Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

`Liten snusk` er kanskje ikke rette betegnelsen,hehe mellomstor og veier 33 kg. Hun kom til oss annonsert som Shar-pei/Labrador mix, men etter som tiden gikk var det lite labradorisk ved henne. Søskenene hennes derimot var det(sorte), men det var også en Jamthund "løs" på kennelen hun kom fra, så det oppklarte resten.. Sta, sær, stoisk og typisk Shar-pei psyke.

Šiella er veeldig rolig og stille, men kompenserer med de beste snorkelydene og djupe bass-koselyder. Hun er ganske maskulin, og blir ofte tatt for å være en han.Markerer som en han-hund, og mye. ( vokst opp den første tiden med en gammel han-Shar-pei) Største i kullet sitt, og vil dominere ifht andre hunder,særlig tisper noe som kan være litt slitsomt i lengden.

Hun liker lange fjellturer,i likhet med meg, og liker å sove i telt. trekker på ski, spark og sykkel, men ingen langdistanseløper. Så er hun bånd-bikkje, med et tydelig jakt-instinkt-og ikke stø på innkalling. Hun blir fort glad i mennesker, og `leser` folk ganske raskt. klok.Tøff.Følsom.sterk. Hun har ennå ikke hatt valper, noe jeg planlegger ila 2015 om hun vil (Shar-peier er selektive ifht valg av "partner") .Ellers kan jeg nevne at hun er kjernesunn,aldri vært sjuk eller hatt problemer av noe slag. (som renrasete Shar-peier ofte kan ha, ex øye/ørebetennelser). Kloklippes hos veterinær 2 hver mnd, siden hun plent nekter meg å gjøre det, etter et uhell med klotanga

Lidenskapelig spissmus/lemen-dreper, avskyr vann-men brøyter seg gjerne over elver på tur, elsker snø, griseører og natur.Misliker by-liv,brautende folk og TV ( der er vi like)

Kjenner meg heldig som ble valgt som leder & kompis av henne!

  • 4 weeks later...
Skrevet

Veldig fin! Men hvorfor vil du ha kull på henne? Ettersom hun ikke er renraset så får du jo ikke registrert valpene, og da vil hverken helsen eller gemyttet hennes bidra noe til rasen. Og selv om du vet at hun er frisk så vet du jo ikke hvilke sykdommer hun kan være bærer av bakoveri slekta?

  • Like 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...