Gå til innhold
Hundesonen.no

Lær meg om kaffemaskiner


plutte
 Share

Recommended Posts

  • Svar 88
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Eg kan melde at eg har kjøpt kapsler og pakka dei inn! Skal ut seinare i dag og hente pingvinmaskin!

Hm. Selve kaffemaskinene bruker å være billige, men pr kapsel er det dyrt. 3-4kr pr kapsel/kopp. Med dine kriterier ville jeg nok gått for en maskin som kvernet kaffebønnene og lagde kaffen i en o

Nespresso er den eneste kapsel-kaffen for meg! Du kan lage stor og liten kopp. Men har du en stor termos går det noen kapsler da.

Posted Images

Forresten; I følge gubben (som selger slike ting) er Nespresso den eneste kapselmaskinen som har skikkelig kaffe. Man får dog ikke kakao og slikt til den (minus) Men man får kaffevarianter med karamell og sånt. Og man får maskinen med melkesteamer (pluss)

Noen er vel med steamer, noe uten og man kan få kjøpt steameren separat.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Eg legg inn eit lite pluss for dolce gusto. Einaste grunnen er fordi eg ikkje drikk kaffi, men te. Dei har kapslar på chai latte og andre gode te/kakao som eg likar godt. Mannen i huset seier også at kaffien er god. I tillegg er tilgangen til kapslar enkel. Dei fleste butikkar sel dei, til og med europris!

Resten av familia mi sverger til Nespresso, og naboen sverger til maskin som kverner bønnene for deg. Eg ville reist ein stad dei sel slike maskiner å prøvesmakt, dersom du har anledning til det /likar kaffi sjølv :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

Digger Tassimoen min. Må være evergood kapsler. Den blinker tidvis som ei diskokule, men om det ikke er vannlampa som lyser så funker den. Enkel å justere styrken på kaffen også.

Kakaoen smaker høgg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Eg fann masse DGkapslar på Rema, til og med på tilbud, så det var like før eg hamstra men klarte å la vere. Tipper eg hamnar på DG. Og så falt eg litt for ideen til @Ingvild, så eg kan kanskje prøve å skaffe ein vannkokar og sånn kaffesiledings i tillegg? (Kva heiter kaffesiledings?) Vannkokar har me heller ikkje. Om eg då legg på ei (lita) flaske instantcoffee så får han tre variantar til jul, då blir han sikkert glad, hæ? :D Finst det te med kaffesmak? Sjokolade? Eg må jo ta den heilt ut om eg først byrjar med ei kaffeinspirert jul.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Den som heiter Chocochino er fri for kaffi, i tillegg har du jo moccha viss du likar litt kaffismak. Nesquik fins også, men den er ikkje så veldig fyldig kakao..

Nesquik blir faktisk ganske god om man har i en liten dæsj med melk :) Holder litt lengre enn chocochino, siden man kun trenger en kapsel for nesquik.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Æsj håpte det var noe godt uten kaffe :P

de har en som er bare kakao (2 kapsler for å lage det til, så blir latterlig dyrt i lengden) som er veldig god. Vil du ha med karamell sirup bruker de å selge kaffesmaksiruper på kaffebarer :) Funker fint i kakao også ;)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ække kaffe, detta :icon_confused: Det smaker kakao med masse smelta mashmellows i :hyper:

Jeg liker kaffe og jeg liker kakao, men ikke sammen! Hadde det vært kaffe i denne, hadde jeg ikke likt det!

Kanskje jeg blander den med en fra tassimo som heter omtrent det samme :P Er så mye rart til disse kapselmaskinene at jeg går litt i surr :D

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kanskje jeg blander den med en fra tassimo som heter omtrent det samme :P Er så mye rart til disse kapselmaskinene at jeg går litt i surr :D

Tassimo har en som heter creme brulee, kanskje den du tenker på?

Jeg har tassimomaskin, tror jeg må bytte den ut til dolce gusto! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tassimo har en som heter creme brulee, kanskje den du tenker på?

Jeg har tassimomaskin, tror jeg må bytte den ut til dolce gusto! :P

Nei, den smaker nettop creme brulee :D

Holder med deg i å bytte til dolce gusto (eller supplere med ;) ) Den er egentlig en mye greiere maskin..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...