Gå til innhold
Hundesonen.no

Kaffe og te på Iherb, hva anbefaler dere?


Recommended Posts

Skrevet

Tenkte kanskje å kjøpe litt kaffe og te på Iherb til jul, men har aldri bestilt derfra før.

Har hørt at flere er veldig fornøyde med teen, men ikke hørt noe om kaffen.

Hvilke merker kan du anbefale innen kaffe og te?

Noe annet kult fra den siden jeg bør få med meg som er "must have"?

Jeg er over gjennomsnittet glad i kosmetikk...huset mitt ser nesten ut som et parfymeri, neida, ikke så ille, badet er helt fult da og jeg har maaange hyller med parfymer, jeg har samlet i 27 år, så begynner å bli endel :)

Skrevet

Pukka sine teer er veldig gode, men de får man jo kjøpt i dagligvaren her, så spørs vel hvor aktuelt det er å bestille fra iherb?

Ja, de så jeg de hadde der inne, det er kanskje billigere der enn her i Norge?

Ellers så så jeg noe chaite der inne, tror ikke jeg har smakt det før, er det godt? :)

Skrevet

Ja, de så jeg de hadde der inne, det er kanskje billigere der enn her i Norge?

Ellers så så jeg noe chaite der inne, tror ikke jeg har smakt det før, er det godt? :)

Jeg har Pukka sin chai te og synes den er god. Foretrekker dog chai latte, så om de har sirupen de lager det av der, anbefaler jeg det. Har også hørt om et bra chai pulver som gir en god chai latte. Men husker selvsagt ikke hva noen av de heter.

Skrevet

Jeg er stor fan av yogi sin te fra iHerb.
Tror du får den her i Norge også, men vet ikke om du får allle typene.
Jeg er glad i te med litt smak, så mine favoritter er: Berry Detox, Caramell Apple, Tahitihan Vanilla Hazelnut og flere andre yogi-teer.

Skrevet

Oooh Iherb!:D

Harney & sons har lekre esker og helt ok te. Det med lavendel og kamille synes jeg er god, men den er dessverre ikke økologisk. I Norge koster en sånn te-eske minst 120 kr, teposene er laget av silke må vite så dette er fancy greier og sånn sett en artig gave å gi vekk.

Jeg elsker Yogi te, det er veldig sterk og krydret te med masse smak. Den får du også kjøpt i Norge, men utvalget er mye dårligere her og prisen litt stivere, samme greia er det med Celestial seasonings (blåbær teen er spesielt god synes jeg).

Jeg kjøper absolutt mest urtete fra Traditional Medicinals og Alvita.

St. Dalfour har også veldig god sort te med masse forskjellige smaker. Two leaves and a bud har også veldig gode te.

Jeg bøtter ned på med kamille te hele vinteren (og resten av året også i grunn) og min absolutt favoritt er Hampstead sin økologiske kamillete. Den er fantastisk god. :)

Nå drikker ikke jeg så mye kaffe så det kan jeg ikke tipse om, jeg synes i grunn det reklameres mest om kaffe-ersatninger på Iherb? Men på Iherb obsessed gruppa på Facebook (ja jeg er medlem :icon_redface: ) skrytes det voldsomt av Nestle sine hot chocolate poser. Jeg har ikke prøvd de, men jeg har de på wish listen min. :)

  • Like 1
Skrevet

Tusen takk for mange gode svar :)

Nå har jeg endel å gå etter, jeg har nemlig kjøpt noen kjempe fine krus til kusinene mine i julegave tenkte å legge ved litt te og kaffe som ekstra :)

Skrevet

Ingen over, ingen ved siden... Min favoritte gjennom alle tider! Grønn te med mango!

Bikkjene er veldig glad i godiset til Zuke's.

Jeg er veldig glad i barer fra Quest Nutrition, sjokolade fra Chocolove, dette stevia-pulveret, disse glutenfrie kjeksene, diverse sukkerfrie ting fra Walden Farms, snacks laget av friterte sukkererter og en hel del andre ting. :P Er en grunn til at jeg har blitt VIP-kunde... :o

  • Like 1
Skrevet

Noe annet kult fra den siden jeg bør få med meg som er "must have"?

Jeg er over gjennomsnittet glad i kosmetikk...huset mitt ser nesten ut som et parfymeri, neida, ikke så ille, badet er helt fult da og jeg har maaange hyller med parfymer, jeg har samlet i 27 år, så begynner å bli endel :)

Siden du nevnte kosmetikk.. :)

Jeg liker veldig godt eyelinerene fra Physician's Formula. De er billig, hypoallergivennlige (om det er et ord og de kommer i mange farger. Blushene er også bra.

Jeg elsker sminkebørstene fra Real Techniques by Samantha Chapman. De er sååå gode! Bedre en Eco Tools synes jeg - som også selges på Iherb. Iherb selger også E.L.F, men ingenting jeg har prøvd fra det merke - som er grisebillig - har vært noe bra, bortsett fra en øyeskyggeprimer og lipglossene. Jeg har heller ikke funnet noen god mascara på Iherb dessverre.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...