (rier?) og greier. :lol: Var svær som en hval! Lengste drømmen jeg har hatt på lenge. Veldig koselig da, utenom når legen ikke trodde på at jeg var gravid. :lol: 

Tror underbevistheten min prøver å fortelle meg noe. :aww: 

Er du ikke ekte hundemenneske eller? Du må jo drømme at du får valper :P 

  • Like 1
Skrevet
42 minutter siden, Rocket skrev:

Jeg drømte at jeg var gravid i natt, fødte aldri, men vannet gikk og jeg hadde vondt i magen (rier?) og greier. :lol: Var svær som en hval! Lengste drømmen jeg har hatt på lenge. Veldig koselig da, utenom når legen ikke trodde på at jeg var gravid. :lol: 

Tror underbevistheten min prøver å fortelle meg noe. :aww: 

Hadde masse sånne drømmer før jeg ble gravid :teehe: 

  • Like 1
Skrevet

Snuppa mi :wub:

22780341087_9a38b6ddc7_b.jpg

Mye enklere å ta bilder av tre gale hunder enn ett barn. :aww:  

Og ikke blunke, dere som er gravid, for brått har barnet blitt to år :o 

 

 

  • Like 12
Skrevet

Bøllefrøken - 7. februar

Marianne - 14. mars

Helene - 16. april

Aslan - 19. mai

Soelvd - 04. Juni

Krutsi - 22. Juni

 

La til bøllefrøken og :)
Blir en liten sonenbabygjeng i 2016 og altså :D 

Skrevet

Tenner er slitsomt! Det vil si jeksler. M har de siste døgnene vært skikkelig plaget, både dag og natt :( Stakkars lille våkner hver halvtime og gråter fra hun legger seg på kvelden.. Dentinox hjelper til en viss grad en liten stund, men inatt kommer jeg til å gi henne paracet hvis det fortsetter å være like ille for henne. Hun har nesten ikke spist noe de siste par dagene heller, bare snur seg vekk og dytter alt vekk.

Men på torsdag prøvde vi akebrett for første gang, det var stas :)

 

image.jpeg

  • Like 5
Skrevet
4 timer siden, soelvd skrev:

Er du ikke ekte hundemenneske eller? Du må jo drømme at du får valper :P 

Haha! Kan godt hende det var valper inni der, kom jo aldri noe ut! (Er det tegn på at når jeg engang blir gravid kommer til å gå lenge over termin mon tro? :lol: )

Skrevet
5 timer siden, Krutsi skrev:

Jeg har aldri hatt graviddrømmer jeg :P 

jeg har derimot hatt flere drømmer der M bare dør for meg.. Det ekke like koselig :( 

Samme her, grusomt!!

Idag fikk C grøt for første gang, både pappa og gutt storkoste seg (han har spist endel annet altså, ink grøtlapper).

Men akkurat som jeg trodde så sover de ikke nødvendigvis lenger om natten av det som så mange sier, men nå har jeg ihvertfall prøvd det. Heldigvis har ikke jeg noe problem med å stå opp og amme flere ganger om natten, hadde vært verre om jeg var drittlei.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...