Gå til innhold
Hundesonen.no

The 10 Dog Breeds That Enjoy Cuddling The Most


Recommended Posts

Skrevet

:lol: Jeg er ganske sikker på at mine AK er MYE mer kosete enn de to tibbene jeg hadde på listen Tibbene vill jo helst ligge alene de, gjerne kaldt pga pelsen. :P

Skrevet

Altså, JEG mener selvsagt at staffen burde ligge på topp :lol: Ser for meg en hel tråd der alle bare mener sin egen rase burde være på topp :teehe:

Skrevet

Altså, JEG mener selvsagt at staffen burde ligge på topp :lol: Ser for meg en hel tråd der alle bare sier sin egen rase er den beste :teehe:

Selvsagt! :lol:

Lurer litt på kriteriene egentlig :P

Skrevet

Altså, JEG mener selvsagt at staffen burde ligge på topp :lol: Ser for meg en hel tråd der alle bare sier sin egen rase er den beste :teehe:

Men altså selvfølgelig burde Staffen ligge på topp! *Titter* på 3 stk som ligger påå (og under) meg...

Skrevet

Altså, JEG mener selvsagt at staffen burde ligge på topp :lol: Ser for meg en hel tråd der alle bare mener sin egen rase burde være på topp :teehe:

en fordelen med å ha blandingsgnom, jeg blir ikke videre engasjert i å få belyst enkelte rasers kosebehov :) (selvsagt, kan snakke om enkelte blandingsgnomers behov for å komme opp-under huden til folk for å kose, men det gjør seg ikke like bra i en flåsete nettartikkel)

Skrevet

Noen merkelige hunder på den listen ja :P Virker som kriteriene var lat og kosete! :P Hva med doberman liksom, de MÅ seriøst være fysisk borti eier konstant jo, nærhet er aller viktigst :D Min gamle doberman måtte alltid ha en eller annen kroppsdel i kontakt med meg, om så det bare var en pote :wub:

Og som med bullterrier, bullmastiff har heller ingen forståelse for personal space. Kjekt med en på 70 kg som insisterer på å sitte på fanget :P

  • Like 2
Guest lijenta
Skrevet

HVa med vorsteh dem legger seg i dung hvis dem ikke får ligge oppi fanget etter tur. Lurer på kriteriene her å

Skrevet

Ser for meg en hel tråd der alle bare mener sin egen rase burde være på topp :teehe:

Hihi, ja, for HVOR ER BELGERN? ;) Ingen som har nevnt kosedyrene som dytter snuten inni albuekroken og drar ut arma hvis du gir deg med klappinga ;)

  • Like 1
Skrevet

Ser for meg en hel tråd der alle bare mener sin egen rase burde være på topp :teehe:

Hehe, joda, det er klart. :P Samtidig så er det jo en del hunder som ikke er like kosete? Veldig individavhengig da. Gordonsetterne jeg kjenner ser ut til å mangle kosegenet. :P Vår ville gjerne være med oss, men ville helst ligge alene på gulvet f.eks., og likte ikke å ligge på fanget.

Skrevet

Haha, må jo bare nevne min egen rase jeg også. For noen kosegriser, skal helst være helt oppi eier hele tiden og Keiron han tror fremdeles at han har plass til å ligge under haka han :teehe:

Skrevet

Altså, JEG mener selvsagt at staffen burde ligge på topp :lol: Ser for meg en hel tråd der alle bare mener sin egen rase burde være på topp :teehe:

Men altså selvfølgelig burde Staffen ligge på topp! *Titter* på 3 stk som ligger påå (og under) meg...

Helt enig, kjenner ikke en eneste staff som foretrekker noe annet enn kroppskontakt!

  • Like 1
Skrevet

Altså, JEG mener selvsagt at staffen burde ligge på topp :lol: Ser for meg en hel tråd der alle bare mener sin egen rase burde være på topp :teehe:

Nei, vi er en del som ikke ville hatt så mye å bidra med der, ass. :D

Skrevet

Dette er da vel 101% individuelt. Labradoren min er ikke særlig kosete, mens broren hennes er en sånn type som kryper oppunder haka på deg 24/7.

Skrevet

Dette er da vel 101% individuelt. Labradoren min er ikke særlig kosete, mens broren hennes er en sånn type som kryper oppunder haka på deg 24/7.

Ja, det er absolutt individuelt, men jeg har også inntrykk at det er noen raser som jevnt over er mer kosete enn andre.

  • Like 1
Skrevet

Whippeten er på lista, og den fortjener sin plass :P Om natten sover whippeten i skje mellom meg og sambo, og border collien sover i fotenden/på gulvet :P

  • Like 1
Skrevet

"Chinese Crested breed is considered charming and friendly."

Er de? :P

De har glemt ridgeback der. Litt usikker på kriteriene deres. :P

cc ja, men kun med sin egen familie :-P

  • Like 1
Skrevet

Italiensk mynde burde vært der. De visner jo om de ikke får ligge oppå ansiktet ditt. Rare pinnedyra.

:lol: Sant det.

Jeg tror bedlingtonen min egentlig er en italiensk mynde i forkledning. Får ikke ligge oppå ansiktet mitt siden jeg jobber, ( :P ) men har ligget i fanget mitt i snart seks timer nå.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...