Gå til innhold
Hundesonen.no

Labradorvalp 14uker søker voksne hunder som lekekamerater :)


Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Jeg har ei labrador på 14 uker som jeg ønsker å få sosialisert mer med voksne hunder for å utvikle hundespråket. Andre valper går også, men mest ønskelig er det med voksen hund.

Er det noen i nærheten av Tomter med voksen hund som vil hjelpe meg med sosialiseringen? Møter dessverre ikke så ofte hunder når vi er ute..

Spiller ingen rolle hva slags hund, bare den ikke er veldig sær og sint mot valper :)

  • Svar 97
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det er mange hundeklubber i Østfold, sjekk ut noen av dem? Ellers har det vel nettopp vært en tråd om valpetreff i Ås/Vestby-området?

Mine to møter gjerne flere. Ikke voksne dog - 7 og 3,5 mnd. Eldste kan være litt voldsom når han skal leke da, men minstemann her synes det går fint... Går evt an å ta han vekk om det blir for mye da.

Jeg kan stille opp når jeg har tid. Har en tervueren hann som er utrolig snill og har en god lek med alle. Har også ei tispe som er tydelig i språket Bor i Askim

Posted Images

Skrevet

Mine to møter gjerne flere. Ikke voksne dog - 7 og 3,5 mnd. Eldste kan være litt voldsom når han skal leke da, men minstemann her synes det går fint... Går evt an å ta han vekk om det blir for mye da. Jeg bor egentlig i Tomter, men helt på grensen, nærmere Knapstad. :)

  • Like 1
Skrevet

Det er mange hundeklubber i Østfold, sjekk ut noen av dem?

Ellers har det vel nettopp vært en tråd om valpetreff i Ås/Vestby-området?

Har vært inne og tittet litt :) ikke fått sjekket opp hundeklubber i østfold enda, men skal gjøre det også etterhvert :) takk for tips :)

Mine to møter gjerne flere. Ikke voksne dog - 7 og 3,5 mnd. Eldste kan være litt voldsom når han skal leke da, men minstemann her synes det går fint... Går evt an å ta han vekk om det blir for mye da. Jeg bor egentlig i Tomter, men helt på grensen, nærmere Knapstad. :)

Møter dere gjerne :) bor i Tomter sentrum, så er ikke lange veien! :)

Skrevet

Hvis du leter etter hundeklubb anbefaler jeg deg å melde deg inn i Follo brukshundklubb :) Veldig fint miljø og gratis hverdagslydighetstrening i Ski en gang i uka for medlemmer :)

Skrevet

Hvis du leter etter hundeklubb anbefaler jeg deg å melde deg inn i Follo brukshundklubb :) Veldig fint miljø og gratis hverdagslydighetstrening i Ski en gang i uka for medlemmer :)

Tusen takk for tips :) det er jo kjempefint å bli med på!

Skrevet

Jeg kan stille opp når jeg har tid.

Har en tervueren hann som er utrolig snill og har en god lek med alle.

Har også ei tispe som er tydelig i språket

Bor i Askim

  • Like 1
Skrevet

Jeg kan stille opp når jeg har tid.

Har en tervueren hann som er utrolig snill og har en god lek med alle.

Har også ei tispe som er tydelig i språket

Bor i Askim

Det er helt topp! Send meg gjerne PM når du har tid. Jeg har tid hver dag med unntak av i morgen, og 25-28 desember :-)

Skrevet

Indre Østfold hundeklubb har ihvertfall supert miljø (dvs, rallygjengen som jeg kjenner mest til ihvertfall).

Jeg måtte inn på NKK nå for å se hvilke klubber jeg ha meldt meg inn i, og ser at jeg har klart å melde meg inn der :) har ikke mottatt noe informasjon enda, men det er kanskje en facebookside tilgjengelig på indre østfold hundeklubb? :)

Skrevet

Kanskje vi kunne samkjørt litt, så alle som har lyst til å møte andre hunder kunne møttes en dag sammen? Jeg svarte jo også i den andre tråden som ble nevnt over her, og tenkte å møte @lenny denne helgen. Hva synes dere, SånnCirka og @Belgerdama? Jeg vil i alle fall også gjerne møte Belgerdamas hunder, med en unghund som ikke har noe vondt av å bli satt litt på plass om det koker litt mye i toppen. :P

For min del passer det i alle fall veldig fint i helgen, gjerne søndag. Det går an å parkere her hos meg f.eks., så må man gå ca. 10 meter for å komme til jorder vi har lov til å gå på. :lol: Ellers kan jeg dra andre steder også, men da må det passe for sjåføren min, har ikke lappen selv.

Guest Belgerpia
Skrevet

Mine to møter gjerne flere. Ikke voksne dog - 7 og 3,5 mnd. Eldste kan være litt voldsom når han skal leke da, men minstemann her synes det går fint... Går evt an å ta han vekk om det blir for mye da. Jeg bor egentlig i Tomter, men helt på grensen, nærmere Knapstad. :)

Har vært inne og tittet litt :) ikke fått sjekket opp hundeklubber i østfold enda, men skal gjøre det også etterhvert :) takk for tips :)

Møter dere gjerne :) bor i Tomter sentrum, så er ikke lange veien! :)

Hva med en turdate inn til Vietjern en dag? Med fransk bulldog, en gal puddelvalp og en voksen og grei terv-hannhund?

Bor på Kråkstad, så Granerud er jo sånn nesten midt i mellom og det er jo et fint utgangspunkt.

Skrevet

Jeg er også gjerne med på søndag! Kan komme til gården til @ElisabethHH eller et annet sted.men da trenger jeg en kort veibeskrivelse... er ikke kjent i området rundt Vientjern.

Lenny kommer ikke alltid ved innkalling (ikke ennå :icon_redface:) så det hadde vært fint om det ikke er noen bilvei o.l. i nærheten.

Skrevet

Hva med en turdate inn til Vietjern en dag? Med fransk bulldog, en gal puddelvalp og en voksen og grei terv-hannhund?

Bor på Kråkstad, så Granerud er jo sånn nesten midt i mellom og det er jo et fint utgangspunkt.

Tror vi må droppe å være her om vi blir 5 stk + masse hunder, da blir det ikke plass til at de andre som bor her får parkert. :ahappy:

Jeg aner ikke hvor Vientjern er - men kan nok få det til (må bare sjekke med sjåfør før jeg kan si det sikkert). Kan vi ikke bare si det da, Vientjern på søndag f.eks. kl. 12? Er det noen det ikke passer for? :)

Er det et sted med haugevis av turfolk forresten? Kan telle på en hånd antall ganger vi har møtt andre på tur her, så jeg er en smule usikker på hvordan innkallingen funker om man møter på tobente og firbente støtt og stadig. :P

Skrevet

Usikker på hvor Vientjern er, men hvis noen vil gi en kort beskrivelse så er jeg med.

Hvis det er mye folk der så vet jeg at det er lite folk på langnesveien her i Askim. Med to store jorder de kan løpe på.

Skrevet

Hundehjørnet i Ski er et annet alternativ. Vet ikke hvor mye kjøring det betyr for dere.

Var der første gang siste helg men dessverre var vi der alene... Ellers er det en meget fin plass midt i skogen.

Evt har @Absolute Entertainer også lyst å være med?

Skrevet

Søndag passer kjempefint for meg også :) jeg kommer dit det passer for flest jeg :) er en smule skeptisk til hundehjørnet i ski når jeg har en så ung valp da jeg har møtt på hunder som er meget sære der når jeg har vært der med andre hunder tidligere. Man vet likom aldri hva man møter der. Men utover det er det en kjempefin plass med masse lukter og leker og sitteplasser :) bare føler det er bedre egnet for en voksen hund som er godt sosialisert fremfor en valp som er i sosialiseringsperioden. Derfor jeg etterspør snille hunder her inne :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg følger flowen her inne, men er ikke videre begeistret for hundeparker. Har alltid holdt meg unna de da det har vært flere hendelser her i området som har sendt hunder med store skader til vet.

  • Like 1
Skrevet

I tomter så er det en turløype opp til Gaupestein, det er god parkeringsmulighet, eneste trafikken er til én gård, og jeg vet om et hogstfelt der som er veldig fin og avskjermet som vi kan la hundene løpe løs på :)

Jeg ønsker helst ikke at hundene hilser i bånd, da jeg vil ha en hund som ikke på død og liv skal hilse på alt og alle i bånd. Det er mulig å bare slippe hundene løs der vi parkerer også, da det er skog og jorde rundt.

Møter svært sjeldent andre hunder der. Med unntak av en kjempesnill leonberger som bor der. Den kan bjeffe litt når man går forbi dersom den står ute i bånd.

Legger ved kart som viser hvor det er i forhold til tomter sentrum.

post-14231-0-06143300-1418843014_thumb.j

Skrevet

Anbefaler tur til Gaupestein altså, går der flere ganger i uka :D

Det er nå jeg skulle ønske at jeg hadde en litt mer omgjengelig hund så jeg kunne blitt med.. GOD TUR :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...