Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 85
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Eg kan melde at eg har kjøpt kapsler og pakka dei inn! Skal ut seinare i dag og hente pingvinmaskin!

Hm. Selve kaffemaskinene bruker å være billige, men pr kapsel er det dyrt. 3-4kr pr kapsel/kopp. Med dine kriterier ville jeg nok gått for en maskin som kvernet kaffebønnene og lagde kaffen i en o

Nespresso er den eneste kapsel-kaffen for meg! Du kan lage stor og liten kopp. Men har du en stor termos går det noen kapsler da.

Posted Images

Skrevet

Eg legg inn eit lite pluss for dolce gusto. Einaste grunnen er fordi eg ikkje drikk kaffi, men te. Dei har kapslar på chai latte og andre gode te/kakao som eg likar godt. Mannen i huset seier også at kaffien er god. I tillegg er tilgangen til kapslar enkel. Dei fleste butikkar sel dei, til og med europris!

Resten av familia mi sverger til Nespresso, og naboen sverger til maskin som kverner bønnene for deg. Eg ville reist ein stad dei sel slike maskiner å prøvesmakt, dersom du har anledning til det /likar kaffi sjølv :P

  • Like 1
Guest Belgerpia
Skrevet

Digger Tassimoen min. Må være evergood kapsler. Den blinker tidvis som ei diskokule, men om det ikke er vannlampa som lyser så funker den. Enkel å justere styrken på kaffen også.

Kakaoen smaker høgg.

Skrevet

Eg fann masse DGkapslar på Rema, til og med på tilbud, så det var like før eg hamstra men klarte å la vere. Tipper eg hamnar på DG. Og så falt eg litt for ideen til @Ingvild, så eg kan kanskje prøve å skaffe ein vannkokar og sånn kaffesiledings i tillegg? (Kva heiter kaffesiledings?) Vannkokar har me heller ikkje. Om eg då legg på ei (lita) flaske instantcoffee så får han tre variantar til jul, då blir han sikkert glad, hæ? :D Finst det te med kaffesmak? Sjokolade? Eg må jo ta den heilt ut om eg først byrjar med ei kaffeinspirert jul.

Skrevet

Postet bilde

Her er min Dolce Gusto. Den lager alt fra svart kaffe i alle mulige varianter, til kakao og iste. 

Her er vinterens favoritt:

Postet bilde

Er det kaffe på bildet eller noe annet godt? :)
Skrevet

Den som heiter Chocochino er fri for kaffi, i tillegg har du jo moccha viss du likar litt kaffismak. Nesquik fins også, men den er ikkje så veldig fyldig kakao..

Skrevet

Den som heiter Chocochino er fri for kaffi, i tillegg har du jo moccha viss du likar litt kaffismak. Nesquik fins også, men den er ikkje så veldig fyldig kakao..

Nesquik blir faktisk ganske god om man har i en liten dæsj med melk :) Holder litt lengre enn chocochino, siden man kun trenger en kapsel for nesquik.

  • Like 1
Skrevet

Jeg synes ikke den smaker kaffe. Liker verken kaffe, mokka osv, men denne liker jeg. Veldig mektig, da.

Jeg liker ikke kaffe og baileys hvertfall :/
Skrevet

Æsj håpte det var noe godt uten kaffe :P

de har en som er bare kakao (2 kapsler for å lage det til, så blir latterlig dyrt i lengden) som er veldig god. Vil du ha med karamell sirup bruker de å selge kaffesmaksiruper på kaffebarer :) Funker fint i kakao også ;)

  • Like 1
Skrevet

Er det kaffe på bildet eller noe annet godt? :)

Ække kaffe, detta :icon_confused: Det smaker kakao med masse smelta mashmellows i :hyper:

Jeg liker kaffe og jeg liker kakao, men ikke sammen! Hadde det vært kaffe i denne, hadde jeg ikke likt det!

  • Like 1
Skrevet

Ække kaffe, detta :icon_confused: Det smaker kakao med masse smelta mashmellows i :hyper:

Jeg liker kaffe og jeg liker kakao, men ikke sammen! Hadde det vært kaffe i denne, hadde jeg ikke likt det!

Kanskje jeg blander den med en fra tassimo som heter omtrent det samme :P Er så mye rart til disse kapselmaskinene at jeg går litt i surr :D

  • Like 1
Skrevet

Kanskje jeg blander den med en fra tassimo som heter omtrent det samme :P Er så mye rart til disse kapselmaskinene at jeg går litt i surr :D

Tassimo har en som heter creme brulee, kanskje den du tenker på?

Jeg har tassimomaskin, tror jeg må bytte den ut til dolce gusto! :P

Skrevet

Tassimo har en som heter creme brulee, kanskje den du tenker på?

Jeg har tassimomaskin, tror jeg må bytte den ut til dolce gusto! :P

Nei, den smaker nettop creme brulee :D

Holder med deg i å bytte til dolce gusto (eller supplere med ;) ) Den er egentlig en mye greiere maskin..

Skrevet

Tilbud på kaffebrygger fra Bodum på Kitchn (149kr, førpris 499)

@plutte

Det dukker opp alt for mange alternativer no. :D Takk for tips! :notere:

Kommer aldri til å klare å vente til jul med å gi bonden maskina. :lol:

Haha, det tenkte eg og i går då eg stod og nesten kjøpte. Dei har jo maskiner overalt!=!!! Hadde handlerunde og var innom Wallendal, Ica, Coop, Europris og Rema. ALLE HADDE MASKINER! Men eg klarte å la vere. Sjølv om den adventskalenderideen ikkje var så dum. :D

Guest Kåre Lise
Skrevet

2 kapsler. En med sjokolade og en med deilig, hvit guffe!

Ha ha sånn det funker ja, sku hjelpe ei venninne med ny maskin, vi skjønte lite når det ble enten eller.. Det burde stå på etiketten..

Skrevet

Ha ha sånn det funker ja, sku hjelpe ei venninne med ny maskin, vi skjønte lite når det ble enten eller.. Det burde stå på etiketten..

Står på boksen ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...