Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg tror Welsh er min favorittspaniel, de er så fine :)

Ja synes de er veldig fine.. Nå når jeg har fått en selv ? bare sett utstillingsklippet før, og syns bare det så rart ut..

  • Svar 70
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hei Nemi er en welsh springer spaniel f. 15.06.13. Vi holder til utenfor Bergen Vi trener ikke aktivt med noe, men trener litt spor/søk for moro skyld, og vurderer å begynne med smeller eller ag

Nemi var 1,5 år i går. Hvor ble tiden av, hun var jo nett valpen??

Fikk endelig dratt meg på fjelltur med Nemi igjen i dag Var fortsatt MYE snø igjen i fjellet Fikk en del fine bilder da, synes jeg i alle fall Superdog

Posted Images

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

Aner ikke hvordan du embedder filmen, tror du må ha en spesiell link da.

Hvor lenge hadde det ligget, hvor mye blod brukte du? Synes det er litt vankelg å se hvordan hun går når jeg ikke vet hvor sporet er, men hun virker jo interessert da! :D

Skrevet

Aner ikke hvordan du embedder filmen, tror du må ha en spesiell link da.

Hvor lenge hadde det ligget, hvor mye blod brukte du? Synes det er litt vankelg å se hvordan hun går når jeg ikke vet hvor sporet er, men hun virker jo interessert da! :D

Hadde ligget ca en times tid. Litt usikker, halv-1dl? Brukte relativt mye for å være sikker på at hun holdt interessen oppe. Hun går ganske nøyaktig på sporet mesteparten av tiden. Var også litt vind enkelte steder, så ble litt vanskeligere der.

  • 3 months later...
Skrevet (endret)

Litt nye bilder fra turene i det siste:ahappy:

20150928_165938.jpg

 

20150928_162756.jpg

IMG_0162.jpg
Viktig med godt fraspark :rofl:

Og så har vi vært på tur med @plutte og Vaffel :ahappy:

IMG_0457.jpg

IMG_0437.jpg

IMG_0412.jpg

IMG_0397.jpg

 

Endret av WelshenNemi
  • Like 3
  • 1 year later...
Skrevet

Julebilde fra i år. Tatt på julaften av sambo til broren min(frkjannem på inatagram). 

Hun har ikke trent særlig på verken å ligge med hodet i gulvet  eller å ha på nisselue, så hadde egentlig ikke regnet med hun kom til å ta det så bra. Tok det på strak labb hun :)

 

 

IMG_20161226_194135_365.jpg

  • Like 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...