Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 70
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hei Nemi er en welsh springer spaniel f. 15.06.13. Vi holder til utenfor Bergen Vi trener ikke aktivt med noe, men trener litt spor/søk for moro skyld, og vurderer å begynne med smeller eller ag

Nemi var 1,5 år i går. Hvor ble tiden av, hun var jo nett valpen??

Fikk endelig dratt meg på fjelltur med Nemi igjen i dag Var fortsatt MYE snø igjen i fjellet Fikk en del fine bilder da, synes jeg i alle fall Superdog

Posted Images

Skrevet

Tusen takk for video, kjempeinteressant! Så herlig hun er! :wub:

(Synd med lydredselen da.)

Her er link til blogg med filmer om Ellie sin MH, i tilfelle du er like interessert. :)

https://ellieogco.wordpress.com/2011/09/21/ellies-mh/

Har ikke hatt tid til å se før nå :) Ser det er en del forskjeller på de to ja :) Nemi fikk kommentar på MH at hun ble redd av ting, men når hun var ferdig med ting, så var hun helt ferdig med det, så det er jo greit :) Hun roer seg igjen fort heldigvis.Er også heldig med at hun er ganske rolig generelt sett, er ganske lite lyd i henne bl.a.

Herlighet så søt hun er! :wub:

Takk :)

Kommer ny post med bilder

Skrevet

Såå søt! Welshen er den eneste spanielen jeg liker, de er så himla gode :)

Takk :) Welshen var vel eneste spanielen jeg ikke likte(ut ifra bilder) :lol:

Synes de så så rar ut med lang pels på kroppen og helt kort på ørene og halsen :lol:

Synes de er fine når de er litt mer rufsete over alt da :P

Skrevet

Vakker jente og veldig koselige bilder! :D

Hvor høy og tung er hun? Synes hun så så liten og nett ut, men det kan ha noe å gjøre med at hun er i snøen :)

Skrevet

Helt nydelig :wub: må si jeg også elsker fargen, har rød og hvit selv :D

Takk :ahappy:

Gratulerer med dagen som var! Veldig fine bilder :wub:

Selv syntes jeg welshen er klart vakrest. :ahappy:

Tusen takk :)

Jeg er begynt å synes det nå :P

Vakker jente og veldig koselige bilder! :D

Hvor høy og tung er hun? Synes hun så så liten og nett ut, men det kan ha noe å gjøre med at hun er i snøen :)

Takk :) er usikker på hvor høy hun er, må virkelig få målt henne snart :icon_redface: Sist jeg m¨ålte henne fant jeg ut hun var ca 43cm, men det er en god stund siden nå. Hun er 15kg nå, men bittelitt tung, synes hun bør ligge på ca 14,5kg. Både hun og moren er litt liten for rasen tror jeg? Har ikke møtt så mange welsher utenom slekt :icon_redface:

  • Like 1
  • 4 weeks later...
Skrevet

Har i grunn ikke skjedd så mye siden sist.. Har prøvd å komme oss litt på tur innimellom stormene og drittværet ? men litt bilder har det da blitt.. Var uten strøm fra halv 5 lørdag ettermiddag, til 22 i går.. Det var ikke så gøy.. Hadde en frossen hund under dyna da ja.. Var bare 12 grader på rommet ?

40D00D60-CF46-4805-AF16-F58B948EECFB.jpg

Det beste en kan gjøre når strømmen er borte og det er surt og kaldt, er å ligge i armkroken under dyna ?

A7054019-1A7F-4115-BC70-12B163D889D5.jpg

Hender av og til hun sitter noenlunde beint på plassen sin også!

Og å slappe av inne er det beste når stormen raser utenfor ?

FE7CD1F8-151E-4395-81BF-A98502E82B5B.jpg

B498D40C-4787-434C-856C-864FC87F1900.jpg

  • Like 2
  • 1 month later...
Skrevet

Fikk endelig dratt meg på fjelltur med Nemi igjen i dag :) Var fortsatt MYE snø igjen i fjellet :shocked:

Fikk en del fine bilder da, synes jeg i alle fall :icon_redface:

20150313-IMG_8161.jpg

20150313-IMG_8153.jpg

20150313-IMG_8147.jpg

20150313-IMG_8128.jpg

20150313-IMG_8127.jpg

:wub:

20150313-IMG_8098.jpg

20150313-IMG_8071.jpg

Superdog :lol:

  • Like 4
Skrevet

Så fin! Blitt litt "spaniel-frelst" jeg ;) og welshen virker som en fin rase :) Har du bakgrunn/erfaring til å si noe om forskjellen mellom welsh og engelsk?

Skrevet

Så fin! Blitt litt "spaniel-frelst" jeg ;) og welshen virker som en fin rase :) Har du bakgrunn/erfaring til å si noe om forskjellen mellom welsh og engelsk?

har ikke noe særlig erfaring nei. De engelske jeg har møtt har blitt brukt som tjeneste/agilityhunder, og welshene jeg har møtt har "bare" vært familiehunder, så vet ikke hvor mye som er rase og hva som er hva de er vant til.

Min er ekstremt kosete og generelt veldig glad i alle. Reagerer litt på enkelte lyder og skudd, men er ellers ganske trygg og stabil. De engelske jeg har møtt har ikke vært spesielt kosete med fremmede, men trener gladelig med hvem aom helst. Vet ikke om det hjalp så mye men ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...