Gå til innhold
Hundesonen.no

Blåser og dobbelt bilbur selges! (ev. yaris felger)


Recommended Posts

Skrevet

AEOLUS Stainless Steel blåser selges. Husker ikke ny pris, har hatt den i 4 år og den er meget pent brukt og ser omtrent helt ny ut. Godt trykk, og det følger med ulike munnstykker. Kan velge mellom kald og varm luft. Blåsehastigheten velges med den gule skruknappen du ser på bildet.. Selges kun fordi jeg ikke har bruk for den lenger.

Kr. 700,-

391338835_342.jpg

Selger også Kela dobbeltbur som er brukt i en Berlingo Multispace til kelpie og kooiker, og to kelpier før det igjen. Den ene siden er litt større og mer firkantet enn den andre som er litt smalere.
Mål og bilde kommer senere i dag.

Trebunn som har vært dekket av underlag hele tiden og er like helt. Selve buret er godt brukt, men er like helt. Skilleveggen av tre ble spist opp av en valp, så den må erstattes om man vil ha vegg der. Kan enten bestilles hos Kela eller kjøpes på Maxbo etc.
Kan få med stativ til å sette det på om ønskelig, slik at det kommer opp i høyden.

Selges kr. 1000,-


Har også Yaris Verso felger brukt til en 2004 modell som selges for 300kr om noen skulle trenge det.
Nærmere info kan gis ved interesse.

SEND PM! :)

Skrevet

Vil gjerne ha blåseren

Goldenen er gjørmete og våt hver eneste tur, må alltid skylles etter tur.

Den er god! :) Skal den sendes eller har du noen i Oslo-området som kan plukke den opp for deg? Ser du bor et lite stykke unna ;)

Skrevet

Vil gjerne se bilde av kelabur :)

Jeg feilet skikkelig med bilde, for det var mørkt da jeg kom hjem fra jobb, og så har jeg ingen utelys her som gjør at jeg får fram buret på bildet i mørten. Men, jeg er kanskje hjemme litt før fra jobb i morgen, i værste fall får jeg tatt bilde i dagslys på lørdag :P

Buret er for bredt til at jeg får det inn døra til huset her, så det funker ikke å ta bilde inne heller. Buret står i bilen.

Det ser ca sånn ut bare at den høyre delen er litt større enn den venstre. Dørene og treplatene er helt like.

6609497_fullsize.jpg

Skrevet

Kjøper felgene hvis yarisen følger med :P

:lol: du er søt da.

Buret går inn i en touran om det er til noe nyttig mål for noen :P for jeg har hatt det bak i min i tillegg til mitt eget bur :P

  • Like 1
Skrevet

Jeg har en Berlingo nemlig, men det er bakseter i, da blir det kanskje litt trangt? Dobbeltbur blir muligens litt overkill uansett da.. Men hadde vært kjekt med litt bedre plass enn han har i variocagen, får ikke utnytta at det kan trekkes ut i lengden, så vurderer å skaffe et bur der bredden er lengden, liksom. Haha, kjempebra forklart!

Skrevet

Jeg har en Berlingo nemlig, men det er bakseter i, da blir det kanskje litt trangt? Dobbeltbur blir muligens litt overkill uansett da.. Men hadde vært kjekt med litt bedre plass enn han har i variocagen, får ikke utnytta at det kan trekkes ut i lengden, så vurderer å skaffe et bur der bredden er lengden, liksom. Haha, kjempebra forklart!

Jeg har dobbeltbur baki berlingo multispace 5 seter, så det er fullt mulig om du ikke har behov for mye plass ved siden av buret :)

Skrevet

Jeg bor i Arendal, er det mulig å sende, eller blir det så dyrt at det ikke lønner seg?

Sjekker i morgen jeg :)

Skrevet

Jeg har en Berlingo nemlig, men det er bakseter i, da blir det kanskje litt trangt? Dobbeltbur blir muligens litt overkill uansett da.. Men hadde vært kjekt med litt bedre plass enn han har i variocagen, får ikke utnytta at det kan trekkes ut i lengden, så vurderer å skaffe et bur der bredden er lengden, liksom. Haha, kjempebra forklart!

Jeg har dobbeltbur baki berlingo multispace 5 seter, så det er fullt mulig om du ikke har behov for mye plass ved siden av buret :)

Jeg tror du har helt rett i at det går, for jeg har buret helt ytterst mot bakluka og da ser det ut som at det er akkurat plass til å få satt inn setene som følger med bilen nemlig. Sender deg PM i morgen bie! :)

Guest Belgerpia
Skrevet

Åååå om den blåseren ikke har et hjem så har jeg en puddel som ønsker seg en sånn til jul.

Skrevet

mål på buret? :-)

Redigerkngsknappen er ikke synlig for meg her på tlf så da skriver jeg målene her så lenge.

H: 60cm

L: 1m

B: 80cm

Stativet har samme mål, men høyden er 35,5cm.

Skrevet

Redigerknappen min fungerer ikke, så oppdaterer her:

Blåser solgt, bur selges til 850kr dersom det kan hentes før torsdag :)

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
    • Takk for svar. han har to trygge eldre hunder som han har lekt med noen ganger. vi har prøvd oss med andre valper, men han er ikke intendert i å leke med de, legger seg kun ned og ruller seg sammen som en ball. Virker utrygg, redd, så det har vi sluttet med.han er at typen som blir mer giret av å hyle, så det fungerer ikke.  han har ikke begynt å miste tenner enda, men har begynt å få noen. Får både tyggebein, fryser klut fra fryseren og fryste gullerøtter/ men når de intense periodene kommer så fungerer ingen ting. Time out er det eneste som fungerer, men det er jo et mareritt å få han i valpebingen fordi han bokstaveligtalt  sitter fast i deg.    vi krysser jo fingrene for at dette er en fase, for ellers er han lydig. Kan både sitt, ligg og bli. Men ikke når dette kikker inn
    • Sosialiserer dere noe med andre hunder? Bitehemming er noe de lærer veldig mye bedre i lek med andre hunder enn fra mennesker. Prøv å finne noen trygge hunder i nærområder eller bland kjente og gå en kort tur i bånd uten hilsing, før de får leke litt. Prøv å klynke til når han biter, og snu dere bort. For noen funker det, andre blir med gira av det. Vri opp filler og tauknuter i vann og frys dem. Isen demper smerte og klør i tennene. Nå er det vel litt tidligste laget med tannfelling, men kan være starten på en periode med MYE biting. 
    • Du kan anmelde eier/fører med beskrivelse og tidspunkt/sted til politiet, men det er lite sannsynlig at de vil ha kapasitet til å gjøre noe med det. Hvis du har mulighet til å finne ut hvem det er kan du sende en bekymringsmelding til Mattilsynet, men så lenge hunden får mat, vann og tak over hodet er det lite de kan gjøre også, så lenge de ikke ser faktisk alvorlig mishandling. Det er lovpålagt å ha kontroll på hunden enten den er i bånd eller ikke, men i realiteten veldig vanskelig å håndheve.
    • Hei! valpen vår på 14 uker har egentlig vært eksemplarisk, bortsett fra litt utfordringer på natt og med bur. Men nå har det virkelig blitt ekstremt mye biting. Vi fører dagbok og ser at det sammenheng mellom overstimulering og lite søvn som gjør at han får disse bite periodene. Det går ikke an å avlede han med gobiter, bein eller ignorering og vi må sette han i timeout for å roe han.    noen som har noen tips til å håndtere dette? Han biter oss til blods og sikter fast når han skal følges i timeout eller ut for å gå på do. Vi vet vi skal prøve å unngå overstimulering og at han må få mer søvn. Men enn så lenge har vi slitt litt med å få han til å roe seg alene på dag og kveldstid 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...