Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Et spørsmål til. Hva gjør dere når dere forlater huset? Er katt og hund løs sammen, i bur eller i hvert sitt rom? :)

Vi har hunden på gangen og kattene går løs i resten av huset. Har vært sånn fra Balder var liten og der er plassen hans så det er rett og slett blitt sånn. Nå sover han hele tiden så tror ikke det hadde gjordt noe om han fikk være løs, men han liker å være i gangen og legger seg gjerne der selv når vi er hjemme.

Skrevet
Ja, altså er samme for meg om det er jente eller gutt egentlig. Vil jo ha en med bra personlighet, men føler det er så vanskelig å se når de er små. Om jeg skal ha 2, er det det samme om jeg velger 2 fra samme kull eller 2 fra hvert sitt kull? Da er det det samme med kjønn også eller? Selv om katten blir sterilisert/kastrert er det sånn at de blir helt kjønnsnøytrale da? Jeg er usikker på om katten skal bli en utekatt eller ikke, så skal finne utav det først og så evt. vurdere å skaffe 2.
Jeg fikk en bror og søster. De var som erteris. Aldri krangling. Gutten ble dessverre påkjørt. Mye bråk som kattunger. Hehe. 16934_446157735053_7725563_n.jpg?oh=70df
Skrevet

Haha, så søtt! :)

Takk for kjekke svar, det hjelper virkelig.

Jeg har nå snakket med leietaker, og de synes det bare var kjekt med katt. Hun sa "Ja, det er jo mye mus her." Haha :P Eneste hun ville var å holde katten inne når fuglene holder på å klekke egg å sånt. Hun er fugleentusiast, og vil ikke at katten skal ødelegge for reder og slikt. I fjor hadde de vist en svært sjelden fuggel som klekket eggene sine i åkeren deres. Så det er jo bare å respektere :)

Så da blir det spennende når det kommer en katt i hus. Fortsatt usikker på kjønn, så tenker jeg skal besøke kullet noen ganger for å kunne få et visst bilde på hvordan kattungene er.

Når er dem leveringsklare? Hunder kan jo leverest når dem er 8 uker, er det det samme for katter?

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Haha, så søtt! :)

Takk for kjekke svar, det hjelper virkelig.

Jeg har nå snakket med leietaker, og de synes det bare var kjekt med katt. Hun sa "Ja, det er jo mye mus her." Haha :P Eneste hun ville var å holde katten inne når fuglene holder på å klekke egg å sånt. Hun er fugleentusiast, og vil ikke at katten skal ødelegge for reder og slikt. I fjor hadde de vist en svært sjelden fuggel som klekket eggene sine i åkeren deres. Så det er jo bare å respektere :)

Så da blir det spennende når det kommer en katt i hus. Fortsatt usikker på kjønn, så tenker jeg skal besøke kullet noen ganger for å kunne få et visst bilde på hvordan kattungene er.

Når er dem leveringsklare? Hunder kan jo leverest når dem er 8 uker, er det det samme for katter?

Da ville jeg lært katten(e) å gå tur i bånd. Om katten(e) er vant til å gå fritt ute og plutselig ikke får komme ut på noen mnd kan det bli slitsomt. Om du da kan lufte katten i bånd den perioden går det nok helt fint :) Men da bør de venne seg til å gå i sele og bånd. Katter bør ikke gå fritt ute før de er 6-8 mnd gamle (fordi de ikke er klare for å klare seg selv mot farer og ikke har fult utvikla retningssans), så da har du god mulighet til å vende dem til bånd frem til de er gamle nok til å være ute alene :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Takk for masse nyttig svar ?

Vurderer sterkt 2 katter, men tror det bare blir en. Tenker litt på om jeg skal reise vekk er det lettere å få pass til en enn 2 ?

Vurderer en katt som er ca. 5mnd, skal se på henne i neste uke ? og så er det en hannkatt som er funnet som dyrebebeskyttelsen har. Han ble funnet, så om ikke eier meldee seg og fosterhjemmet ikke vil ha han, står jeg som nummer 1 på listen. Nydelig katt.

Hannen er ca 18 uker og hunnen 5 mnd, men jeg er redd for at de er for "gamle"? Jeg vil ha den når den er liten sånn at det er lettere å venne den til hunden tenker jeg ?

Noen av dere her som har link til et bra katteforum? ?

Skrevet

Da blir det mest sannsynlig 2 små pusekatter som flytter inn hos meg 1. desember :D

Tenker at rådet til deg, Snusmumrikk, at jeg gjør det lettere for meg selv ved å ha 2. De har jo godt lag i sammen, og om jeg er vekke har de hverandre :)

Skal poste bilder av dem når jeg får dem, om jeg får begge. Hannen er enda hos Dyrebeskyttelsen og må være der i 14 dager før den kan adopteres vekk :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...