Gå til innhold
Hundesonen.no

Endring i gatehunder på FINN.no


Recommended Posts

Skrevet

Jeg har fått en mail som påstår at Mattilsynet hindrer folk å legge ut gatehunder på finn.no

Noen som vet noe mer om dette?

Jeg finner ikke info om denne endringen på finn sine sider eller mattilsynet, men det virker som om det er langt færre annonser for spanske gatehunder på finn sine sider nå enn før.

Skrevet

Når? Har ikke kikka der inne de siste dagene, men merket at etter "Torget"-kategorien ble gratis har det flommet over av de :P

Skrevet

Når? Har ikke kikka der inne de siste dagene, men merket at etter "Torget"-kategorien ble gratis har det flommet over av de :P

Jeg vet ikke helt når, men så ingen de første ti sidene med "billighunder" til salgs på finn, så er nok trådt i kraft.

Skrevet

Finner kun en gatehund fra Spania på finn og denne er allerede i Norge og selges fordi den ikke går sammen med hennes andre hund.

Synes å huske at jeg leste noe om dette på facebook. At finn nektet de å legge ut annonser som var videresalg av gatehunder.

Fant det i rettningslinjene. Under punkt 3. http://www.finn.no/finn/article/reglene_torget

FINN tillater salg av hunder importert fra Sverige. Ved forespørsel må annonsør kunne fremlegge registreringsnummer fra Jordbruksverket i Sverige. I tilfeller der hunden ikke er registrert må valpens mor sitt registreringsnummer kunne fremlegges. Salg av hunder importert fra andre land tillates ikke.
  • Like 4
Skrevet

Så hvis jeg importerer en hund fra Finland feks så får jeg ikke selge den på finn?

Vil tro at de har formulert seg litt feil og egentlig mener hunder som oppholder seg utenfor Norge ved salg.
  • Like 3
Skrevet

Det forklarer hvorfor de som har annonsert akitavalper fra Polen plutselig har fått seg bosted i Kr. Sand..

Og hvorfor labradorvalpene som bor i Ås "kan leveres med Rabiesvaksine til Oslo". Skjønte ingenting først når jeg leste den :P

Skrevet

Det forklarer hvorfor de som har annonsert akitavalper fra Polen plutselig har fått seg bosted i Kr. Sand..

og Siberian valper fra Polen, Romania og Irland som jevnlig dukker opp fra ulike kenler bor også helt plutselig et sted i Norge.

Skrevet

Fikk svar fra finn

"Hei!

Mattilsynet i Norge krever tillatelse fra de som ønsker å innføre hunder til Norge fra EU (unntatt Sverige) for å selge hunden i Norge.
http://www.mattilsynet.no/dyr_og_dyrehold/import_og_eksport_av_dyr/Kommersiell_import_av_kj_ledyr/kommersiell_innforsel_av_hund_katt_og_ilder_eldre_enn_3_maaneder_fra_eu_unntatt_sverige.7244

Vi har ingen måte å kontrollere slike tillatelser på, og har derfor valgt å ikke tillate annonsering av hunder som innføres fra EU (unntatt Sverige)."

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...