Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tenk, nå har Ivo allerede blitt 1 år, og han har benyttet tiden godt, for han vokst MYE! :-)

Liten og søt

h_ivo2.jpg

Snart ett år:
h_ivo_august-14_1.jpg

Litt fra trening

Fri v/fot
h_ivo_11mnd_3.jpg

Apport
h_ivo_sept14_1.jpg

Bytteforsvar

h_DSC_2118.jpg

  • Like 27
  • Svar 74
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tenk, nå har Ivo allerede blitt 1 år, og han har benyttet tiden godt, for han vokst MYE! :-) Liten og søt Snart ett år: Litt fra trening Fri v/fot Apport Bytteforsvar

Noen nye mål har blitt nådd med Ivo, og jeg tror vi er godt i rute i treningen vår. Vi har tatt appellen i NRH, bestått RRP1 og bestått IPO1, og har dermed opprykk på begge to. Målet videre i år

Snart har det gått nok et år, og en del nye mål er nådd. Jeg har vinglet frem og tilbake på hva jeg vil fortsette å gjøre med Ivo fremover. Vi har trent allsidig i hele år, med tanke på både å ha han

Posted Images

Skrevet

Også må jeg si at Ivo er mitt drømmenavn for en schäferhann. Da jeg var liten, så hadde en nabo en flot schäferhann som het Ivo, og jeg har vel i over tyve år planlagt at når jeg først får en slik, så skal det være navnet. :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg vet egentlig ikke hvorfor jeg valgte akkurat det navnet, det ble liksom bare en selvfølge at det var en Ivo som jeg skulle ha :-) Navnet fikk han lenge før han var født. Jeg liker korte, enkle navn, og siden det var et I-kull, så ble det Ivo. Han er forøvrig den eneste av hundene mine som har det samme på papiret og det som brukes i det daglige, utenom kennelnavnet da.

  • 4 weeks later...
Skrevet

Nå har jeg vært å røntget Ivo for HD/AD, og jeg fikk HD resultatene allerede dagen etter vi røntget, og han er HD-fri!!! :-) Jeg er sååå glad og fornøyd! Utrolig raskt jobbet av NKK, diagnosen klar på under et døgn etter at bildene var tatt!

Nå er det bare å vente på resultatene for albuene.post-11686-0-24022800-1418483379_thumb.j

  • Like 10
  • 8 months later...
Skrevet

En liten oppdatering.

Ivo blir 2 år om et par måneder, og denne sesongen har vi brukt på å trene og gjøre oss klare for neste år, og håper på å kunne starte IPO i 2016. Vi har til nå tatt ferdselsprøve, utholdenhetsprøve og vi har til og med gått en LP1, selv om det er litt utenom hva vi driver med. Vi vant til og med, med 182,5 poeng! Planen er å få med oss en NKK's brukshundkåring i år også, og har sett oss ut en prøve litt senere på høsten.

Vi prøver å trene mye styrke og kondis, og det begynner å hjelpe ? Det blir spennende fremover, han er en hund som elsker å jobbe, så det er bare å trene på videre!

post-11686-0-89884500-1441044305_thumb.j

post-11686-0-30963500-1441044328_thumb.j

post-11686-0-85395000-1441044717_thumb.j

  • Like 10
Skrevet

Er du ganske liten eller er det en giga-rottis? :teehe:

Tja, hva skal man si ? Han er ikke såååå stor, men virker sånn fordi han er litt ivrig i tjenesten, og går sin egen luftige versjon av fri v/fot. (....men så er vel ikke jeg verdens største heller ? )
  • Like 1
Skrevet

Er du ganske liten eller er det en giga-rottis? :teehe:

Bikkjene hennes er digre og hun er helt normal i nedre sjiktet :P Men både rottisen og schæferen har fått for mye gjødsel det er jeg helt sikker på! Ikke jug, HHH :teehe:

  • Like 3
Skrevet

Bikkjene hennes er digre og hun er helt normal i nedre sjiktet :P Men både rottisen og schæferen har fått for mye gjødsel det er jeg helt sikker på! Ikke jug, HHH :teehe:

Helt sant. Først trodde jeg det var en liten grå hest hun gikk sammen med :P

11893987_10153434461195860_1066372343291

Skrevet

Bikkjene hennes er digre og hun er helt normal i nedre sjiktet :P Men både rottisen og schæferen har fått for mye gjødsel det er jeg helt sikker på! Ikke jug, HHH :teehe:

Er vel ikke så små noen av dem kanskje, og det rottisen ikke har i høyden, det tar han igjen i bredden.

  • Like 1
Skrevet

Helt sant. Først trodde jeg det var en liten grå hest hun gikk sammen med :P

11893987_10153434461195860_1066372343291

My little pony

Figurantene skal få litt å jobbe med der etterhvert, for det går fort, og han bremser ikke så mye heller!

Skrevet

Nydelig voffer, begge to! Jeg har en relativt liten tispe(om man ser i sammenheng med de fleste schäfere vi møter på), i tillegg er jeg over gjennomsnittet høy, så spesielt på bilder ser hun veldig liten ut ved siden av meg *ler*

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...